ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ

16:55 04/12
СБУ заочно повідомила про підозри двом військовим рф, які катували мирних мешканців Бериславщини      
16:42 04/12
Пошкодження очисних споруд у Херсоні не призведе до екокатастрофи - МВА      
16:35 04/12
"Любив Україну, свою дружину та синочка": у Херсоні попрощались з воїном Володимиром Колотілом
 
16:34 04/12
У Херсоні під час артобстрілу загинула 6-річна дівчинка, її батько — поранений, – прокуратура      
16:29 04/12
У Херсоні окупанти обстріляли перинатальний центр: у момент удару лікарі приймали пологи
   
12:47 03/12
Гатили з артилерії півтори години: війська РФ обстріляли тролейбусне депо у Херсоні      
12:45 03/12
Департамент цивільного захисту ХОДА переплатив до 40% за оборонні сітки, – звіт  
 
12:42 03/12
3 загиблих та 3 поранених мирних жителів: наслідки російських ударів по Херсонщині. Фоторепортаж  
 
12:38 03/12
Володимир Миколаєнко ініціює допомогу у звільненні херсонських полонених      
12:33 03/12
Зібрав 2 млн гривень: 12-річний хлопець з Олешківської громади понад 3 роки волонтерить на Львівщині  
 
12:32 03/12
ЗСУ відбили спробу штурму армії РФ біля Антонівського мосту      
12:30 03/12
Четверо представників Херсонщини увійшли до списку 100 українців, які формують майбутнє      
12:29 03/12
“Одні повертаються, інші виїжджають”. Скільки людей залишається в мікрорайоні Корабел у Херсоні      
14:24 02/12
ДБР продовжує викривати колаборантів, які служили окупантам у каральних установах Херсона      
12:29 02/12
На війні загинули жителі Херсонщини Владислав Сальников і Віталій Золотов      
12:28 02/12
Звільнений з полону військовий розповів, як його допитували в херсонському СІЗО      
12:27 02/12
У Комишанах російський снаряд прилетів у будинок, поранена жінка      
12:16 02/12
Росіяни атакували рятувальників, коли ті гасили пожежу на автозаправній станції у Херсоні (фото)      
12:03 02/12
У листопаді в херсонському перинатальному центрі народилися восьмеро дітей      
12:02 02/12
Троє херсонських співробітників виправної колонії перейшли на бік окупантів, – їм заочно повідомили про підозри      
20:03 01/12
Кеш ігри чи МТТ: який формат гри вибрати?      
17:06 01/12
Как продлить жизнь туристической палатки: советы, проверенные опытом      
16:35 01/12
У Херсоні помер водій комунального підприємства, поранений під час російського обстрілу      
16:32 01/12
Кремль готує нову екологічну катастрофу в Херсоні – перехоплений бойовий наказ окупантів      
16:31 01/12
На Херсонщині у межах програми «єВідновлення» погодили компенсації та житлові сертифікати для понад 100 родин      
16:29 01/12
Херсон забезпечили броньованим авто для роботи під обстрілами      
16:27 01/12
Херсонський борець посів перше місце на змаганнях у Польщі      
16:26 01/12
Ще одному співробітнику ФСБ заочно повідомили про підозру за катування цивільних на Херсонщині      
16:01 30/11
Успіх без глянцю: реальні історії, що пахнуть потом, ризиком і трішки безумством      
18:05 28/11
“Міс Херсонська область” та її родина: як на окупованих територіях формується нова еліта
 
18:03 28/11
В Естонії збиратимуть кошти на реабілітацію хлопчика з Херсона      
18:01 28/11
Успіхи херсонських освітян: науковиця отримала грант Президента, а вчитель став переможцем національної премії      
18:00 28/11
Херсонська МВА розширила програму підтримки: звільнені з полону військові та їхні родини отримуватимуть по 30 тисяч гривень      
17:58 28/11
Окупаційній ректорці херсонського вишу повідомили про підозру у колабораціонізмі  
 
17:55 28/11
Херсонка, яку окупанти вбили разом з її 6-річним сином, працювала медсестрою у міській лікарні      
17:53 28/11
Окупанти вдарили по Херсону: у місті вибухи, мешканців попередили про перебої з подачею світла та води      
15:38 28/11
Анализ и экспертиза строительных материалов: особенности, задачи, оборудование      
11:30 28/11
Історія «Любарта»: від дфтг до бригади корпусу «Азов»  
 
11:20 28/11
Замість руїн — центр життя: презентували проєкт сучасної школи на Херсонщині  
 
Все новости

Архив публикаций

«    Декабрь 2025    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 
СПЕЦТЕМЫ


    Побережье Арабатской стрелки отстояли: активист выиграл суд

    15 листопада Херсонський окружний адміністративний суд визнав незаконним встановлення прибережної смуги Арабатської стрілки на території Щасливцевської сільської ради шириною від 20 до 100 метрів замість 2 км, як визначає закон. Очільник Генічеського відокремленого підрозділу ВГО «Стоп корупції» Михайло Новосельцев дізнався, що тут самовільно «скоротили» прибережну смугу, щоб роздати узбережжя товстосумам.


