ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ

07:06 26/03
Окупанти провели дві наступальні дії на Придністровському напрямку      
06:56 26/03
Обстріли Херсонщини: ворог атакував 38 міст і сіл, поранено 9 людей      
06:53 26/03
У Бериславському районі Херсонщини відбудували понад 6 тисяч об'єктів      
06:30 26/03
На Херсонщині овочівництвом займається майже 100 господарств      
06:04 26/03
Вчора через російські обстріли Херсонщини 9 людей дістали поранення      
05:40 26/03
Війська РФ обстріляли 38 населених пунктів Херсонщини: дев'ятеро поранених      
05:22 26/03
Удари по Білозерці та Херсону, судові вироки за держзраду. 1492 день війни: основні події у Херсонській області      
20:00 25/03
Кольцо для помолвки: выбор, который останется важным      
19:28 25/03
Вночі та вранці туман. Якою буде погода на Херсонщині 26 березня      
19:02 25/03
ООН: ВПО з окупованих територій стикаються із системними бар’єрами доступу до документів, житла і соцзахисту      
18:16 25/03
Збільшились заощадження. Що задекларував голова Херсонського апеляційного суду      
18:09 25/03
Окупаційний посадовець Херсонщини Шпір святкував ігристим удар РФ по Івано-Франківську      
18:00 25/03
День 1491. 25 березня. Що обговорюють херсонці у соцмережах      
17:48 25/03
Ранні овочі, теплиці та зростання площ під баштанними: що цьогоріч вирощують херсонські фермери      
17:38 25/03
У Високопільському ЦНАПі запровадили онлайн-переклад жестовою мовою      
17:25 25/03
“У мене є син, і я не можу уявити, що його можуть забрати”. Мати політв’язня з Херсонщини розповіла про сина на зустрічі в Ірландії      
17:05 25/03
Акторка та "трояндова волонтерка": до списку "УП 100: Сила жінок" потрапили дві жінки з Херсона      
16:57 25/03
Росіяни обстріляли гостьовий сектор гуртожитку ХДУ (фото)      
16:54 25/03
Обстріляли будинок. У Білозерці на Херсонщині через атаку РФ четверо поранених      
16:54 25/03
Обстріляли будинок. У Білозерці на Херсонщині через атаку РФ троє поранених      
16:52 25/03
Все лівобережжя Херсонщини залишилося без світла: причини невідомі      
16:42 25/03
Війська РФ знову атакували гуртожиток одного з вишів у Херсоні. ФОТО      
16:32 25/03
У Херсоні не фіксували випадків примусової евакуації дітей без згоди батьків      
16:28 25/03
Херсонському адвокату Михайлу Величку заборонили займатися адвокатською діяльністю      
16:00 25/03
Оповита легендами: історія найкрасивішої будівлі Херсона, яку знищили російські окупанти (фото)      
15:57 25/03
Російські окупанти заборонили вʼїзд до Каховки на лівобережжі Херсонщини      
15:51 25/03
У Херсоні ще не було випадків примусової евакуації родин із дітьми, – МВА      
15:38 25/03
Працювали на окупантів. СБУ заочно повідомила про підозру трьом жителям Херсонщини      
15:30 25/03
Внаслідок обстрілів ворога постраждали 4 людей: як минув день на Херсонщині      
15:15 25/03
На ТОТ Херсонщини масово заблокували SIM-карти, придбані за українськими паспортами      
14:59 25/03
Чи очікувати магнітні бурі 26 березня 2026 року?      
14:58 25/03
"Входить в експериментальний спосіб ідентифікації": постанова про спрощення отримання документів для жителів ТОТ готова      
14:45 25/03
20 фермерів з Бериславського району на Херсонщині отримали гранти для вирощування озимого гороху      
14:34 25/03
На Херсонщині евакуювали подружжя з котом і собакою. ВІДЕО      
14:25 25/03
Стало відоме ім’я депутата Херсонської райради, який не задекларував майно на понад 13 млн грн      
14:23 25/03
Виїхали разом з домашніми тваринами. На Херсонщині поліція з-під обстрілів евакуювала подружжя      
14:18 25/03
В окупації помер екскеруючий справами виконкому Новокаховської міськради Василь Акуленко      
14:02 25/03
Жительку Херсона з російським громадянством судитимуть за виправдовування збройної агресії РФ проти України      
14:00 25/03
Дівоча футбольна команда із Херсона увійшла до списку “УП 100. Сила жінок”      
Все новости

Архив публикаций

«    Март 2026    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 
СПЕЦТЕМЫ


    Як працюватиме безвіз для херсонців

    Минулого тижня у ЄС було прийнято останнє, суто політичне рішення щодо надання Україні безвізового режиму.

    Не дивлячись на те, що попереду ще кілька формальних процедур, влада України поспішили привітати Українців з цією подією. Втім, попереду ще кілька процесів. А саме: до 17 травня Президент Європарламенту, так само як і представник Мальти (вона зараз головує в ЄС), повинні підписати всі відповідні папери. Після чого акт буде опублікований у «Офіційному віснику» ЄС. Рішення набуде законної сили і через 21 день після публікації безвіз запрацює.

