Впровадження медичної реформи в області опинилось під загрозою через дії Керівника Департаменту охорони здоров’я
Одним з прикладом є Каховський госпітальний округ, навколо якого не вщухають пристрасті. Каховка та Нова Каховка змагаються за звання центру округу, кожна з лікарень має свої переваги. Проте...
Перевага в даному питанні обласним керівництвом наполегливо віддається Новій Каховці. Однак Новокаховська лікарня має серйозні фінансові проблеми.
З травня цього року через недостатнє фінансування лікарня накопичує борг по виплаті заробітньої платні персоналу закладу. На сьогоднішній день сума заборгованості вже складає 4 млн грн, і якщо влада міста не вирішить проблему субвенції, на кінець року борг перед медиками буде сягати 11 млн грн!
На цю проблему звернув увагу голова Каховської РДА Валерій Салтиков: "Я не розумію мотивів людей, відповідальних за впровадження медичної реформи у нас в області.
Ні в якому разі не применшую професіоналізм медичних працівників, проте, медична реформа - це, перш за все, транспортна доступність до якісних медичних послуг на відстані однієї години (громадським транспортом). Нехтуючи рекомендаціями госпітальної ради та очевидними перевагами Каховської лікарні перед Новокаховською (краще матеріальне забезпечення, бо ми додатково фінансуємо заклад, більш вигідне географічне розташування та транспортна доступність), обласне керівництво, тим не менш, наполегливо просуває створення центру госпітального округу саме в Новій Каховці”.
Таким чином, враховуючи значні фінансові проблеми в Новокаховський лікарні стає очевидним, що в разі створення центру госпітального округу на базі цієї лікарні, замість підвищення якості медичних послуг почнеться банальне латання бюджетних дірок.
Крім того, під загрозою наразі опиняється сам процес впровадження медичної реформи по всій Херсонській області.
Є інформація, що начальник Департаменту охорони здоров’я і за сумісництвом депутат облради Віктор Короленко звернувся до Херсонської обласної ради з пропозицією призупинити процес реорганізації комунальних лікарень.
Свою позицію він пояснює тим, що реорганізації лікарень "буде мати негативні наслідки”, оскільки, начебто, у випадку переходу лікарні в статус некомерційного підприємства, буде припинено її державне фінансування.
Дане твердження, м’яко кажучи, є неправдивим, тому виникає підозра, що посадова особа в Державній адміністрації, відповідальна за впровадження медичної реформи відверто саботує її.
Проте, Херсонська облрада все ж таки підтримала це звернення та направила його до районних та міських рад Херсонської області.