
У "Календарі знаменних та пам’ятних дат з історії Криму та кримськотатарського народу" зібрані факти про людей і події, які вплинули на долю півострова. Інформацію збирали з відкритих джерел. Над виданням працювали два роки, розповідає співавторка Лейла Джаксім.
"Коли ти читаєш календар, то бачиш, як розвивалась історія кримських татар. Від кримських ханів і до сьогодення. Це про людей, які розвивали та розвивають нашу культуру, історію, мову тощо", — зазначає Лейла.

Серед гостей презентації Галина Бахматова. Каже, календар — це поєднання духовної та матеріальної культур.
"Цей календар — справжній витвір мистецтва. Тепер мені захотілося вивчити кримськотатарську та арабську мови. Не можна сказати, що є зручна чи не зручна форма письма. Це сприймається суб'єктивно. Незалежно від того, рідна тобі ця мова чи ні. Чим більше мов ти знаєш, тим більше ти людина", — говорить громадська діячка.

Ознайомилась з календарем і завідувачка бібліотеки Херсонського ліцею № 6 Наталя Шальнова. Розповідає, їй сподобалося те, як подали інформацію для читачів.
"У кримськотатарського народу великий прошарок краєзнавства в історії. Тому, що коли радянська влада дозволила людям повернутися на південь території України, то Херсон став першим містом, в якому прийняли кримських татар. Мені, як бібліотекарю, нова книга з такої тематики дуже цікава. Тому що в нас є багато літератури, але щоб в одному календарі були зібрані всі постаті, такого видання ще немає", — говорить Наталя.

Календар видали двома мовами – кримськотатарською та українською. Складається він із трьох частин, розповідає Лейла Джаксім.
"У першій частині розповідається про кримських ханів. Далі йде календар на 12 місяців. Він має 12 місяців. Це другий розділ нашого календаря, де є інформація про історичні постаті та події. В третій частині ми пояснюємо різні поняття. Наприклад, Курултай, Меджліс. Ми про них розповідаємо в календарі, згадуємо періодично. Також тут є опис та пояснення наших свят", — наголошує співавторка.
За словами Лейли Джаксім, наклад календаря 360 екземплярів. Три примірники подарують херсонським книгозбірням.
Суспільне Херсон