    Керівництво країни радіє, а от фахівці радять пересічним громадянам бути більш стриманими і пам’ятати, що все не так просто, а тому перед тим як кинутися стрімголів на кордон все ж з’ясувати, бодай для себе, чи всі прикордонні пункти насправді готові до того, аби українці перетинали кордон без візи?

    Про що треба пам’ятати у першу чергу.

    Без візи можна перетинати державний кордон, маючи на руках головний документ – біометричний паспорт для виїзду за кордон, який має прошитий чип з усією інформацією про вас у електронному вигляді, у т.ч. і відбитки ваших пальців.

    Тож перед тим які їхати на кордон пригадайте: чи маєте ви вже «біометрію». Якщо ні, то спочатку відвідайте міграційну службу і замовте собі «диво» сучасності.

    Якщо у нас немає паспорта нового зразку, а ви хочете їхати (а тим більше якщо у вас там мультівіза на 5 років), що робити? Чи можете ви сподіватися, що перетнете кордон? Так, звичайно. Якщо діючої візи немає, то її можна відкрити, якщо маєте закордонний паспорт. Нагадаю, що українці мають право мати одразу два закордонних паспорти. Тож у вас може бути і звичайний, і біометричний.

    Пам’ятайте, що перебувати у Європі без візи ви можете не більше ніж 90 днів упродовж 180 днів. Що буде, якщо порушите? Вас депортують, заплатите штраф у 3000 тис євро, і вам заборонять в’їзд у ЄС на 5 років. Теж саме чекає вас, якщо будете там нелегально працювати, або навчатися. Стежити за кількістю днів перебування це ваша проблема, а тому якщо плануєте їздити часто і багато – краще заведіть «календар мандрівника», де будете чітко відзначати день та час перетину кордону. День – в’їзду, день – виїзду рахуються як два дні, навіть якщо ви в’їдете о 23.59, а виїжджатимете о 00.01.

    Пам’ятайте, що без візи ви не можете й далі в’їхати у Великобританію та Ірландію. Втім, є плюс: у Ліхтенштейн, Ісландію, Швейцарію та Норвегію не дивлячись на те, що вони не входять до ЄС, можна все ж в’їхати буз візи, адже вони входять до шенгенської зони.

    Не забувайте, що на кордоні й далі слід буде доводити певні речі: ваше матеріальне становище (не менше 50 євро на добу перебування, якщо їдете машиною - додаткові гроші на пальне) та мету подорожі, так само як і те, що ви не збираєтеся порушувати чинне законодавство і повернетеся у відповідний термін. Для цього вагомим аргументом можуть слугувати квитки зворотного виїзду. У разі, якщо поїздка комерційна, і ви не знаєте часу свого повернення, а там поважають ваші права, достатньо показати запрошення (при чому неофіційне) і пояснити, що ваші переговори можуть затягнутися. Як правило такі аргументи прикордонники приймають.

    Довести платоспроможність можна дома способами: обігові кошти, або кратка. Міф про те, що треба мати виписку з банку, або з роботи, – не більше ніж міф. Тревел чеки – давно вже не у моді, але їх ніхто не відміняв.

    Так само вас можуть попросити показати бронювання готелю. Але, якщо ви їдете самостійно (не у складі групи), цілком можливо що від вас приймуть відповідь, що ви плануєте зупинятися у хостелах, і поки не знаєте остаточного місяця зупинки. Для підтвердження ваших слів достатньо буде показати вашу «подорожню карту», т.т. маршрут вашої поїздки у якому будуть позначені можливі місця зупинки. А якщо ви покажете вашу бодай електронну переписку з тими, хто надає послуги відпочинку – прикордонники все це від вас сприймуть на «Ура!». Так само, як і не будуть вимагати від вас довідку з ЖЕКу про оплату за вивіз сміття, – це байки.

    Якщо ви їдете до друзів, то цілком прийнятним буде варіант запрошення (не офіційного через департамент поліції), написаного у довільній формі. Там повинні бути лише ваше прізвище і номер паспорта. А якщо там ще буде й контактна інформація – прізвище і номер телефону ваших друзів, то питань взагалі не буде.

    Якщо ви їдете на 1 – 2 дні, аби подивитися виставу у Віденській оперті, вам повірять, якщо ви покажете квитки на виставу, або на виставку картин у Луврі.

    Якою може бути мета поїздки? Ділова, туристична, сімейна, для навчання (короткострокового у об’ємі до 90 днів, для тривалого навчання доведеться отримувати довгострокову візу), участі у виставках, конференціях тощо.

    Пам’ятайте: як і раніше, ви не маєте права працювати у ЄС, якщо отримуєте за це заробітну плату (можете бути волонтером). Для того, аби отримувати зарплатню, треба повернутися в Україну – відкрити робочу візу і ще раз в’їхати на територію ЄС.

