Аграрне підприємство «ЮТС – Агропродукт», яке є одним з найпотужніших аграрних підприємств області, провело День відкритих дверей.
У заході, який відбувся у с. Новорайське Бериславського району, взяли участь голова Департаменту АПР Херсонської облдержадміністрації Олександр Паливода, голова Бериславської РДА Олександр Гомон та голови сільських рад Бериславського району.
Володимир Яровий, генеральний директор Причорноморського Регіонального управління ПрАТ "Райз-Максимко”, до якого входить «ЮТС – Агропродукт», розповів про діяльність херсонського агропідприємства, яке є найбільшим у Херсонській області, маючи в обробітку 42 тис.га, і входить в Причорноморське Регіональне управління одного із найбільших агрохолдингів України - UkrLandFarming.
Свою діяльність «ЮТС-Агропродукт» веде на території Бериславського і Великоолександрівського районів вже протягом 11 років, зараз на підприємстві працює 355 працівників.
Директор ПП "ЮгТранзитСервіс-Агропродукт” ("ЮТС") Віктор Шарга звернув увагу присутніх, що їх агропідприємство працює абсолютно прозоро і легально. «В нас немає жодного неоформленого співробітника, жодного «в темну» орендованого паю» - розповів він. В свою чергу голова Бериславської РДА Олександр Гомон зазначив, що керівництво району завжди готове підтримати таких виробників, які працюють прозоро і в правовому полі.
Присутні на заході голови сільських рад щиро висловлювали слова вдячності агропідприємству за чесність та порядність у взаємостосунках із пайщиками та працівниками.
- Це перше підприємство, яке зайшло в наш район і визначило справедливу орендну плату у розмірі відсоткової ставки від оціночної вартості землі, - розповів голова Новорайської селищної ради Шокуров О.А.
Керівник «ЮТС-Агропродукт» також представив соціальний проект, спрямований на розвиток тих сільських громад, на території яких підприємство веде свою діяльність. Окрім постійної матеріальної допомоги, яку надає фермерське господарство соціальним закладам сіл, представники бізнесу також запропонували надавати сільським громадам кошти на придбання техніки чи обладнання, що підуть на розвиток громади, залежно від кількості паїв, що орендуються на території сільради, у розмірі 20 грн за га.
Принципіальна політика цього фермерського господарства – повна прозорість та легальність, на чому неодноразово наголошували керівники підприємства. Тому агровиробники використали досвід оформлення 3-стороннього договору соціального партнерства, який укладається між представниками бізнесу, органами місцевого самоврядування і групою найбільш активних пайщиків.
Директор департаменту агропромислового розвитку ХОДА Олександр Паливода відмітив, що даний досвід є достойним вивчення з метою впровадження його в інших районах Херсонської області. «Так і повинно бути: частина прибутку, який агровиробники отримають, працюючи на землі, повинна бути спрямована на розвиток соціальної інфраструктури тих громад, які цією землею розпоряджуються», - наголосив О. Паливода
Він звернув увагу присутніх, що одна з найважливіших задач агропромислової галузі – детінізація обробітку землі та детінізація оплати праці в сфері АПК.
- Такі компанії, як «ЮТС» показують, як потрібно працювати – і в плані прозорості, і в плані соціальною допомогою. Їх ідея із тристороннім договором соціального партнерства – ідея, достойна впровадження і в інших районах області. І найголовніше, тільки працюючи таким чином, «пліч-о-пліч», представники бізнесу, органів місцевого самоврядування, районної та обласної влади, ми зможемо добитися успіху і побудувати по-справжньому багату, а отже й успішну країну, - підбив підсумки Олександр Паливода.