Саме засідання, як повідомляв «Новий день», завершилося скандалом: його вирішили саботувати представники Новокаховської міськради, називаючи хід його проведення фарсом. У Каховці ж вирішили відібрати «право центру» у сусіднього міста будь-якою ціною. З бюджету міської ради восени навіть виділили близько 3 мільйонів гривень на придбання медичного обладнання, додав заступник голови облдержадміністрації Андрій Балонь, котрий у прямому ефірі на «Скіфії» заявив, що центром Таврійського госпітального округу буде… Таврійськ. «Логіка Балоня була дуже простою, адже в усій Україні всі госпитальні округи мають назву тих міст, де вони розташовані. І лише наш випадок є винятком. Адже зрозуміло, що Таврійськ, де немає взагалі ніякої лікарні, не може бути центром. Мені здається, Балонь просто помилився. Та й сказав він про це не в офіційній заяві, а в коментарі», — констатує перший заступник новокаховського міського голови Леонід Чурсінов.
За його словами, всі принципи проведення засідання госпітальної ради в Каховці були порушені. «Наша позиція одна: якщо департамент охорони здоров’я ОДА не бере на себе сміливість поставити крапку в даному питанні, то нехай це зроблять фахівці», — додав він.
Ми попросили прокоментувати ситуацію директора департаменту Віктора Короленка. Він пояснив, що ніяких окремих рішень про «призначення» центру Таврійського госпітального округу взагалі не потрібні. Постановою Кабінету Міністрів затверджено порядок створення госпітальних округів, а також поділ лікарень інтенсивного лікування на перший (базовий) і другий рівні. Яка лікарня відповідатиме другому рівню, та й матиме право автоматично стати центральною в своєму окрузі.
— Що стосується засідання госпітальної ради у Каховці, то, на мій погляд, там усе було підстроєне. Та й самі його організатори ні з ким не консультувалися. В питанні центру Нова Каховка більш відповідає вимогам. Якщо Каховська центральна районна лікарня зможе досягти необхідного рівня, її статус з часом буде автоматично переглянутий. Але у мене є великі сумніви, що вона зможе відповідати потрібним вимогам, — зазначив Віктор Короленко.
Як пояснив «Новому дню» заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк, для створення мережі госпітального округу визначається лікарня інтенсивного лікування, що є найбільш потужною на його території. А за нормативними документами адміністративним центром самого округу має бути населений пункт, в якому розміщена багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування другого рівня.
Олег БАТУРІН, Новий день