Нещодавно інтернет-видання оголосили звістку про те, що на керівництво Херсонської обласної ради працівниками Управління захисту економіки Нацполіції складено протоколи про корупційні порушення. На заступників голови ради - за те, що наприкінці 2015 року при голосуванні з питання оплати праці кожного з них вони не повідомили про конфлікт інтересів. На голову ради - за те, що при голосуванні про затвердження результатів таємного голосування при обранні його головою ради він також не оголосив про конфлікт інтересів.
Якось символічно, що протоколи почали «вспливати» саме після того, як обласна рада більшістю голосів прийняла рішення щодо повернення собі повноважень по управлінню комунальним майном. З 2015 року лише ледачий не знав про бурну сесію облради, на який депутати приймали рішення про встановлення рангів та заробітних плат голові ради Путілову та обраним його заступникам. Один виступ Одарченко чого вартий, коли він запропонував одному із заступників відмовитись від заробітної плати та працювати на громадських засадах! Майже усі інтернет-видання публікували ці новини. Певне, одне управління захисту економіки, до функцій якого входить і профілактика корупційних правопорушень, цього не знало. І тому вслід за чотирма корупційними порушеннями, що були допущені керівництвом облради у 2015 році з’явилися ще два подібних...і знов таки з боку керівництва Ради!!! І лише тепер настав час розплати!
Хтось із політичних противників цих депутатів може і зрадів такому розвороту подій, але нам захотілося докопатися до істини та побачити, а як ці прецеденти можуть вплинути на подальшу роботу облради, проаналізував при цьому також інші цікаві голосування.
Що буде, якщо визнати, що вказані вище посадовці винні у тому, що на початку голосування не взяли слова і гучно не заявили, що зараз буде відбуватися голосування саме за заробітну платню цього заступника, і саме це в подальшому може призвести до конфлікту інтересів (хоча заради правди слід вказати, що і в порядку денному і в проектах рішень, які були у кожного депутата ради, було чітко зазначено і прізвище посадової особи і суть питання, яке вирішувалось на засіданні ради, відповідно, їх колеги-депутати усвідомлювали, що вони голосують саме за встановлення складових заробітної плати Зеленчука, потім заробітної плати Булюка, потім заробітної плати Рукавішніковій)??? А при голосуванні про затвердження результатів таємного голосування при обранні Мангера головою ради, невже депутати не усвідомлювали, що вони затверджують?!! Навіщо повідомляти про те, що вочевидь відбувається, коли і так усім відомо «за чий інтерес» голосують?
Але ж.. .що буде, якщо, незважаючи на здоровий глузд, вищеназвані особи будуть визнані винними?!!...А буде так, що робота обласної ради в подальшому буде просто паралізована.. .адже кожен буде боятися заходити у сесійну залу, бо куди ні глянь, куди не кинь, всюди конфлікт інтересів, та ще й який!
Що бачимо неозброєним оком?!
Жоден із депутатів, які займають посади в Херсонській державній адміністрації при голосуванні у вересні 2016 року за виділення із обласного бюджету грошей в сумі майже 3млн.грн на заробітну платню структурним підрозділам адміністрації, які вони курують або навіть очолюють, не повідомляв про конфлікт інтересів. Виконуючі обов’язки заступників голови обласної адміністрації при голосуванні у листопаді 2016 року з питання виділення коштів для забезпечення «належних для роботи умов та матеріально- технічного забезпечення ХОДА» також забули повідомити про потенційний конфлікт інтересів. А якщо згадати голосування при розподілі вільних залишків, отриманих від перевиконання дохідної частини обласного бюджету? Коли кошти розподіляються по головних розпорядниках, керівниками деяких з них є також депутати ради? Хтось чув про заяви щодо конфлікту інтересів? Не пам’ятаємо.. .При зазначених голосуваннях прізвища зацікавлених осіб не вказувалися, і більшість депутатів ради навряд чи усвідомлювали, що віддають свій голос фактично за направлення коштів установам, управління якими здійснюють їх колеги. Може вже і протоколи на них складені...чекають свого часу?! Як тільки проголосують не так як треба, або щось надумають зробити на власний розсуд, керуючись совістю та здоровим глуздом, а ні партійною належністю, так і з’явиться обвинувачення «за старі гріхи», які у кожного можна відкопати, якщо добряче покопатися. А з першого квітня взагалі відповідні служби зможуть клепати «запасні» протоколи щодо корупційних порушень! Адже так звана Е-декларація, це майже докторська дисертація за кількістю питань щодо її заповнення, не кажучи вже про проблеми із роботою сайту. Так що, панове депутати, починайте боятися, бо нащо вам ці неприємності!!!
P.S. Ось такими темпами ми дійдемо до того, що голосувати буде нікому, щоб, випадково, «не порушити антикорупційне законодавство». Залишається питання - кому наразі потрібна інертна обласна рада?!