    Перемога у боротьбі за захисну смугу узбережжя Арабатської стрілки на Херсонщині. Херсонський акружний адмінсуд задовольнив позов Михайла Новосельцева до Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області,  державного кадастрового реєстратора ГУ Держгеокадастру в Херсонській області, який вніс зміни до реєстру про скорочення ширини захисної смуги з 2 км до 100 метрів.

    Про це стало відомо із рішення суду, яке отримав генічеський борець з корупцією.

    У травні цього року Новосельцев подав запит про публічну інформацію і з’ясував: прибережну захисну смугу вздовж Азовського моря на території двох сіл Генічеського району Херсонської області зменшили з 2 км до 20 метрів через  "Проект землеустрою», затверджений рішенням ХХХІ сесії районної ради V скликання ще у 2009 році.  Проектом передбачено в межах рекреаційної території Арабатської Стрілки  встановити прибережну захисну смугу на території Щасливцевської  та Стрілківської сільських рад  100 метрів від берегової лінії на земельних ділянках, вільних від забудови.

    А за 10 років – у 2019-му - державний кадастровий реєстратор ГУ Держгеокадастру в Херсонської області Ольга Футерко внесла відомості  до Державного кадастру про те, що прибережна захисна смуга вздовж Азовського моря на території Щасливцевської сільської ради Генічеського району встановлена шириною від 20 до 100 метрів».

    Такі зміни розв’язують руки недобросовісним забудовникам і товстосумам, які наклали око на ділянки на узбережжі. За словами активіста, 42 км прибережної смуги Арабатської стрілки вже роздано у землекористування.

    Та господарська діяльність на землях водного фонду може мати шкідливі наслідки для екології не тільки конкретного регіону, а й моря загалом.

    Михайло Новосельцев наполягав, ширина прибережної захисної смуги навколо морів у 20…100 метрів не відповідає законодавству і вимагав скасувати запис в Геокадастрі.

    «Водний Кодекс (стаття 5) відносить Азовське море до водних об'єктів загальнодержавного значення. Азовське море також є режимоутворюючим об'єктом (ст. 1 ЗУ "Про Державний земельний кадастр") та відповідно до вимог ст.88 Водного кодексу уздовж морів та навколо морських заток і лиманів встановлюється прибережна захисна смуга шириною не менше двох кілометрів від урізу води. Незаконне звуження ширини прибережної захисної смуги навколо моря змінює режим господарської діяльності земель водного фонду, встановленого ст. 90 Водного фонду, що може привести до погіршення екологічного стану водного об'єкту загальнодержавного значення», - зазначив він у позовній заяві.


    Таким чином, державний кадастровий реєстратор при внесенні змін у кадастр, опиралась не на закон, а на рішення сесії місцевої ради.


    Головне управління Держгеокадастру у Херсонській області позовні вимоги не визнало, вважає їх необґрунтованими. Держорган зазначив, що розмір та межі прибережної захисної смуги уздовж морів та навколо морських заток і лиманів встановлюються за проектами землеустрою, а в межах населених пунктів - з урахуванням містобудівної документації.

    "Проект землеустрою щодо встановлення прибережної захисної смуги вздовж Азовського моря на території Щасливцівської та Стрілковської сільських рад Генічеського району" розроблявся відповідно до Розпорядження Голови Херсонської обласної державної адміністрації № 953 від 27.09.2006 року "Про утворення обласної комісії з питань визначення розмірів і меж водоохоронної зони Азовського моря на території Щасливцевської та Стрілківської сільських рад Генічеського району", - йдеться в позиції відповідача.

    Розглянувши матеріали справи, суд визнав, що закон має силу вищу за розпорядження місцевих рад. А зменшення розміру захисної смуги узбережжя порушує право на безпечне довкілля. Тому право усього суспільства на користування морем має пріоритет над інтересами громади двох сіл.

    Суд задовольнив позов Михайла Новосельцева і зобов’язав Держгеокадастр скасувати протиправні зміни в кадастрі, тим самим повернути прибережну захисну смугу у 2 км.

    «Визнати протиправними дії державного кадастрового реєстратора Головного управління Держгеокадастру у Херсонської області Футерко Ольги Володимирівни при внесені до Державного земельного кадастру відомостей про обліковий номер обмеження 012:050503:00000002 з назвою "Прибережна захисна смуга вздовж Азовського моря на території Щасливцевської сільської ради Генічеського району Херсонської області".

    Зобов'язати Головне управління Держгеокадастру у Херсонської області (код ЄДРПОУ 39766281, вул. Університетська, 136А, м. Херсон, 73036) внести зміни в Державний земельний кадастр шляхом вилучення інформації під кадастровим номером обмеження 012:050503:00000002 з назвою "Прибережна захисна смуга вздовж Азовського моря на території Щасливцевської сільської ради Генічеського району Херсонської області"», - йдеться в ухвалі суду.

    Рішення може бути оскаржене в апеляційному суді протягом місяця.

