Місцеві жителі розповіли про своє життя кореспондентам Суспільного.
Жителька Чорнобаївки Тетяна протягом окупації була у селі. Собаки стали її відрадою. Догляд за тваринами відволікав від погроз окупантів та стрілянини.
"Багато будинків вони знову пошкодили. Я намагаюся не виходити, більше сиджу вдома. Більше з собаками, лікую їх, годую. В мене якось все життя почало біля них крутитися, а росіяни — сказати, що вони мене не чіпали... Приходили, стріляли, навіть погрожували. Вони хотіли, аби я вийшла на пошту працювати, а я не хотіла цього", — розповіла Тетяна.
Тетяна з собакою. Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне Миколаїв
За словами місцевого жителя Олександра, росіяни не одразу захопили село.
"Вони ж не відразу сюди зайшли, як усі кажуть, швидко, швидко. Ні, їх тут не було якийсь час, зовсім не було. Вони взяли нас в коло. Вони зайшли у військову частину, у вертолітну частину — потім почали насуватися", — говорить Олександр.
Олександр, житель Чорнобаївки. Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне Миколаїв
Коли російські солдати зайшли у населений пункт, люди старалися не виходити з будинків. Іноді, каже Олександр, військові влаштовували "показові" обстріли для російських ЗМІ, аби звинуватити Збройні сили України.
"Вийшов, дим, все горить, тут вже приїхали кореспонденти і прибігають до мене. А вивезли жінку поранену і на дорозі кинули шматок тканини у крові. То вони прийшли до мене та почали усілякі питання ставити. Моє щастя, що не було військових біля них, бо мене б на підвал забрали, бо я їм сказав, що вже як три місяці у тій стороні ЗСУ немає", — пригадує чоловік.
Зруйнований російськими обстрілами будинок. Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне Миколаїв
Чорнобаївка деокупована вже чотири місяці, проте і зараз потерпає від російських солдатів. Майже щодня вони обстрілюють село.
"По Чорнобаївці було 22 -го числа, ось два дні назад. Тут до 17 будинків попало. Там не зовсім так, що розвалило — там розвалило тільки дахи, вікна. Чудово, що немає жертв. А то все відбудується і зробиться", — розповів Олександр.
Суспільне Миколаїв