ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ

21:41 23/01
Окупаційна «прокуратура» Херсонщини заявила про «шпигунство» на користь України      
21:40 23/01
Херсон може стати одним із міст, де впровадять ШІ-перехоплювачі проти російських ударних безпілотників, – Костенко      
21:39 23/01
Колаборантка з Херсонщини отримала 9 років ув’язнення: влаштувалася до окупаційного пенсійного фонду      
21:38 23/01
Херсонщина попрощалася з загиблим військовим Русланом Раховецьким      
21:33 23/01
На Херсонщині окупанти завдали ударів по житлових кварталах, критичній та соціальній інфраструктурі      
21:22 23/01
Поради щодо встановлення та експлуатації холодильників      
21:20 23/01
Полимеразная цепная реакция в системе экспресс-диагностики      
20:49 23/01
Volvo XC60: plug-in гібрид для економних водіїв      
13:35 22/01
До Дня Соборності президент нагородив херсонських лікарів, освітянку та акторку      
13:34 22/01
Розповсюджувала порно та розбещувала неповнолітнього сина - судитимуть жительку Херсонщини      
13:32 22/01
Херсонський волонтер Дядя Гриша завершив благодійний тур містами України на підтримку ЗСУ      
13:30 22/01
Морози активізували бойові дії на Херсонському напрямку
   
13:28 22/01
В окупованому Каховському районі Херсонщини жінку звинувачують у «шпигунстві» на користь України      
17:25 21/01
Через атаку російського дрона на Донеччині загинув боєць з Херсонської області      
17:23 21/01
За останні два роки у понад половини херсонців погіршився психоемоційний стан, – дослідження      
17:19 21/01
“Зламаний протез, біль і відсутність меддопомоги”. Що відомо про херсонця, який понад три роки у полоні РФ?  
 
17:16 21/01
Обличчя окупаційної «молодіжки»: правоохоронці повідомили про підозру херсонському пропагандисту      
17:12 21/01
Внаслідок ворожої атаки на Херсон чоловік отримав поранення      
17:10 21/01
Подвійне громадянство: що зміниться для українців з окупованих територій      
17:08 21/01
Гуманітарна катастрофа на ТОТ Херсонщини: населені пункти без світла, води й газу      
14:57 20/01
Передчасно помер військовий з Херсонщини Юрій Кужим      
14:55 20/01
Рятувальник з Херсонщини отримав 14 років тюрми за порятунок окупантів      
14:52 20/01
Окупанти засудили 56-річного жителя Генічеська за нібито екстремізм      
14:48 20/01
Пошкоджено багатоквартирний та чотири приватні будинки: наслідки російських атак по Херсонщині      
14:48 20/01
СБУ затримала колаборанта, який три роки ховався у підвалі на Херсонщині      
14:47 20/01
Нова біда: у Херсоні від морозів почало розривати труби водопостачання      
22:03 19/01
За матеріалами ДБР судитимуть колишнього депутата з Херсона, який передав окупантам плавзасоби на понад 4 млн грн      
11:55 19/01
Війська РФ вдруге обстріляли навчальний заклад у Дніпровському районі Херсона      
11:53 19/01
Чергову групу дітей з ТОТ Херсонщини окупанти вивезли до рф на військові навчання  
 
11:51 19/01
На Херсонщині за добу від російських ударів поранені двоє людей      
11:50 19/01
У Херсоні працює соціальне таксі для маломобільних та людей з інвалідністю      
11:48 19/01
Помер письменник та освітянин з Херсонщини Анатолій Висоцький      
11:45 19/01
Світло зникає, вода замерзає, пальне шукають за містом: що відбувається в окупованій Новій Каховці      
17:24 16/01
Які імена найчастіше обирали для дітей на Херсонщині      
17:22 16/01
Масові звільнення мерів на Херсонщині: в АМУ заявляють про тиск прокуратури      
17:21 16/01
Оголошено вирок ексчиновниці Херсонської міськради, яка працювала на окупантів під псевдонімом      
17:20 16/01
Армія РФ за добу обстріляла 23 населені пункти Херсонщини: є загиблий      
19:14 15/01
Чорноморський заповідник: від початку окупації вигоріло понад 50% заповідної зони      
19:13 15/01
На окупованій Херсонщині місцеву мешканку судитимуть за повідомлення в соцмережі      
Все новости

