Депутат Херсонської обласної ради Олександр Співаковський ініціював звернення до Верховної Ради та Кабміну щодо врегулювання оплати за житлово-комунальні послуги для жителів Херсонщини.

Про це Співаковський повідомив на своїй сторінці у Facebook.

Головна вимога звернення полягає у тому, щоб на державному рівні припинити нарахування боргів тим, хто проживає або раніше проживав у зоні активних бойових дій.

Це стосується і переселенців, які зараз часто змушені платити подвійно: і за залишене вдома житло, і за орендоване помешкання в інших регіонах. Такий підхід має захистити людей, чиє житло зруйноване або недоступне для користування.

Окрему увагу в документі приділили боргам, які виникли під час окупації. Пропонується запровадити чіткий механізм списання цих сум, оскільки часто ресурсами користувалися окупаційні війська, а рахунки виставляли законним власникам.

Також ініціатива передбачає компенсації для тих громадян та підприємців, які продовжували платити за комуналку з початку 2022 року.

Зазначимо, що 23 грудня депутати Херсонської облради не зібрались на позачергову сесію через відсутність кворуму.

За словами голови облради Олександра Самойленка, дату проведення наступного засідання повідомлять згодом.