Зображення: Вгору
На правобережній Херсонщині аграрії зібрали зернові культури майже з 20 тисяч гектарів. Водночас понад 5 тисяч гектарів посівів втрачено через пожежі, спричинені російськими атаками. Про це повідомив директор департаменту розвитку сільського господарства та зрошення Херсонської ОВА Дмитро Юнусов журналістам «Суспільне. Херсон».
Жнивна кампанія триває. За словами Юнусова, цьогоріч аграрії фіксують вищу врожайність порівняно з минулим роком. На окремих полях озимого ячменю врожайність перевищує 5 тонн з гектара, а ріпаку — понад 3 тонни з гектара.
З початку жнив на полях правобережної Херсонщини зафіксували 37 пожеж. Торік за весь період жнив сталося 18 таких загорянь. За інформацією начальника сектору зв’язків із ЗМІ та роботи з громадськістю ГУ ДСНС у Херсонській області Миколи Буцули, усі цьогорічні пожежі виникли внаслідок бойових дій – через удари безпілотників та падіння їхніх уламків. Найчастіше горіли посіви пшениці та ячменю, також фіксували загоряння ріпаку й гороху.
«Найбільшою проблемою наших аграріїв, як виявилось, виростити врожай — це пів справи, а найбільша проблема — це його зібрати. Безпекова ситуація дуже тяжка зараз, особливо в зоні 30–40 кілометрів до лінії бойового зіткнення» — Дмитро Юнусов, директор департаменту розвитку сільського господарства та зрошення Херсонської ОВА
Весняні польові роботи на четвертому році повномасштабної війни проходять у надзвичайно складних умовах. Якщо раніше головною небезпекою для фермерів були міни на полях, то сьогодні аграрії дедалі частіше потерпають від атак російських дронів, які полюють на людей і техніку в 40-кілометровій зоні від Дніпра. До безпекових ризиків додаються економічні проблеми: ціни на пальне та добрива зросли, а втрата частини торішнього врожаю призвела до фінансової скрути у багатьох господарств.
Ця ситуація безпосередньо впливає на життя тисяч фермерів та їхніх родин у Тягинській, Білозерській та інших прифронтових громадах Херсонщини.
За матеріалами: Вгору