Такий прогноз дав у коментарі Укрінформу голова правління Глобус Банку Сергій Мамедов.
Він вважає, що до кінця року ситуація на валютному ринку навряд чи суттєво зміниться: курсові коливання відбуватимуться в поточному “коридорі” у 41,3 грн - 42 грн за долар, що загалом збігатиметься з курсовими розрахунками, закладеними в бюджет-2024.
«Протягом року монетарна політика НБУ була досить ефективною та зваженою, що дало змогу активізувати кредитування та поступово переорієнтувати гривневі депозити на більш тривалі в часі — від 1 року до 2,5 років, за якими зараз фіксуються найбільші ставки — до 15% річних. А впроваджений Нацбанком режим «керованої гнучкості» на валютному ринку суттєво зменшив попит на валюту та дав змогу повернути ринкове регулювання курсів. Але при цьому, щоб запобігти неконтрольованим процесам, НБУ зберіг дієві важелі впливу на ринок, зокрема через механізм валютних інтервенцій, що вкрай важливо для нормального функціонування ринку під час війни», — пояснив банкір.
Він нагадав, що з початку року курсова політика Нацбанку була досить ефективною, адже, попри економічні та воєнні чинники, на ринку вже давно відсутні ажіотаж чи паніка, долар та євро не вважаються дефіцитом.
«Звісно, що курсові показники більшістю громадян сприймаються як маркер економічної ситуації в країні. Тому ми прогнозуємо, що надалі Нацбанк діятиме ефективно, і коли виникне потреба - досить рішуче. Тож попри можливі нові, ще незнані воєнні та економічні виклики, загальна ситуація на валютному ринку залишатиметься досить стабільною та прогнозованою: гривні не загрожує неконтрольоване знецінення», — підсумував Мамедов.
Як повідомлялося, за даними НБУ, в серпні регулятор продав на міжбанківському валютному ринку $2,68 млрд. Це на 19,3% менше, ніж місяцем раніше. З початку року стабілізаційні інтервенції Національного банку перевищили $20 млрд.