18 травня у Херсоні за участі та сприяння представників Проекту USAID «Підтримка аграрного і сільського розвитку», Світового банку та ВГО «Національна асоціація сільськогосподарських дорадчих служб України», підтримки Міністерства аграрної політики та продовольства України відбувся круглий стіл на тему:«ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ УПРАВЛІННЯ ЗЕМЕЛЬНИМИ РЕСУРСАМИ В АГРАРНІЙ СФЕРІ. МОЖЛИВОСТІ ТА ІНСТРУМЕНТИ ДЛЯ РОЗВИТКУ СІЛЬСЬКИХ ГРОМАД І АГРОВИРОБНИКІВ».
В роботі круглого столу взяли участь представники органів державної влади, голови й депутати органів місцевого самоврядування, представники громадських організацій та сільськогосподарських виробників у Херсонській області.
Директор Департаменту агропромислового розвитку ХОДА Олександр Паливода у своєму виступі акцентував увагу на головних проблемах у користуванні земельними ресурсами, зокрема на аграрному рейдерстві, яке залишається гострою проблемою для області. Обласний антирейдерський штаб, який об’єднав представників місцевої влади та правоохоронних органів, останніми тижнями активізував свою роботу. Всі скарги постраждалих від рейдерства розглядаються в оперативному режимі. Надається вся можлива допомога.
Головний юридичний радник проекту USAID «Агросільрозвиток» Павло Кулинич розповів, що боротьба з аграрним рейдерством залишається гострою проблемою, не тільки для Херсонщини, а й для всієї України. Влада намагається протидіяти рейдерським захопленням. Але ефективність антирейдерської боротьби залишається на низькому рівні. З 748 агропідприємств, які в 2017 р. постраждали від рейдерства, лише 10% були захищені. Ніхто не «сів у тюрму». 11 реєстраторів прав звільнили.
«На сьогодні робоча група з підготовки антирейдерського законопроекту підготувала проект Закону України «Про внесення змін до Земельного кодексу України та деяких інших законодавчих актів щодо протидії рейдерству» (№ 8121). Він був зареєстрований у Верховній раді 14 березня 2018 р.» - поінформував радник проекту.