Співробітнику ФСБ РФ оголосили підозру за катування цивільного на Херсонщині



Співробітнику ФСБ РФ оголосили підозру за катування цивільного на Херсонщині

Зображення: Мост

Правоохоронці України оголосили підозру Ельдару Ягудіну, співробітнику спецпідрозділу «В» Центру спеціального призначення ФСБ РФ. Його звинувачують у катуванні цивільної особи на тимчасово окупованій частині лівобережжя Херсонської області.

Слідкуйте за нами:

За даними слідства, які оприлюднив Офіс Генерального прокурора, у квітні 2022 року російські війська захопили місцевий санаторій «Чайка» в селищі Лазурне Скадовського району. Це місце вони перетворили на катівню, де незаконно утримували та допитували місцевих мешканців.

Вранці 10 квітня щонайменше тридцять озброєних російських військових прибули до будинку жителя села Михайлівка. Після обшуку чоловіка затримали, одягнули йому на голову шапку, щоб він нічого не бачив, і доставили до підвалу санаторію «Чайка».

У підвалі один з окупантів допитував затриманого про волонтерів та осіб, які допомагають Збройним силам України. Не отримавши відповідей, він викликав Ельдара Ягудіна, відомого під позивним «Халк». Після цього чоловіка пристебнули кайданками до каналізаційної труби, роздягли та почали принижувати.

Ягудін погрожував потерпілому розкладним ножем, обіцяючи відрізати статеві органи та прострелити ноги. Згодом він завдав щонайменше 60 ударів руками в голову та тулуб, а також двічі імітував розстріл, стріляючи з пістолета біля його голови. Ягудін також катував чоловіка задушенням і прострелив йому праву ногу. Того ж вечора покаліченого чоловіка відпустили додому.

Ельдара Ягудіна підозрюють за ч. 2 ст. 28 та ч. 1 ст. 438 КК України, що передбачає відповідальність за жорстоке поводження з цивільним населенням та порушення законів і звичаїв війни.

За матеріалами: Мост

Схожі новини