Психолог Олександр Геращенко під час окупації Херсона чинив спротив російським військовим. Чоловік ходив на мітинги, розвозив гуманітарну допомогу. Наразі він переїхав до Києва та розробляє методику допомоги українським військовим.
До вересня 2022 року Олександр жив з дружиною в окупованому на той час Херсоні. Виїхати на підконтрольну територію вирішив напередодні псевдореферендуму, розповідає Олександр Геращенко. У Києві почав розробляти методику допомоги реабілітації військових.
"Стріляти — я не знаю, чи зміг би, бо зір, і не вмію, бо я в армії не служив. Але я можу допомогти, бо я хороший фахівець із психології, гіпнотерапії, я можу допомагати українським військовим", — говорить психолог.Олександр каже, чинити опір та протидіяти окупації у Херсоні його надихнула дружина.
"4 березня десь пішов, до цього я вже дістав свою дружину емоціями. Тобто ми не розуміємо, що робити, а емоцій багато. І вона мені видала такий жіночий ультиматум: "Що ти обурюєшся біля телевізора? Йди та роби щось!", — каже чоловік.У той день, каже Олександр Геращенко, російські військові привезли на площу Свободи гуманітарну допомогу.
"Ті почали кликати людей — підходьте, ми вам роздаємо продукти. І тут прийшла ідея, що треба скликати тих, хто проходить вулицею, почати якось протистояти. І я почав зупиняти хлопців, казати, що не можемо ж ми мовчати! В мене є прапори, кажу, покажімо їм, що ми Україна, і хлопці підтримали", — говорить він.
Разом із Сергієм Павлюком через соцмережі закликали херсонців прийти на площу Свободи на наступний мітинг, говорить Олександр Геращенко.
"Думали, може, ще десяток-другий людей прийде. Коли наступного дня я вийшов на майдан і побачив, що там декілька тисяч людей вийшли — я здивувався, чесно. Ми почали самі, росіян не було, вони приїхали десь через годину або півтори — їм, мабуть, доклали, що люди зібралися на площі, скандують, з українськими прапорами, пісні співали. І ці події розвивалися далі. Чим більше військові РФ намагалися нас залякати, тим більше люди обурювались і замість того, щоб тікати, вони йшли на них", — говорить чоловік.Коли відкрито виходити на мітинги стало небезпечно, почали таємно допомагати українським військовим, розповів психолог.
"Спочатку ми з артилерією спілкувалися, були знайомі військові, зв'язалися з хлопцями, питали чим можемо допомагати, та щоб давали координати. І ми їздили по місту, виясняли, де є військові", — розповів він.
Наразі у Києві чоловік працює над методикою, яку можна було б застосувати у реабілітації українських військових. Говорить, є досвід надавати психологічну допомогу та знімати біль за допомогою гіпнотерапії.
suspilne.media