У «медичне» відрядження вирушили троє. Два нейрохірурги і щелепно-лицьовий фахівець. Вони проведуть в одній з лікарень до двох тижнів.
Перед дорогою завершили справи. Пані Олена навіть встигла перед дорогою провести операцію. Видалила хворому внутрішньомозкову гематому.
«Працюємо в такій надзвичайній команді. Якщо треба допомогти, ти відповідаєш: «Так, звичайно!». Я вже цікавилась, чи є там, на Херсонщині, обладнана операційна. Готова стати до роботи. Досвід є. Починала медсестрою. Потім стала інтерном. Зараз нейрохірург і дуже цим пишаюсь», – розповіла лікарка.
Через відділення пана Олексія проходить до 2 тис людей на рік. Від малюків, у яких вроджена патологія. І до найстарших, які вже дідусі й бабусі. Пацієнтам від 4 місяців до 90 років.
«Наша поїздка – допомога не матеріальна. Скоріше духовна. Їде нейрохірургічна служба, як спинальна, так і церебральна. І я, як щелепно-лицьовий хірург. Голова, шия і спина. Охоплюємо ті частини тіла, які найбільше страждають під час військових дій», – наголосив лікар Олексій.
Для нейрохірурга Дмитра таке гуманітарне відрядження перше. Запевняє, готовий до нього і морально, і фізично.
«Минулого та цього року прооперували майже тисячу пацієнтів з пошкодженнями хребта і спинного мозку. Як правило, це були випадки, при яких пацієнт потребував допомоги невідкладно, у перші години. Все це доволі велике навантаження на наших лікарів, але ми справляємося», – розповів фахівець.
Раніше Дніпропетровщина вже відправляла на Херсонщину рятувальників та поліцейських. Вони ліквідовували наслідки підриву росіянами Каховської ГЕС. А нині наша область долучилась й до відбудови регіону за проєктом «Пліч-о-пліч».
lcity.dp.ua