
Ні для кого не є таємницею, що нарахування пенсій відбувалося по єдиній процедурі, яка не враховувала багато факторів. Зокрема стаж, особливість роботи та багато іншого. Виникала соціальна напруженість через те, що ті, хто важко працювали, отримували ті ж самі кошти, що й люди, які навіть не мали достатнього стажу, але вийшли на пенсію по віку. Лише у 2017-році, за даними Кабінету міністрів, на першому етапі реформи було перераховані виплати у близько 5,6 мільйона українців.
Як зазначив Володимир Гройсман, започаткована реформа дозволила системно й виважено підійти до питання гідного забезпечення українських пенсіонерів.
«Для нас найважливіше завдання – допомогти і підтримати пенсіонерів, які все життя відпрацювали, але мали невелику зарплату. Це ще один системний крок, який дозволяє не робити разових доплат, а проводити системні дії. Економіка працює, її треба розвивати, і все, що вона зароблятиме – будемо реінвестувати в добробут людей», – сказав Володимир Гройсман.
У 2018 році ця реформа почала мати вплив на життя 500 тисяч військових пенсіонерів. Їхні пенсії в середньому зросли на 1476 гривень. Цього року відбулося ще одне підвищення. Пенсії зросли на більш ніж 700 гривень. Натомість, у Кабміні запланували у наступному році черговий ріст виплат.

Формула перерахунку є прозорою, кажуть у Кабміні. Вона враховує стаж (роки сплати соціальних внесків), рівень заробітної плати, яку отримував пенсіонер, і рівень середньої заробітної плати по країні. Останній є спеціальним показником для розрахунку пенсійних виплат. Чергове підвищення було 1 березня цього року, коли виплати усім категоріям пенсіонерів зросли щонайменше на 100 гривен.
Наступний етап пенсійної реформи стартує вже з 1-го липня цього року. Кабінет міністрів ухвалив рішення про підвищення пенсій для громадян з великим стажем роботи, але з невеликими заробітними платами. Відповідне рішення ухвалили урядовці на засіданні 26 червня. Тоді міністри остаточно закріпили механізм підвищення виплат. За словами Гройсмана, це буде вже 5-й перерахунок пенсій.

Уряд постановив, що жінки, які мають стаж понад 30 років, і чоловіки зі стажем понад 35 років отримають підвищення пенсій. В середньому пенсія складатиме не менше 2 тисяч гривень. Далі збільшення відбуватиметься в автоматичному режимі. Прем’єр зазначив, що рішення уряду захистить тих, хто має великий страховий стаж, але за радянських часів отримував мізерні зарплати. Зокрема, етап реформи стосується тих людей, які працювали у колгоспах, були виховательками, санітарками. Підрахували й кількість таким пенсіонерів – близько 2,5 мільйонів людей.
Ілля Некротов