Постійна комісія обласної ради з питань управління об’єктами комунальної власності, архітектури, будівництва та транспорту рекомендує розглянути на сесії та направити до Кабміну звернення щодо передачі державної авіаційної компанії «Херсон - Авіа» до спільної власності територіальних громад області з подальшим приєднанням його до комунального підприємства обласної ради «Херсонські авіалінії». Державна авіаційна компанія «Херсон-авіа» бере свій почато з 1946 року. У зв’язку з реорганізацією, у 2001 році зі складу держпідприємства було виділено державне підприємство «Аеропорт – Херсон». Після цього в авіапідприємства залишилась одна діяльність – застосування авіації в народному господарстві.
ДАК «Херсон-Авіа» має всі необхідні сертифікати з льотної діяльності та технічного обслуговування повітряних суден, відзначалося на комісії. Для здійснення авіахімічних робіт використовуються 3 літаки АН-2, крім того, підприємство може власними силами відремонтувати ще 2 таких літаки, а також два вертольоти.
«У 2013 році підприємство було практично розвалене для того, щоб його могли за безцінь приватизувати, - розповідає гендиректор ДАК Олександр Устьянцев. – Ми «відбились» від приватизації. Це єдине таке державне підприємство, що залишилося в Україні, ми не дали його розкрасти».
За його словами, наразі 3 літаками не можуть забезпечити потреби в авіахімічних роботах в області. Частину парку, який з 90-років не використовується, можна продати, «піднявши» 10 літаків, що дозволить забезпечити обслуговування практично всієї області. Також можна ліквідувати накоплені за попередні роки борги по заробітній платі.
Об’єднання виробничих потужностей двох підприємств дозволить поліпшити умови обслуговування повітряних суден, розширить діапазон авіапослуг, йде мова навіть про можливість відновлення авіасполучення з курортними районами області. Малу авіацію можна використовувати для протипожежного контролю над лісами, забезпечення екстреної меддопомоги, патрулювання тощо. Як відзначалося на засіданні, аеропорту «Херсон» потрібна техніка, яку йому здає в оренду «Херсон-Авіа».
Ще одне нагальне питання, яке було у порядку денному на засіданні комісії - вивчення стану діяльності комунального підприємства база відпочинку «Арабатська Стрілка» обласної ради. Депутати звернулися до керівництва бази з вимогою надати робочій групі, яка вивчає стан діяльності КП, всі необхідні розрахунки для пришвидшення її роботи – адже бізнесмени, що провадять підприємницьку діяльність на території бази, стурбовані у зв’язку з невизначеністю напередодні туристичного сезону. «Ви повинні надати депутатам обґрунтовані розрахунки плати у розрізі кожного суб’єкту, який провадить підприємницьку діяльність на території бази», - звернулася до керівника бази відпочинку перший заступник голови облради Оксана Рукавішнікова. Депутати прийняли рішення повернутися до цього питання на черговому засіданні.
Депутати розглянули звернення громадської організації «Товариство воїнів-учасників, ветеранів АТО на сході України» та обласного товариства Соборного Козацтва України «Січ» щодо створення у складі комунального закладу «Центр туристсько-краєзнавчої творчості учнівської молоді» обласної ради відділу з патріотичного виховання молоді. Як доповів депутат обласної ради та начальник управління освіти і науки ОДА Євген Криницький, на створення та функціонування такого відділу протягом одного навчального року необхідно близько 276 тисяч гривень додатково. «На сьогодні позашкільні навчальні заклади недофінансовані, - відзначив Євген Криницький, - недофінансування складає 1,8 млн. на постійну діяльність. Крім того, діє постанова Кабінету Міністрів України від 01 березня 2014 року № 65 «Про економію коштів та недопущення втрат бюджету», яка забороняє збільшення штатних одиниць. Питання лише в коштах – приміщення є. Треба 7,7 додаткових ставок». «Необхідно вивчити штатний розпис Центру для того, щоб було зрозуміло, чим займаються ті люди, які вже там працюють. Ми повинні отримати висновки профільної комісії і бюджетної і будемо бачити, що вони запропонували. Тоді ми винесемо це питання ще раз на комісію», - сказала Оксана Рукавішнікова.
Також під час обговорення відзначалося: є сенс кошти виділяти не на створення штатних одиниць, а на проведення патріотичних заходів, які можуть організовувати волонтери та громадські організації.
Постійна комісія обласної ради також розглянула звернення депутатів Херсонської міської ради до обласної ради щодо прийняття до спільної власності територіальних громад області Херсонської міської протитуберкульозної лікарні та Херсонської спеціальної загальноосвітньої школи № 1. У Херсонській спеціальній загальноосвітній школі № 1 навчаються лише міські діти, відзначив Євген Криницький. Так само міська протитуберкульозна лікарня обслуговує мешканців Херсона. Тому комісія прийняла рішення вважати недоцільним прийняття цих закладів до спільної власності територіальних громад області - вони мають фінансуватися з міського бюджету.
Під час розгляду питання про фінансування з бюджету ремонту та утримання автомобільних доріг депутат Віталій Штанько підняв питання про те, як треба діяти, коли не співпадають з реальністю звіти, надані Службою автомобільних доріг в області про проведення ремонтних робіт. «Пишуть одне – роблять – інше», - констатував В.Штанько.
Комісія дійшла висновку запропонувати службі автомобільних доріг в області надати до обласної ради копії актів виконаних робіт щодо проведення ремонту у 2015 році за маршрутом: від автодороги М – 17 Херсон – Джанкой – Феодосія – Керч – Чаплинка – Асканія Нова. «Я можу зібрати підписи мешканців району про те, що протягом 2015 року ямкового ремонту не проводилось», - відзначив Штанько. «Ми проводили перевірку дороги – мова йде про автодорогу М- 17. Те, що стосується виконання робіт по Каланчацькому району – виїжджала комісія, є акт виконаних робіт, що виконані роботи – 2,5 тисяч метрів квадратних. У Чаплинському районі роботи не виконувались, там необхідно 1,8 тисяч метрів квадратних», - відзначив заступник начальника Служби автомобільних доріг в області Ігор Школенко.
Депутати запропоновали Службі автомобільних доріг в області щомісячно, до 5 числа кожного місяця, надавати до обласної ради інформацію щодо виконання поточного ремонту автомобільних доріг в області.
Депутати вирішили також доручити депутатам обласної ради Юрій Рожкову і Віктору Деркачу з виїздом на місце вивчити питання роботи Служби автомобільних доріг у Херсонській області стосовно виконання робіт з ремонту та утримання автомобільних доріг області.