    «Я вже кілька років кажу: неможна красти те, що погано лежить! Тепер роздані на узбережжі земельні ділянки мають повернути!», - прокоментував Михайло Новосельцев.




    stopcor.org




    Похожие публикации

    Добавьте комментарий




    0"/>

    ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ

    16:55 04/12
    СБУ заочно повідомила про підозри двом військовим рф, які катували мирних мешканців Бериславщини      
    16:42 04/12
    Пошкодження очисних споруд у Херсоні не призведе до екокатастрофи - МВА      
    16:35 04/12
    "Любив Україну, свою дружину та синочка": у Херсоні попрощались з воїном Володимиром Колотілом
     
    16:34 04/12
    У Херсоні під час артобстрілу загинула 6-річна дівчинка, її батько — поранений, – прокуратура      
    16:29 04/12
    У Херсоні окупанти обстріляли перинатальний центр: у момент удару лікарі приймали пологи
       
    12:47 03/12
    Гатили з артилерії півтори години: війська РФ обстріляли тролейбусне депо у Херсоні      
    12:45 03/12
    Департамент цивільного захисту ХОДА переплатив до 40% за оборонні сітки, – звіт  
     
    12:42 03/12
    3 загиблих та 3 поранених мирних жителів: наслідки російських ударів по Херсонщині. Фоторепортаж  
     
    12:38 03/12
    Володимир Миколаєнко ініціює допомогу у звільненні херсонських полонених      
    12:33 03/12
    Зібрав 2 млн гривень: 12-річний хлопець з Олешківської громади понад 3 роки волонтерить на Львівщині  
     
    12:32 03/12
    ЗСУ відбили спробу штурму армії РФ біля Антонівського мосту      
    12:30 03/12
    Четверо представників Херсонщини увійшли до списку 100 українців, які формують майбутнє      
    12:29 03/12
    “Одні повертаються, інші виїжджають”. Скільки людей залишається в мікрорайоні Корабел у Херсоні      

    14:24 02/12
    ДБР продовжує викривати колаборантів, які служили окупантам у каральних установах Херсона      
    12:29 02/12
    На війні загинули жителі Херсонщини Владислав Сальников і Віталій Золотов      
    12:28 02/12
    Звільнений з полону військовий розповів, як його допитували в херсонському СІЗО      
    12:27 02/12
    У Комишанах російський снаряд прилетів у будинок, поранена жінка      
    12:16 02/12
    Росіяни атакували рятувальників, коли ті гасили пожежу на автозаправній станції у Херсоні (фото)      
    12:03 02/12
    У листопаді в херсонському перинатальному центрі народилися восьмеро дітей      
    12:02 02/12
    Троє херсонських співробітників виправної колонії перейшли на бік окупантів, – їм заочно повідомили про підозри      
    20:03 01/12
    Кеш ігри чи МТТ: який формат гри вибрати?      
    17:06 01/12
    Как продлить жизнь туристической палатки: советы, проверенные опытом      
    16:35 01/12
    У Херсоні помер водій комунального підприємства, поранений під час російського обстрілу      
    16:32 01/12
    Кремль готує нову екологічну катастрофу в Херсоні – перехоплений бойовий наказ окупантів      
    16:31 01/12
    На Херсонщині у межах програми «єВідновлення» погодили компенсації та житлові сертифікати для понад 100 родин      
    16:29 01/12
    Херсон забезпечили броньованим авто для роботи під обстрілами      

    16:27 01/12
    Херсонський борець посів перше місце на змаганнях у Польщі      
    16:26 01/12
    Ще одному співробітнику ФСБ заочно повідомили про підозру за катування цивільних на Херсонщині      
    16:01 30/11
    Успіх без глянцю: реальні історії, що пахнуть потом, ризиком і трішки безумством      
    18:05 28/11
    “Міс Херсонська область” та її родина: як на окупованих територіях формується нова еліта
     
    18:03 28/11
    В Естонії збиратимуть кошти на реабілітацію хлопчика з Херсона      
    18:01 28/11
    Успіхи херсонських освітян: науковиця отримала грант Президента, а вчитель став переможцем національної премії      
    18:00 28/11
    Херсонська МВА розширила програму підтримки: звільнені з полону військові та їхні родини отримуватимуть по 30 тисяч гривень      
    17:58 28/11
    Окупаційній ректорці херсонського вишу повідомили про підозру у колабораціонізмі  
     
    17:55 28/11
    Херсонка, яку окупанти вбили разом з її 6-річним сином, працювала медсестрою у міській лікарні      
    17:53 28/11
    Окупанти вдарили по Херсону: у місті вибухи, мешканців попередили про перебої з подачею світла та води      
    15:38 28/11
    Анализ и экспертиза строительных материалов: особенности, задачи, оборудование      
    11:30 28/11
    Історія «Любарта»: від дфтг до бригади корпусу «Азов»  
     
    11:20 28/11
    Замість руїн — центр життя: презентували проєкт сучасної школи на Херсонщині  
     
    Все новости

    Наверх