Архив публикаций

«    Январь 2026    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
СПЕЦТЕМЫ


    Як російська пропаганда приховувала мобілізацію у РФ і що відбувалося насправді

    Трохи понад рік тому москва оголосила так звану часткову мобілізацію. Тоді оголошувалося, що до армії рф мобілізують 300 000 солдатів. Кремль і тоді в особі очільника рф путіна та так званого міністра оборони шойгу не зміг змістовно пояснити навіщо стільки людей потрібно. Все прикривали стандартними пропагандистськими кліше – «для виконання цілей та завдань спецоперації».

    Пропагандисти теж активно взялися підспівувати верхівці – тоді була розгорнута потужна пропагандистська інформаційна компанія або надати війні сенсу патріотичності, переконати що це священна війна за цінності й т.ін. Особливо це не вдалося, але інформаційний туман зіграв свою роль. За оцінками різних спецслужб насправді було мобілізовано не 300 000, а не менше 450-500 000.

    Проте, це лише верхівка айсберга, про яку кремль був вимушений оголосити. Насправді весь 2022 рік, ще до офіційного оголошення, по всій росії під прикриттям пропаганди велась прихована мобілізація. Розслідувачі Conflict Intelligence Team з’ясували деталі цього процесу. Про це далі у матеріалі.

    У рамках мобілізації у рф потягом 2022 року сформували щонайменше 123 нових військових підрозділи. При цьому мобілізованих могли відправляти на фронт без підготовки за два тижні після призову, повідомляє Conflict Intelligence Team.

    Зазначається, що з призваних резервістів могли формувати нові підрозділи, або їх могли відправляти в кадрові частини для поповнення втрат. Зокрема, у перші пів року в повномасштабній війні взяли участь і зазнали втрат майже всі частини та з’єднання сухопутних військ, ПДВ та морської піхоти ВМФ збройних сил росії.

    Розслідувальна група додає, що на момент оголошення мобілізації у рф наприкінці вересня 2022 року всі військові частини зазнавали значного браку особового складу. Неповоротні втрати російської армії тоді могли становити 20-25 тисяч, а брак кадрів у підрозділах – від 55 до 70 тисяч осіб.

    CIT робить висновок, що з 300 тисяч мобілізованих на заповнення особового складу кадрових частин направили 90 тисяч осіб.
    Мобілізованих розподіляли у межах військових округів. Жителів того чи іншого російського регіону відправляли до навчальних центрів частин, дислокованих там же чи у сусідньому суб’єкті рф.

    Зокрема, мобілізованих активно набирали у повітряно-десантні війська та морську піхоту, які вважаються елітою Збройних сил рф. Втім, ці війська теж зазнали значних втрат, оскільки у перші місяці війни були залучені для штурмових дій. Водночас жодного спеціального чи професійного відбору в ці війська не проводилося, а елітні частини наповнювали за тією самою географічною ознакою.

    Як повідомляють розслідувачі, деякі новобранці кадрових частин потрапили на передову вже за два тижні після оголошення мобілізації. Їх перекинули в район Сватове-Кремінна у Луганській області, де продовжувався наступ ЗСУ.

    Ще 200 тисяч мобілізованих розподілили по нових частинах. Вони створювалися спеціально під мобілізацію, оскільки з’явилися приблизно восени 2022 року. Їх називають “полками територіальних військ”, щоб відрізняти від кадрових частин.

