Андрію Чирку у квітні виповнилося 70 років. З 2006 року він був головою селищної ради Козацького, пізніше — старостою населеного пункту. А після звільнення у 2019 році став завідувачем Музею історії села та меморіального комплексу сім’ї Видригана в Козацькому.
У Мінкульті після підриву ГЕС заявляли, що музей у Козацькому перебуває під загрозою підтоплення. Проте, за словами Чирка, музей зараз пошкоджений, але не водою. Ще взимку був прильот у сусідній будинок, унаслідок чого в музеї повилітали вікна в одній кімнаті, а також пошкоджено покрівлю.
Музей у селищі Козацьке після російських обстрілів. Фото надане Суспільне Культура
"Шифер на музей порозлітався. Це ж стара будівля, ще глинобитна стеля. І протягом 2-3 днів пішли дощі й почало це все руйнуватися, падати", — розповідає Чирко.
У музеї розповідається історія села Козацьке з моменту його створення та до часів Другої світової війни. Там були представлені знаряддя праці, фотографії, стародавні речі жителів Козацького, фрагменти зброї часів Другої світової війни. Музей розташовується у будівлі, де з початку ХХ століття жила родина Видриганів, зокрема там народився радянський пілот Захар Видриган.
"Його батьки були в наймитах. Він виріс до генерал-майора, звільняв Потсдам. Його син Микола, герой Радянського Союзу, похований разом із батьком у нас на меморіальному комплексі біля музею", — згадує Чирко.
Музей селища Козацьке на Херсонщині після обстрілів. Надане Суспільне Культура
Одна кімната музею присвячена родині Видриганів. Завідувач згадує, що декілька років тому там поставили нові стенди про сім’ю. І під час торішнього обстрілу від вибухової хвилі вікно вилетіло саме в оновленій кімнаті та повалило стенд. Андрій Чирко вікно забив, а експозицію вже не відновлював.
Додає, що зараз у селищі, де немає світла та водопостачання, залишилося мало людей. Зокрема немає і працівників музею. Андрій Чирко зауважує, що після завершення повномасштабної війни музей доведеться відновлювати повністю.