
Світлини зруйнованої Херсонщини після звільнення від нацистських військ і нинішні фото розбомблених російською армією будівель на правобережжі. Однакові зразки зброї Другої світової та російсько-української війни.
До Дня пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні Херсонський обласний краєзнавчий музей створив виставку на історичних паралелях. У пограбованій російськими військовими залі музейники показали експонати, якими поповнили фонди після деокупації Херсона.
На світлинах зображені військові нацистської Німеччини на тлі краєзнавчого музею, в човнах на Дніпрі, а також зруйновані херсонські будівлі 80 років тому і нині.
"Ми зараз перебуваємо, мабуть, у тому самому емоційному стані, що й люди під час Другої світової війни. Ми були здивовані тим, що дуже-дуже все схоже. Ось зруйнований Херсон, це 1944 рік. І ось наші будинки, які нам кожен день руйнує Російська Федерація", — розказала виконувачка обов'язків директорки краєзнавчого музею Ольга Гончарова.

"Ми бачимо міни 82 калібру, які підписані старими музейними номерами, ще за радянських часів. А це вже міни, які надходять до нас зараз. Вони зовсім не відрізняються. Те саме можна сказати й про снаряди, які влучили у нашу будівлю. Два снаряди, голова від боєприпасу, навіть вцілів заряд носової частини. А інший снаряд був начинений так званими флешзарядами. Ми їх називали голками. Отакі голки збирали на нашому подвір'ї, вони були розкидані й довго ще нам прибиральниці їх приносили", — сказала виконувачка обов'язків головної зберігачки музею Алевтина Мелентьєва.

"І ця звістка від льотчика героя Радянського Союзу Якубовського, вона прилетіла з неба. Він її скинув над херсонським базаром, сподіваючись, що у такому багатолюдному місці хтось її прочитає і віднесе до батьків. Він у цій записочці писав, що він живий, здоровий, все добре і скоро побачиться зі своїми рідними", — говорить Ольга Гончарова.

"Ці речі представлені зараз у Генічеську. Колаборанти Херсонського музею зробили там виставку. І дуже прикро, що ці наші надбання й експонати, які збиралися після війни багатьма поколіннями співробітників музею, потрапили у полон до рук російської окупаційної влади. І про це свідчать тільки тіні на стендах, які залишилися від нагород. Ми бачимо, що їх просто виривали, зривали з м'ясом. Російська Федерація узурпувала це свято і всім своїм громадянам пропонує думку, що тільки вони були переможцями всієї Другої світової війни. Але це не так. Без підтримки інших держав вони б не змогли встояти", — сказала виконувачка обов'язків директорки краєзнавчого музею.suspilne.media