    CIT вдалося встановити 123 різних частини, але розслідувачі вважають, що їхня реальна кількість може бути ще більшою. Так, основну масу нових частин становили номінально мотострілецькі полки. Група авторів нарахувала 77 таких підрозділів. Вони також виявили згадки про 18 окремих мотострілецьких батальйонів, 5 інженерно-саперних та 5 танкових полків, 7 артилерійських полків та 11 артилерійських дивізіонів.

    Нові частини також формувалися у навчальних центрах за географічним принципом. Деякі з них практично одразу були направлені на передову.

    При цьому CIT не вказує на точну кількість мобілізованих, яких відправили на фронті без підготовки, але зазначає, що більшість нових частин залишилися в навчальних центрах і поступово перекидалися спочатку в прикордонні області рф, а потім на фронт.

    Загалом цей процес завершився до січня 2023 року. Після цього низка нових частин стали джерелом поповнення кадрових з’єднань.
    CIT виявило новий тип підрозділів РФ – окремі резервні батальйони. Вони не мають прямого відношення до мобілізації – їх створили пізніше, взимку 2022-2023 років. Можливо, їх створили для підготовки до тилу поповнення для кадрових частин. У них служать як мобілізовані, і контрактники.

    Крім того, розслідувачі встановили ще одну нову частину – 378-й полк, який також називають «полком підготовки штурмових загонів Z». «Шторм Z» називають підрозділи, які сформували переважно із колишніх ув’язнених, які підписали контракти з Міноборони рф. Наприклад, 378-й полк виконує функцію окремого резервного батальйону, але тільки для підготовки колишніх ув’язнених.

    CIT також називає ключову відмінність нових частин від кадрових – це гнучкість їхнього використання. Мобілізаційні частини часто передають з одного військового округу до іншого, їх можуть віддавати у підпорядкування різним частинам та з’єднанням, а також дробити на підрозділи та навіть розформовувати.

    При цьому пропаганда кремля для споживачів свого інформаційного фастфуду створює картинку у стилі радянського агітпрому. Так, наприклад, у публікаціях так званих воєнкорів, дуже часто фігурують сюжети із підрозділом «Шторм Z». Проте, у матеріалах не згадується, що це підрозділ, в якому служать колишні в’язні.

    Вгору
    P.S. Матеріал розміщено в рамках ініціативи Мережа проєктів з протидії дезінформації.




    Похожие публикации

    3-08-2023, 15:09
    У Генічеському районі окупанти готуються оголосити мобілізацію?
    15-05-2023, 16:28
    Прифотошоплене російське підпілля Херсона
    28-02-2023, 19:41
    На Херсонщині російські окупанти тікають до Криму, жителям пропонують "евакуюватись" до Росії
    1-02-2023, 15:28
    У Херсонській області деякі села настільки знищені, що їхнє відновлення потребує обговорення, — Соболевський
    4-01-2023, 15:36
    На звільненій території Херсонської області виявлено вже понад десять облаштованих росіянами катівень, — заступник голови облради
    29-11-2022, 07:50
    Росія звозить ОМОН із Дагестану на південь України: планує "мобілізацію"
    30-09-2022, 08:40
    Хлань повідомив про нові викрадення людей у Херсоні та Геніченську
    27-09-2022, 10:38
    Росія спробує анексувати окуповані території до чи після 1 жовтня - ISW
    13-09-2022, 17:24
    Отруєння було лише прикриттям. За що "посунули" гауляйтера Сальдо насправді

