
У селищі Нововоронцовка Бериславського району Херсонщини стартував проєкт з розробки майбутнього музейного простору. До нього залучатимуть музеєзнавців, краєзнавців, художників, екологів та інших спеціалістів. Автори проєкту стверджують, що на півдні України нічого подібного ще не було.
Про це повідомляють кореспонденти “ІРС-Південь” з посиланням на авторів проєкту та Андрія Селецького, начальника Нововоронцовської селищної військової адміністрації (далі – ВА – ред.).
Зберегти у Нововоронцовці архітектурну та історичну спадщину і створити музейний комплекс з публічним простором просто неба. Таку амбітну мету поставили перед собою представники місцевої влади разом з урбаністами та місцевими активістами. Нещодавно тут стартував проєкт, до участі в якому будуть залучені музеєзнавці, художники, краєзнавці, екологи та інші спеціалісти. Автори проєкту стверджують, що на півдні України нічого подібного ще не було.

«Серед купи адміністративної рутини Селецький знаходить час мріяти про повний апгрейд місцевого музею, відкриття культурного хабу й художньої школи. І це попри регулярні обстріли і проблеми з водою. Водночас він знаходить, допомагає очищати і відкривати старовинні колодязі, які також здатні покращити ситуацію з водозабезпеченням», – каже Юлія Манукян.
За словами Андрія Селецького, будь-які розмови про музей і збереження історичної спадщини сприймаються в громаді передбачувано – «це не на часі». Однак його експеримент з оцифруванням архівних документів і старих фотографій викликав ентузіазм у місцевих мешканців. Селецький каже, що багато людей почали активно шукати старі світлини, сканувати їх і завдяки цьому у Нововоронцовці вже під час великої війни з’явилась оцифрована колекція таких унікальних артефактів, які раніше мало хто бачив.
«Музей – це завжди «не на часі». Але орки теж будуть будувати дороги і ставити вікна. А от культуру вони вбиватимуть у першу чергу. Якщо ж ми втратимо нашу культуру, то це буде біда. Причому, для її знищення не потрібно навіть фізичне її знищення, достатньо просто закрити на неї очі і казати самим собі, що вона «не на часі». Дбати ж про неї ми повинні завжди, не зважаючи «на часі» воно чи ні. Саме зараз у них є унікальна можливість зробити щось для цього. Тому нам так потрібні фахівці, які нам із цим допоможуть», – прокоментував Андрій Селецький.


