Ситуація на ринку буде стабільною: валютні інтервенції НБУ попередять паніку та ажіотаж. Однак поточні коридори допустимих коливань підвищаться.
За даними начальника департаменту казначейства Глобус Банку Тараса Лєсового, очікується коливання курсу долара у межах 41,2-41,8 грн на міжбанку та 41,3-42 грн на готівковому ринку. Що стосується євро, то значення становитимуть 45,3-47,3 грн та 45,5-47,8 грн відповідно.
Аналітик пояснив, що про скасування дії керованої гнучкості не йдеться. Очікуються регулярні різноспрямовані зміни курсів, але зміни не будуть сенсаційними.
Лєсовий вказав на ситуацію, яка спостерігалася у попередні місяці – різких коливань не очікується.
"Припускаємо, що реальний коридор коливання курсу долара буде на рівні 41,5-41,9 грн, курс долара може максимально наблизитися до позначки в 42 грн, тобто до цифри макропрогнозу на кінець року", - наголосив експерт.
Згідно із прогнозом, остаточно цьогорічний підсумковий курс долара може бути сформований наприкінці листопада.
Наразі неможливо врахувати усі чинники, які матимуть вплив на посилення або послаблення гривні. Річ у тому, що досі немає відповіді на питання щодо обсяг макрофіну на наступний рік, а також закладеного у бюджет середньозваженого курсу долара. Варто розуміти і можливі ризики зимового періоду: воєнні, енергетичні та економічні.
Банкір підкреслив, що розв’язка року на валютному ринку наближається, але передумови для непередбачуваних катаклізмів та стрімких валютних змін відсутні.
Нагадаємо, що Нацбанк практично не змінює курс американської валюти три місяці поспіль. З початку року він подорожчав на 8,7%. У жовтні минулого року долар коштував у середньому 37,98 грн.
Today