На ілюстраціях Олексія Мельниченка зображені лікарня, музичне училище, морська академія, кіноконцертна зала та інші будівлі, які неодноразово обстрілювала російська армія. Пошкодження і руйнування автор прикрив квітами.
"Я почав малювати саме так, як я це бачу. Для того, щоб донести людям, робити такі ілюстрації та показати людям, що Херсон не стає гіршим від "прильотів", — говорить чоловік.
Хабловський маяк — одна з ілюстрацій Олексія Мельниченка, 1 лютого 2024 року. Фото: Суспільне Херсон
У серії — десять будівель з Херсона та дві обласні візитівки – Хабловський задній маяк біля Станіслава та артобʼєкт Кавун з Нововоронцовки. Олексій показує першу роботу, з якої почалася серія ілюстрацій "Херсонщина квітне".
"Перший малюнок був, зараз, це була Херсонська державна академія. Я її намалював, бо кавʼярня находиться біля академії. Ось цей малюнок з'явився у мене перший", — каже автор ілюстрацій.
Бариста Олексій Мельниченко малює квіти на місцях, які на Херсонщині обстріляла армія РФ, 1 лютого 2024 року. Фото: Суспільне Херсон
Ідея малювати архітектурні, культурні та туристичні пам’ятки, розказує бариста Олексій, виникла під час окупації. Влітку 2022 він з дівчиною виїхав до Києва. Там вирішив друкувати листівки із зображенням Херсона, а кошти від продажу перераховувати на потреби ЗСУ.
"Я думав що треба щось робити, щоб підтримувати наше ЗСУ, щоб скоріше звільнили. Саме тоді у нас були важкі часи, що стосовно всіх умов, заробітної плати, проживання. Ну звичайно, було важко. Але ми хотіли повернутися назад, бо Херсон — це наш дім", — говорить Олексій Мельниченко.
Одна зі сторінок календаря, який створив херсонець Олексій Мельниченко, 1 лютого 2024 року. Фото: Суспільне Херсон
Після звільнення міста повернувся до Херсона і продовжив малювати. Ілюстрації розвішував на стінах кав’ярні, де працює баристою. Там же, на робочому місті, і малював, каже Олексій.
"Потім якось сюди вперше прийшов заступник нашого ОВА і побачив мої малюнки. Він мені такий: "А скільки це коштує?". А я сказав, що це не продається. Це моє і я буду це виставляти. Він походив і подумав. Потім через деякий час прийшов і запитав чи не хочу я ще доробити малюнків і зробити тоді календар", — говорить чоловік.
Херсонська набережна — одна з ілюстрацій Олексія Мельниченка, 1 лютого 2024 року. Фото: Суспільне Херсон
За кілька тижнів, розповідає автор ілюстрацій, тримав календар у руках. Він додав, що календар вийшов не на продаж, там підписано, що малював його саме Олексій, і на кожній картині є підпис автора.
Примірники календаря обласна військова адміністрація презентуватиме гостям, які приїжджають до Херсона, каже Олексій. Зараз автор планує доробити варіант доробку для продажу аби допомагати військовим, які звільняють Херсонщину.
Суспільне Херсон