Сьогодні, 6 липня, місяць, як росіяни підірвали Каховську ГЕС, що призвело до катастрофічних наслідків на території одразу декількох областей України, загибелі людей і забруднення Чорного моря.
Під час рятувальної операції мали місце випадки, які були на слуху у всієї країни через їхню нестандартність. Мешканка окупованої частини Херсонщини Катерина Крупич, яка перебувала з дітьми на горищі затопленого будинку та благала про допомогу, коли побачила дрон українських захисників, сьогодні розповіла в коментарі для ТСН.ua про те, як склалася її доля.
Як відомо, українські захисники під час порятунку спочатку скинули з безпілотника пляшку води родині Катерини, а потім врятували цих людей.
"Я кожного дня дякую Богові за наш дивовижний порятунок. Назвати його інакше не можу, - каже Катерина Крупич. - Зараз нам допомагають дуже багато людей. Допомагають продуктами, смаколиками, привезли подушки та ковдри, листівки з проханням триматися. Відгукнулися дуже багато людей із відкритим серцем. Сльози від цього. Зараз ми мешкаємо в Херсоні, але душа болить через те, що не можемо потрапити до свого будинку під Олешками, щоб навести там порядок. Наскільки відомо, там територія поки що окупована. Незважаючи на те, що росіяни втікли під час повені, станом на зараз невідомо, чи повернулися вони, чи ні".
За словами Катерини, у неї сталася переоцінка багатьох цінностей.
"Більше ціную свободу, вільне пересування рідним містом, воду. Ми вже ніколи не будемо такими, як були. Будемо кращими", - каже Катерина.
Як з’ясувалося, серед тих, хто евакуювався з Херсонщини під час повені, є й такі люди, які поки не повертаються через нові обстріли своїх населених пунктів.
"Ми поки не повернулися додому, - розповіла нам мешканка села Тягинка Олена Бедарєва. - Вчора я спілкувалася з донькою, вона мені повідомила, що збирається з зятем евакуюватися. Повертатися поки не можна через щоденні обстріли та тривожні новини про Запорізьку АЕС. Запорізька область від нас не дуже далеко", - стурбовано каже Олена Бедарєва.
До цього додає: "Наш будинок у Тягинці вцілів, але пошкоджено вікна через обстріли та падіння дрона. Повінь до нас не дійшла десь 50-100 метрів".
Резюмуючи, Олена Бедарєва каже, що перебуваючи в столиці, її сестра, Наталія Бедарєва, зіткнулася зі складною ситуацією - не може отримати навіть статус ВПО та, відповідно, хоч якусь гуманітарну допомогу через те, що втратила паспорт старого зразка.
"Ми звернулися з цього питання до міграційної служби в Солом’янському районі столиці. Нам сказали чекати. Через відсутність паспорта неможливо отримати допомогу, тому вона змушена купувати все за свій рахунок", - каже Олена Бедарєва.
Підрив росіянами Каховської ГЕС: що відомо
Російські війська підірвали Каховську ГЕС на Херсонщині 6 червня. Цю станцію ворог захопив під час повномасштабного вторгнення та замінував ще восени 2022 року. Вода з Дніпра затопила низку населених пунктів, декілька тисяч будинків. Після цього чергового злочину окупантів суттєво та стрімко обміліло Каховське водосховище.20 червня в Мережі публікували відео з території Каховського водосховища, де замість води виднілася величезна площа суші. А на супутникових знімках американської компанії Planet Labs було видно, що водосховище подекуди нагадувало пустелю.
На обмілілих ділянках археологи вже виявили предмети часів Другої світової війни, часів українського козацтва, Візантії та навіть палеоліту, наприклад, кістки мамонтів.
Згодом у суспільстві задалися питанням про те, чи можуть окупанти або ЗСУ атакувати через Каховське водосховище.