Декомунізація в області ще не завершена.
Процедуру перейменування вулиць, названих на честь Валентини Терешкової та інших осіб, розпочали одразу в кількох громадах Херсонської області.
Перейменувати вул. Терешкової запропонували в Мар’янівці Тавричанської громади Каховського району. За інформацією з офіційного сайту сільської ради від 27 липня, це не викликало зацікавленості у місцевих жителів. Тож тут рекомендували розглянути дане питання на сесії сільради.
2 серпня розпочали процедуру обговорення питання перейменування вулиць Терешкової і Стаханова у Нововоронцовці Бериславського району. У селищній раді наголосили, що обидві назви підпадають під дію Закону “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки”.
Завершились обговорення щодо перейменування вул. Терешкової в Павлівці Присиваської громади Каховського району. Але — безрезультатно.
— В обговоренні прийняло участь мало людей. Вони виступили проти перейменування. Десь вони вичитали, що Терешкова не підпадає під декомунізацію. Тому рішення щодо цього у нас не прийнято, — розповів голова Присиваської громади Сергій Кліщевський.
А в Новокаховській громаді ініціювали перейменування вулиці Черняка на вул. Березову в Райському. Це питання винесуть на одну з найближчих сесій міської ради.
Нагадаємо, що вулиці на честь Валентини Терешкової підпадають під дію декомунізаційного законодавства, оскільки вона в 1970-1990 рр була членкинею ревізійної комісії ЦК КПРС. До того ж, як депутатка російської Держдуми від “Єдиної Росії” у 2014 році вона голосувала за окупацію Криму і розв’язання війни на території України. Раніше вулиці Терешковій перейменували в Приозерному Херсонської міськради і Веселому Новокаховської міськради.
Підпадає під декомунізацію й Олексій Стаханов, який був начальником сектору соціалістичного змагання в Народному комісаріаті вугільної промисловості СРСР у 1943-1957 рр.
У списку осіб, які підпадають під дію декомунізаційного законодавства є Тимофій Черняк — учасник російсько-більшовицької війни проти Української народної республіки, польовий командир Новгород-Сіверської бригади 44-ї стрілецької дивізії Червоної армії, вбитий у 1919 році.
Як повідомляв “Новий день”, у багатьох громадах Херсонській області досі не виконані вимоги декомунізаційного законодавства.
Олег БАТУРІН, Новый день