Начальник департаменту казначейства Глобус Банку Тарас Лєсовий повідомив, що на валютний ринок та рівень інфляції частково вплине підвищення тарифу на світло. Як відомо, з 1 червня електроенергія коштуватиме 4,32 грн/кВт-год.
Зазначено, що курсові зміни не будуть несподіваними. У період з 3 по 9 червня ситуація може залишитися в інерції травня.
"Курсові показники змінюватимуться ледь не щодня, курси валют не будуть статичними, а період курсового зростання неодмінно змінюватиме етап зниження і навпаки. На ринку спостерігатиметься "ефект шейкера": курсові коливання у щоденному вимірі будуть помітними, однак у певних коридорах-межах, не загрозливих для того, що заведено називати стабільною ситуацією", - цитує аналітика РБК.
За словами Лєсового, для оцінки ситуації на валютному ринку важливими стануть результати травневої девальвації гривні. Курс долара на міжбанку вже перевищив 40,6 гривні, що становить 2,5% просідання гривні від 1 травня.
Експерт вважає, що попри щоденну мінливість ситуація на ринку буде стабільною, а основні показники ринку залишаться на рівні минулого місяця. Валютні коридори на міжбанку та готівковому ринку очікуються у межах 40-41 гривні за долар.
"Крок щоденних курсових змін: до 0,2-0,3 грн (міжбанк), до 0,3-0,5 грн (у комбанках), до 0,5 грн (в обмінних пунктах). Залежно від валюти середня різниця між курсами міжбанку і готівкового ринку складе 0,5-0,7 грн. Середні тижневі курсові відхилення будуть у межах 1,5-2% від стартового курсу тижня", - зазначив Тарас Лєсовий.
Банкір наголосив, що на поточному тижні не слід очікувати, що долар подорожчає до 50 гривень – раптових змін не буде. Слід пам'ятати про м’яке регулювання НБУ. Однак вільне курсоутворення свідчить про те, що ринок перебуває на шляху до подальшої лібералізації.
Today