- Створюють фейковий сайт мобільного оператора та обіцяють бонуси за реєстрацію SIM-картки на паспорт
- На сайті розміщують інструкції та фішингові посилання Bank-ID.
- Просять ввести конфіденційні дані – наприклад, фінасову інформацію задля входу в особистий кабінет.
Як захиститися від шахраїв
Втім, наголошується, захиститися від шахраїв можна. Для цього варто:- Перевіряти всю вхідну інформацію на офіційних сайтах і соцмережах мобільних операторів.
- Не переходити за підозрілими посиланнями.
Українцю зателефонували нібито з банку та вкрали майже 30 тисяч
Раніше ж інтернет-шахраї виманили в українця майже 30 тис. грн. Для цього вони під виглядом працівника банку зателефонували йому та повідомили про необхідність пройти верифікацію. Чоловік повірив незнайомцям – та повідомив їм реквізити своєї банківської картки."Шахраї за лічені хвилини встигли зняти гроші – майже 30 тис. грн. За цим фактом порушено кримінальне провадження за ч. 4 ст. 190 Кримінального кодексу України (Шахрайство)", – повідомили у ГУ Нацполіції в Івано-Франківській області.
Так, щоб захиститися від зловмисників, слід пам'ятати: якщо вам дзвонить невідомий і намагається з'ясувати дані платіжних карток – це спроба шахрайських дій. Адже "працівник банку ніколи не питає персональних даних".
Крім того, конфіденційні дані про банківські рахунки не можна повідомляти нікому – навіть банківським працівникам. Також:
- в жодному разі ніколи не слід розголошувати свій пін-код;
- ні за яких обставин не варто переказувати кошти на будь-які інші рахунки та рахунки третіх осіб на прохання тих, хто зателефонував та представився банківським співробітником;
- слід встановити індивідуальні ліміти на операції з платіжною карткою.
OBOZ.UA