Заочно судитимуть очільницю Абрикосівки, яка підтримала окупантів



Заочно судитимуть очільницю Абрикосівки, яка підтримала окупантів

Зображення: Вгору

Мешканку Херсонщини судитимуть за добровільне обійняття посади в окупаційній адміністрації селища Абрикосівка. Обвинувальний акт вже скерували до суду, як повідомили у Херсонській обласній прокуратурі.

Слідчі встановили, що у липні 2024 року жінка добровільно очолила «начальника територіального відділу селища Абрикосівка Олешківського муніципального округа». Муніципальний округ є однією з територіальних одиниць Російської Федерації. Окупанти створили 18 муніципальних округів на території Херсонської області у серпні 2022 року, але контроль над 5 з них втратили після деокупації.

На цій «посаді» жінка керувала роботою окупаційного відділу, координувала підлеглих, погоджувала кандидатури працівників та контролювала їхню діяльність. Вона також проводила особисті прийоми місцевих жителів, брала участь у розподілі «гуманітарної допомоги» від окупаційної влади, збирала персональні дані громадян та їхні підписи. За даними прокуратури, обвинувачена публічно демонструвала підтримку окупаційної адміністрації та РФ, сприяючи утвердженню незаконної влади на тимчасово окупованій території.

Наразі жінка перебуває у розшуку, її судитимуть заочно. Їй інкримінують добровільне зайняття посади у незаконному органі влади на тимчасово окупованій території (ч. 5 ст. 111-1 КК України). Колаборантці загрожує позбавлення волі на термін від 5 до 10 років, позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на термін від 10 до 15 років, а також можлива конфіскація майна.

Раніше Херсонський міський суд вже визнав винною у колабораціонізмі колишню окупаційну голову села Абрикосівка на Херсонщині Любов Тимчак. У квітні 2024 року Центр журналістських розслідувань, посилаючись на російські джерела, повідомляв про вбивство щонайменше п’ятьох людей на окупованій Херсонщині, серед яких була Любов Тимчак, військовими армії РФ Олександром Осиповим та Олександром Кайгородцевим.

Олешківська громада, що розташована на лівому березі Дніпра навпроти Херсона, залишається повністю окупованою. До повномасштабного вторгнення тут проживало близько 38,5 тисяч людей, з них майже 20 тисяч – у самих Олешках. За приблизними підрахунками, зараз залишилася лише п’ята частина мешканців, які покидають громаду через постійні обстріли та погіршення умов життя.

За матеріалами: Вгору

Схожі новини

Коментарів ще немає