Своїми діями депутати Каховської міськради довели, що у місцевому парламенті їх цікавлять виключно особисті бізнес-інтереси. Ставати на шлях виправлення, судячи з усього, вони не збираються навіть під загрозою розпуску своєї ради.
З попередженням про наявність конфлікту інтересів при голосуванні за те чи інше питання порядку денного останнім часом усе частіше почали виступати депутати Новокаховської міської ради. При розгляді проектів рішень, які стосуються їх особисто, або найближчих родичів, вони віднедавна виступають з офіційною заявою і утримуються при голосуванні.
— Через початок дії Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» з’явилося таке поняття, як конфлікт інтересів. Що це таке, ніхто не може пояснити. Проте законодавці вважають, що депутати органів місцевого самоврядування теж є потенційними корупціонерами при прийнятті тих чи інших рішень. Подібне правопорушення є серйозним, тому слідкувати за наявністю конфлікту інтересів депутати повинні дуже ретельно, — констатує секретар Новокаховської міськради Олександр Лук’яненко.
Судячи з усього, цей закон аж ніяк не стосується депутатів із сусіднього з Новою Каховкою міста. Крізь пальці на їхні феєричні дії дивиться прокуратура. Спокійно спостерігають за «діяльністю» депутатів виборці. Ті ж у цей час спокійно собі вирішують власні справи і приймають рішення на користь своїх родин, дружин або коханок.
Подібних прикладів лише за останні півроку в Каховці було безліч. Депутати тамтешньої міськради наполегливо просували рішення про виділення земельних ділянок під генделики та інші об’єкти своїм дітям, продавлювали вигідні виключно для їхнього особистого бізнесу проекти. Але вершиною цієї законотворчості місцевого масштабу стала позачергова сесія міськради 13 листопада. На неї депутатами було винесено лише два питання. Але яких!
Перше стосувалося рішення виконкому міськради «Про демонтаж рекламних засобів». Дружина одного з депутатів заборгувала кругленьку суму каховській громаді за користування білбордом. Після численних попереджень і вмовлянь виконавчий комітет вирішив розірвати стосунки з горе-підприємницею і демонтувати її рекламні щити. Депутату-чоловіку це дуже не сподобалося, і він ініціював скасування відповідного рішення виконкому. Не зупинили його численні заперечення міського голови і юридичного відділу міськради. До одного місця, вочевидь, йому були й збитки, які мали від діяльності цієї підприємниці громада і його виборці. У результаті міськрада таки стала горою на бік свого колеги і його родинного бізнесу.
Інший депутат обурився небажанням влади міста продовжити термін дії договору оренди приміщення з очолюваним ним дитячим спортивно-екологічним клубом «Зевс». Хоча тут йому було достатньо вчасно подати заяву на пролонгацію договору, не допустити заборгованості за оренду майна і застрахувати його згідно зі взятими на себе зобов’язаннями.
— Тільки через це «Зевс» втратив першочергове право на оренду приміщення, — зауважила начальник юридичного відділу міськради Оксана Іотова. — І все було б добре, якби він один претендував на це майно. Але у листопаді з’явився ще один бажаючий орендувати приміщення спортивного клубу. А за законом усі члени громади мають рівні шанси взяти в оренду те чи інше комунальне майно.
— Дітей ображають! — заволав депутат і ініціював продовження терміну дії договору оренди приміщення «Зевсу» шляхом прийняття відповідного рішення міськради. Колеги підтримали.
Хто винен у всіх цих негараздах і «конфузах», депутати знають точно. Вони переконані, що, якби їм вдалося ще навесні зняти з посади міського голову Олександра Карасевича, в місті давно панували б спокій і порядок. Проте відправити його у відставку не вдалося (відповідне рішення міськради судом було визнане незаконним і скасоване). А так би було добре вирішувати власні справи на сесіях без заперечень і накладань вето «ненависним» очільником міста!
Натомість самі сесії міськради останнім часом усе більше нагадують «блат-хату», а чимала частина депутатського корпусу — банальних гопників. У такому стилі проходило й останнє засідання місцевих парламентарів.
Обурившись, вочевидь, тим, що так і не вдалося зняти Карасевича, депутат-опозиціонер Павло Філіпчук, який довгий час очолював фракцію Партії регіонів у міськраді, здійняв галас про необхідність люстрації у мерії і пригрозив повністю паралізувати її роботу. «Єслі я сюда зайду, то чтоби ілі сорвать сесію горсовєта, ілі сдєлать всьо, чтоби ні одна сесія тут большє нє прошла», — пообіцяв він.
Заперечення секретаря міськради Олександра Гончарова, що з’являтися на сесії є прямим обов’язком усіх депутатів, колишній регіонал не захотів навіть слухати. «Шановні! — марно закликав до порозуміння секретар ради. — Попереду прийняття міського бюджету, вирішення багатьох нагальних для громади питань. А ви закликаєте все це саботувати? Як ви подивитеся потім в очі своїм виборцям?».
Та вочевидь, щоб робота міськради повернулася у нормальне русло, необхідно передусім влаштувати повноцінну люстрацію депутатського корпусу. Або — ще краще — взагалі його розпустити. Депутати вже на це заслужили.
Олег Батурин, Новий день