Пасічник розпочинала кар'єру у кіровоградському "Інгулі", хоча в юності тренувалася і в київському "Спартаку". Потім у 1998 році на той момент ліву напівсередню запросили до хорватського "Звєчєва", де вона тричі ставала найкращим бомбардиром чемпіонату. Українку помітив тренер збірної Хорватії Ненад Шоштарич та запропонував громадянство."Я подумала: чому ні? В українську збірну не запрошували, там і без мене тоді вистачало сильних майстринь", – згадувала своє рішення гандболістка, яка їздила з "клітчастими" на чемпіонати світу 2003-го та 2005 року.
Після гри за хорватські та словенські клуби Світлана повернулася до рідного Овідіополя, що знаходиться за 35 км від Одеси, та почала тренувати дітей у тій самій спортшколі, де колись прийшла у гандбол у 80-ті. Планувала пройти курси та працювати з дорослими, але в перший же день вторгнення РФ у лютому 2022-го зрозуміла, що треба йти та допомагати захищати Україну."24 лютого я прокинулась, а мама каже: "Доню, почалась війна". А мені треба на роботу і до військкомату. На роботу прийшла і сказала: "Слава Україні! У мене є важливіші справи". У військкоматі мене вже знали: "О, наша фізкультурниця прийшла". А оскільки не мала військового квитка, то вони записали мій телефон і сказали чекати", – розповіла "Фокс" в інтерв'ю Регіональному управління Сил територіальної оборони "Південь".
"Так, вже не ті роки, але я гадала, що можу фізично з усім упоратись. І я хотіла захистити дітей. Не у всіх є така можливість, хтось боїться... А у мене такий спортивний дух. Відчула, що там я потрібна. Зараз захищаю і дорослих, і хлопців", – з посмішкою зізнається медикиня, яка є єдиною жінкою на всю роту.
Підрозділ тренерки наразі воює на Херсонському напрямку. І, на жаль, під час одного ворожих обстрілів Пасічник була поранена. За три дні до цього Світлана з побратимами змінила локацію. У той день вона просто розвозила хлопцям ліки. Селище давно потерпало від обстрілів російських окупантів, а того дня від їх дій постраждала й "Фокс".
"Я як раз завантажувала в машину турнікети. Були ще двоє цивільних, яким я допомагала з ліками – дві бабусі. Одній я від тиску дала ліки, а інша просила заспокійливе. Коли почався обстріл, я скомандовала: "Давайте в укриття!" І ми застрибнули разом з ними до сараю. І тут відчула, що гаряче в ногах. А потім дивлюся – кров, поранення", – згадала той день гандболістка.
Тут вже побратимам довелося рятувати Світлану, бабусь і ще одного товарища по зброї, який отримав уламкове поранення.
"Слава Богу, що у мене хлопці верталися з завдань без поранень, без якихось ушкоджень. Плюс я пройшла курси психологічної підтримки. Бо вона хлопцям потрібна. Я спілкуюся з багатьма, оскільки їм просто треба з кимось поговорити", – відмітила Пасічник.Зараз Світлана відновлюється після поранення, але відразу після одужання хоче повернутися до своєї бригади.
"Там все по-іншому. Дорослі відкрилися з зовсім іншого боку. Я сумую і хочу туди. Я думаю, що ще багато чого можу дати і допомогти. Зрозуміла, що мені не вистачає моїх побратимів. А перемога повинна бути якнайшвидше!" – зауважила спортсменка.
OBOZ.UA