Нові, але не інші депутати «Батьківщини»
От майже і закінчилось на Херсонщині формування або, як зараз прийнято говорити, «перезагрузка» влади.
Нові, але не інші депутати «Батьківщини»
Хотілось би тепер майже з «холодною головою» розібратися в ряді питань: хто ж ті прості «вантажники» та «бригадири», що цю «перезагрузку» провели. Хто кого «кинув» і хто ж кого «зрадив».
Навіть без детального аналізу видно , що в ради пройшло близько 70% нових людей. Хотілось би підкреслити, що «нових», а не інших. В моєму розумінні це як в ситуації з автомобілем. У вас є, наприклад, старі «Жигулі». І ви купуєте нову машину, але теж «Жигулі».
Це не «мерседес» чи «бмв», а знову «жигулі». Швидкість руху і проблеми залишаються ті ж самі. І тому все як і раніше. «Договорняки» і «рішали» в політиці Херсонщини є і нічого нового , а точніше іншого не буде.
Щоб показати , що прийшли «нові», а не «інші» і виникло бажання детально в цьому розібратися на прикладі окремих політичних сил. Такі політичні сили як «Опозиційний блок», «Відродження», «Наш край», «Партія місцевого самоврядування», «Відродження», «Нова держава» навіть аналізувати не потрібно, бо вони і самі не приховують що є осколками Партії Регіонів та КПУ.
У демократичному таборі із «старих» проектів це «Батьківщина» та «Свобода». І якщо «реінкарнація» ВО «Батьківщина» була достатня прогнозована, тому що спекуляція на темі тарифів завжди є безпрограшною , то входження «Свободи» в ради було не очікуваним і навіть для самої «Свободи».
І підтвердженням цього є ситуації, коли на голову однієї районної ради претендують відзразу два депутата від «Свободи», як це відбулося у Суворовській районній раді у м. Херсоні.
Це говорить тільки про те , що кандидати в депутати підбирались похапцем по принципу «аби закрити» подання. Найбільшою відмінністю «Свободи» є те, що в їхніх рядах всього один член партії, який в далекому минулому мав відношення до Партії регіонів.
А от з «Батьківщиною», яка останнім часом в своїй риториці дуже часто використовує тему «зради» ідей Майдану, ситуація дещо інша. Всі політичні експерти, громадські діячі, журналісти аналізують ситуацію яка склалася у Херсонській міській та обласній радах.
Невеликий же аналіз по районам показує дуже цікаве «кіно». Насамперед той факт, що «Батьківщина» проміняла майданівця Миколаєнка В. на одіозного регіонала Мангера В. вже говорить про те , що керівництво готове закрити очі на будь-які факти в житті людини.
Питання тільки за скільки… І такий підхід до питання є системним. Наведу тільки декілька прикладів: Генічеський район - ще гарячі члени Партії Регіонів: Кістечок Олександр Дмитрович , Бурковський Олександр Рахваілович, Черкашин Валерій Володимирович ( цей з КПУ), Попова Ірина (КПУ). На цій особі акцентую особливу увагу.
Тільки одна цитата: «Ситуація, штучно розгойдана з-за кордону опозиційними лідерами, вийшла з-під їх контролю. Озлоблені бойовики з боку «євромайдану», підбурювані провокаторами, остаточно перейшли межу між мирним протестом і злочином, втративши почуття реальності та відчувши повну безкарність. Вони проявили верх цинізму і зневагу до найвищих духовних цінностей, розпочавши масові заворушення у світлий день Хрещення Господнього.
Погроми у центрі Києва, понівечене майно, напади на правоохоронців, криваві вуличні бої, і, врешті-решт, втрачені людські життя стали логічним наслідком необдуманих закликів безвідповідальних політиків-опозиціонерів, продемонстрували всьому світові справжнє обличчя екстремістів, які штовхають співвітчизників у прірву громадянського протистояння», - саме таку оцінку подіям в лютому 2014 озвучила голова Генічеської районної партійної організації КПУ Попова Ірина.
Хто бажає – переконайтесь самі
І цього депутата фракція «Батьківщина» висуває на голову Генічеської районної ради. Більше того, ця особа до цього часу очолює відділ освіти в Генічеському районі. Тому навіть не виникає подиву, що після програшу Попової на виборах голови Генічеської районної ради Євстратова А.(«Опозиційний блок») вона його з поцілунками і посмішками привітала.
А й справді чого й не радіти? Він же не «озлоблений бойовик», а права рука «пахана» Німітулаєва.
Виникає тільки одне питання : як лідер Херсонського обласного осередку партії «Батьківщина» Одарченко Ю. може підтримувати людей, які під час його перебування на Майдані вважали, що він «озлоблений бойовик»? Чи знову питання ціни?
Ще кілька проявів «ненависті» до регіоналів з боку «Батьківщини»: Нижньосірогозський район - Яцик Микола Нікіфорович, Великолепетиський район - Корнієнко Валентина Олександрівна.
І взагалі парадоксальна ситуація в Каховському районі. Партії «Батьківщина», «Самопоміч», «Опозиційний блок» настільки тісно взаємодіють, що навіть на сесії ради їх керівники сидять поряд, щоб координувати свої дії. Злі язики говорять, що всі три політичні проекти , а це тільки так можна в подальшому називати, фінансуються з одного карману. Зрозуміло, що це не карман Одарченка Ю.В.
Для підтвердження думка експерта з КВУ:
- У результаті таких зрадницьких дій обласного керівництва партії «Батьківщина», в особі Одарченка, в Каховському районі головою районної ради обрано представника партії «Опозиційний блок». ВО «Батьківщина» відмовилась підтримувати представника БПП «Солідарність». Подібне злиття з «Опозиційним блоком» можна було побачити в Скадовському районі де голова районного осередку партії «Батьківщина» Бобилів Ю. дав указівку підтримувати не кандидатуру від демократичних сил, а представника «Партії місцевого самоврядування» Старенького О.Ф. який успішно і виграв.
Чому так? Відповідь можна отримати у Каланчацькому районі у представників демократичних партій. На голову була висунута кандидатура від ВО «Батьківщина» Кручина О. Були голоси, щоб саме він став головою ради.
І тут голова районного осередку партії ВО «Батьківщина» Бабенко Анатолій говорить, що вони не підтримають свого кандидата, бо прийшла указівка від Одарченка Ю.В. підтримати представника «Нашого Краю».
Все дуже просто. Була домовленість між «Батьківщиною» та «Нашим Краєм» з «Опозиційним блоком» про тісну взаємодію. І про це було ряд повідомлень.
Але в останню хвилину перед сесією Херсонської обласної ради були «побиті горшки» і Одарченко почав кричати про «зраду». Чому не вийшло як планувалось – тема окремої статті.
Олексій Герман, Херсонська правда