    Добавьте комментарий




    0"/>

    ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ

    21:41 23/01
    Окупаційна «прокуратура» Херсонщини заявила про «шпигунство» на користь України      
    21:40 23/01
    Херсон може стати одним із міст, де впровадять ШІ-перехоплювачі проти російських ударних безпілотників, – Костенко      
    21:39 23/01
    Колаборантка з Херсонщини отримала 9 років ув’язнення: влаштувалася до окупаційного пенсійного фонду      
    21:38 23/01
    Херсонщина попрощалася з загиблим військовим Русланом Раховецьким      
    21:33 23/01
    На Херсонщині окупанти завдали ударів по житлових кварталах, критичній та соціальній інфраструктурі      
    21:22 23/01
    Поради щодо встановлення та експлуатації холодильників      
    21:20 23/01
    Полимеразная цепная реакция в системе экспресс-диагностики      
    20:49 23/01
    Volvo XC60: plug-in гібрид для економних водіїв      
    13:35 22/01
    До Дня Соборності президент нагородив херсонських лікарів, освітянку та акторку      
    13:34 22/01
    Розповсюджувала порно та розбещувала неповнолітнього сина - судитимуть жительку Херсонщини      
    13:32 22/01
    Херсонський волонтер Дядя Гриша завершив благодійний тур містами України на підтримку ЗСУ      
    13:30 22/01
    Морози активізували бойові дії на Херсонському напрямку
       
    13:28 22/01
    В окупованому Каховському районі Херсонщини жінку звинувачують у «шпигунстві» на користь України      

    17:25 21/01
    Через атаку російського дрона на Донеччині загинув боєць з Херсонської області      
    17:23 21/01
    За останні два роки у понад половини херсонців погіршився психоемоційний стан, – дослідження      
    17:19 21/01
    “Зламаний протез, біль і відсутність меддопомоги”. Що відомо про херсонця, який понад три роки у полоні РФ?  
     
    17:16 21/01
    Обличчя окупаційної «молодіжки»: правоохоронці повідомили про підозру херсонському пропагандисту      
    17:12 21/01
    Внаслідок ворожої атаки на Херсон чоловік отримав поранення      
    17:10 21/01
    Подвійне громадянство: що зміниться для українців з окупованих територій      
    17:08 21/01
    Гуманітарна катастрофа на ТОТ Херсонщини: населені пункти без світла, води й газу      
    14:57 20/01
    Передчасно помер військовий з Херсонщини Юрій Кужим      
    14:55 20/01
    Рятувальник з Херсонщини отримав 14 років тюрми за порятунок окупантів      
    14:52 20/01
    Окупанти засудили 56-річного жителя Генічеська за нібито екстремізм      
    14:48 20/01
    Пошкоджено багатоквартирний та чотири приватні будинки: наслідки російських атак по Херсонщині      
    14:48 20/01
    СБУ затримала колаборанта, який три роки ховався у підвалі на Херсонщині      
    14:47 20/01
    Нова біда: у Херсоні від морозів почало розривати труби водопостачання      

    22:03 19/01
    За матеріалами ДБР судитимуть колишнього депутата з Херсона, який передав окупантам плавзасоби на понад 4 млн грн      
    11:55 19/01
    Війська РФ вдруге обстріляли навчальний заклад у Дніпровському районі Херсона      
    11:53 19/01
    Чергову групу дітей з ТОТ Херсонщини окупанти вивезли до рф на військові навчання  
     
    11:51 19/01
    На Херсонщині за добу від російських ударів поранені двоє людей      
    11:50 19/01
    У Херсоні працює соціальне таксі для маломобільних та людей з інвалідністю      
    11:48 19/01
    Помер письменник та освітянин з Херсонщини Анатолій Висоцький      
    11:45 19/01
    Світло зникає, вода замерзає, пальне шукають за містом: що відбувається в окупованій Новій Каховці      
    17:24 16/01
    Які імена найчастіше обирали для дітей на Херсонщині      
    17:22 16/01
    Масові звільнення мерів на Херсонщині: в АМУ заявляють про тиск прокуратури      
    17:21 16/01
    Оголошено вирок ексчиновниці Херсонської міськради, яка працювала на окупантів під псевдонімом      
    17:20 16/01
    Армія РФ за добу обстріляла 23 населені пункти Херсонщини: є загиблий      
    19:14 15/01
    Чорноморський заповідник: від початку окупації вигоріло понад 50% заповідної зони      
    19:13 15/01
    На окупованій Херсонщині місцеву мешканку судитимуть за повідомлення в соцмережі      
    Все новости

    Наверх