Зображення: Вгору
В тимчасово окуповані Олешки на Херсонщині востаннє завозили продукти 26 травня. Тоді до міста потрапили лише дві машини з комерційним вантажем. Про це повідомила начальниця Олешківської МВА Тетяна Гасаненко в етері “Українського радіо”.
За словами Гасаненко, у червні при спробі заїзду в місто чотири машини підірвалися на мінах. Внаслідок цього двоє людей загинули, ще одна особа отримала поранення та перебуває в місцевій лікарні. Постраждалій необхідна більш кваліфікована допомога, але через блокаду її неможливо перевезти.
Російські окупанти повністю припинили постачання продуктів жителям Олешок, а в’їхати чи виїхати з міста майже неможливо через значне мінування доріг. Олешківська громада була окупована російськими військами в перший день повномасштабного вторгнення. 6 червня 2023 року російські окупанти підірвали Каховську ГЕС, що призвело до затоплення Олешок. Російська армія перешкоджала евакуації мешканців та продовжувала обстріли міста. Населені пункти, розташовані безпосередньо на лінії зіткнення та ближче до води, зазнали найбільших руйнувань та мають критичну ситуацію.
«Виїзд зараз неможливий. Кожен розуміє, що це може бути дорога в один кінець. Потрібно створювати гуманітарний коридор, евакуацію організовувати, але загарбники на це не йдуть, тому що розуміють, що це живий щит» — Тетяна Гасаненко, начальниця Олешківської МВА
З початку лютого до 5 травня 2026 року до Офісу Уповноваженого з прав людини надійшло 127 звернень від мешканців тимчасово окупованих Олешок Херсонської області, які повідомляють про критичну гуманітарну ситуацію. Омбудсман України Дмитро Лубінець зазначив, що гуманітарна катастрофа є прямим наслідком окупації та повної зневаги до людського життя. Станом на червень 2026 року, в тимчасово окупованій Олешківській громаді залишається близько шести тисяч людей, серед яких 182 дітей.
За матеріалами: Вгору
Коментарів ще немає