    Все інше у ваших руках – подорожуйте, відпочивайте, насолоджуйтеся.

    Сергій Осолодкін.





    Похожие публикации

    Добавьте комментарий




    0"/>

    ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ

    07:06 26/03
    Окупанти провели дві наступальні дії на Придністровському напрямку      
    06:56 26/03
    Обстріли Херсонщини: ворог атакував 38 міст і сіл, поранено 9 людей      
    06:53 26/03
    У Бериславському районі Херсонщини відбудували понад 6 тисяч об'єктів      
    06:30 26/03
    На Херсонщині овочівництвом займається майже 100 господарств      
    06:04 26/03
    Вчора через російські обстріли Херсонщини 9 людей дістали поранення      
    05:40 26/03
    Війська РФ обстріляли 38 населених пунктів Херсонщини: дев'ятеро поранених      
    05:22 26/03
    Удари по Білозерці та Херсону, судові вироки за держзраду. 1492 день війни: основні події у Херсонській області      
    20:00 25/03
    Кольцо для помолвки: выбор, который останется важным      
    19:28 25/03
    Вночі та вранці туман. Якою буде погода на Херсонщині 26 березня      
    19:02 25/03
    ООН: ВПО з окупованих територій стикаються із системними бар’єрами доступу до документів, житла і соцзахисту      
    18:16 25/03
    Збільшились заощадження. Що задекларував голова Херсонського апеляційного суду      
    18:09 25/03
    Окупаційний посадовець Херсонщини Шпір святкував ігристим удар РФ по Івано-Франківську      
    18:00 25/03
    День 1491. 25 березня. Що обговорюють херсонці у соцмережах      

    17:48 25/03
    Ранні овочі, теплиці та зростання площ під баштанними: що цьогоріч вирощують херсонські фермери      
    17:38 25/03
    У Високопільському ЦНАПі запровадили онлайн-переклад жестовою мовою      
    17:25 25/03
    “У мене є син, і я не можу уявити, що його можуть забрати”. Мати політв’язня з Херсонщини розповіла про сина на зустрічі в Ірландії      
    17:05 25/03
    Акторка та "трояндова волонтерка": до списку "УП 100: Сила жінок" потрапили дві жінки з Херсона      
    16:57 25/03
    Росіяни обстріляли гостьовий сектор гуртожитку ХДУ (фото)      
    16:54 25/03
    Обстріляли будинок. У Білозерці на Херсонщині через атаку РФ четверо поранених      
    16:54 25/03
    Обстріляли будинок. У Білозерці на Херсонщині через атаку РФ троє поранених      
    16:52 25/03
    Все лівобережжя Херсонщини залишилося без світла: причини невідомі      
    16:42 25/03
    Війська РФ знову атакували гуртожиток одного з вишів у Херсоні. ФОТО      
    16:32 25/03
    У Херсоні не фіксували випадків примусової евакуації дітей без згоди батьків      
    16:28 25/03
    Херсонському адвокату Михайлу Величку заборонили займатися адвокатською діяльністю      
    16:00 25/03
    Оповита легендами: історія найкрасивішої будівлі Херсона, яку знищили російські окупанти (фото)      
    15:57 25/03
    Російські окупанти заборонили вʼїзд до Каховки на лівобережжі Херсонщини      

    15:51 25/03
    У Херсоні ще не було випадків примусової евакуації родин із дітьми, – МВА      
    15:38 25/03
    Працювали на окупантів. СБУ заочно повідомила про підозру трьом жителям Херсонщини      
    15:30 25/03
    Внаслідок обстрілів ворога постраждали 4 людей: як минув день на Херсонщині      
    15:15 25/03
    На ТОТ Херсонщини масово заблокували SIM-карти, придбані за українськими паспортами      
    14:59 25/03
    Чи очікувати магнітні бурі 26 березня 2026 року?      
    14:58 25/03
    "Входить в експериментальний спосіб ідентифікації": постанова про спрощення отримання документів для жителів ТОТ готова      
    14:45 25/03
    20 фермерів з Бериславського району на Херсонщині отримали гранти для вирощування озимого гороху      
    14:34 25/03
    На Херсонщині евакуювали подружжя з котом і собакою. ВІДЕО      
    14:25 25/03
    Стало відоме ім’я депутата Херсонської райради, який не задекларував майно на понад 13 млн грн      
    14:23 25/03
    Виїхали разом з домашніми тваринами. На Херсонщині поліція з-під обстрілів евакуювала подружжя      
    14:18 25/03
    В окупації помер екскеруючий справами виконкому Новокаховської міськради Василь Акуленко      
    14:02 25/03
    Жительку Херсона з російським громадянством судитимуть за виправдовування збройної агресії РФ проти України      
    14:00 25/03
    Дівоча футбольна команда із Херсона увійшла до списку “УП 100. Сила жінок”      
    Все новости

    Наверх