Політична арена Україні поповнилась новим гравцем. Володимир Гройсман заявив, що йде на парламентські вибори з новою партією – «Українська стратегія». Головною ідеєю є те, що сила йде окремо від інших гравців, та є незалежною. Нова сила має класичну центристську ідеологію. Партія створена не під позачергові вибори до Верховної Ради, а є організованою структурою та об’єднанням фахівців, заявив Гройсман.
Першою заявою політика, як голови «Української стратегії» був заклик до народних обранців про зміни системи Ради та виборчого законодавства. Гройсман зазначив, що наразі необхідно, реформувати комітети парламенту, зняти недоторканість з депутатів та відкрити виборчі списки.
«Ми маємо змінити систему ухвалення рішень. Ми маємо бути швидкими, мобільними і максимально якісними. Не можна витрачати роки на один закон. Порядок денний, який ми маємо визначити на перспективу, має бути реалістичним, сильним і здатним пришвидшити процеси, які відбуваються в державі», - заявив Володимир Гройсман.
Ідея одна – привести до влади нові обличчя, професіоналів своє справи, які розуміють владні процеси та прагнуть змін на краще. Нові обличчя у владі – саме для цього необхідне перезавантаження парламенту. Якщо цього не зробити зараз, то якісно нових людей до Верховної Раді пройде не багато та по відношенню до них спрацює принцип «свіжого огірка у банці з розсолом». Нові політики будуть змушені працювати всю каденцію за старими законами та правилами. В такому випадку про нову якість політики не може йти й мови.
"Після 21 квітня у нас з'явилося унікальне вікно можливостей. Змінити виборчу частину і відкрити списки. Закріпити нашу реформу децентралізації. Серйозний пакет законів по європейській інтеграції. Економіка - пакет з майже 30 законів в українському парламенті. Я впевнений, що під це можна знайти більшість у Верховній Раді ", - заявив Гройсман.
З обранням нового Президента у Верховній Раді почалось протистояння, яке дало змогу нинішнім обранцям зберегти стару та неефективну систему. Депутати не підтримали виборчі законопроекти про нову схему виборів. Нові політики будуть змушені працювати всю каденцію за старими законами та правилами. В такому випадку про нову якість політики не може йти й мови. Також Гарант закликав уряд подати у відставку. На думку експертів, неправильно звинувачувати усіх міністрів у неробстві. За час роботи уряду Гройсмана країна зазнала разючих позитивних змін – медицина, децентралізація, ремонт доріг, скорочення зовнішнього боргу тощо.
«Володимир Гройсман - це, мабуть, єдиний прем'єр, який очолював уряд у найбільш екстремальних умовах, як політичних так і економічних. Навіть такі вихідні дані не збили його зі шляху гідної та клопіткої праці на користь державних інтересів. Доказами такої роботи є найбільша кількість реформ за всю історію України, відсутність дефолту, зростання соціальних стандартів. Він насправді проявив себе як лідер і заслужив повагу людей. Тому, цілком доречно, що весь свій внутрішній потенціал він і надалі прагне реалізувати у вірному служінні українському народу», - зазначив представник політсили Гройсмана у Херсонській області.
Не дивлячись на відставку Володимира Гройсмана, опитування показують гарний стартовий рейтинг партії «Українська стратегія». Варто відзначити, що початок дала лише заява Прем’єра.
Партія «Українська стратегія» має усі шанси на підтримку на Херсонщині серед мешканців об’єднаних громад. Вони вже бачать позитивні зміни у себе в селах та селищах, та не бажають зупинки реформи децентралізації.
«Варто зазначити, що уряд Гройсмана спромігся протягти ряд гарних реформ – децентралізація, медична реформа. Зокрема, на Херсонщині розвиваються створенні об’єднані громади. Зміни там колосальні та лише позитивні. Також бачимо прагнення до відкритості та прозорості у сфері бюджету. Тобто громадяни мають змогу контролювати владу», - каже членкиня Громадської ради Херсона Євгенія Вірлич.
Сильна Україна та заможні українці – основна ідея нової політсили, яку очолює Гройсман. Досягти мети може лише чисельна присутність партії у новому парламенті.
"Я думаю, що багато треба зробити, щоб люди отримали результат. Я вважаю, що тут потрібно мати проактивну позицію - досвід і розуміння в мене є, треба додати реактивної сили", - заявив Гройсман.