Раніше багато хто з сільгосптоваровиробників користувався так званим спецрежимом оподаткування ПДВ. Його роздрібнювали і частина йшла на окремий рахунок, на якому акумулювали гроші, що залишалися фірмам як своєрідна дотація. Відповідно операції з ним мали свої нюанси. Відтепер всі розділення скасували і прирівняли аграріїв до інших підприємств.
"У зв’язку з тим, що скасовується спеціальний режим оподаткування ПДВ для сільгосптоваровиробників, всі сільгосптоваровиробники, які були зареєстровані як суб’єкти спеціального режиму оподаткування по ПДВ, будуть переведені на загальну систему оподаткування. При цьому для здійснення цього переходу від сільгосптоваровиробників не вимагається надання ніякої заяви до органів податкової служби. Таке переведення буде здійснено на підставі рішення фіскальної служби”, – прокоментувала виданню «Український південь» Тетяна Бутенко, начальник управління оподаткування юридичних осіб ГУ ДФС у Херсонській області .
Сільгоспвиробники раніше для операцій з податком на додану вартість застосовували і окремі електронні рахунки. Відтепер вони будуть автоматично закриті. Все йтиме через один загальний.
"Для сільгосптоваровиробників, які застосовували місячний податковий період, з 31-го січня. Для сільгосптоваровиробників, які застосовували квартальний період, з 20-го лютого. Починаючи із зазначених дат, всі розрахунки з бюджетом будуть здійснюватися із застосуванням виключно основного рахунку в системі електронного адміністрування ПДВ", – підкреслила Тетяна Бутенко.
Потрібно поспішити і з реєстрацією податкових накладних. Минулорічні обов’язково мають встигнути внести до 15-го січня. Уніфікували і звітність. Нічого спеціального відтепер аграрії не подаватимуть.
Починаючи з декларації за січень 2017 року всі сільгосптоваровиробникі будуть надавати одну звітну загальну декларацію, в якій будуть відображатися розрахунки з бюджетом по всім операціям сільгосптоваровиробника. Якщо у сільгосптоваровиробника залишилось від’ємне значення між сумами податкового зобов’язання і податкового кредиту за останній звітний період 2016 року (тобто рядочок 21 податкової звітності спецдекларації), то воно переноситься до загальної декларації за січень, – підкреслила Тетяна Бутенко, начальник управління оподаткування юридичних осіб ГУ ДФС у Херсонській області.
Раніше сільгоспники мали до трьох рахунків. Відтепер вони всі закриються. Всіх платників ПДВ України зрівняють. У Херсонській області більше 40% ПДВ минулого року забезпечили саме аграрії. Податківці прогнозують: 2017-го буде значно більше. Як компенсацію обіцяють прямі дотації з бюджету, але кошти на це поки є лише на папері.