«Ми маємо за наступні 5 років створити умови для становлення в Україні справжнього середнього класу. Для мене це не якісь багатії, які живуть у своєму світі і яких ми не бачимо. Середній клас у моєму розумінні, - це український вчитель, український лікар, український фермер, український підприємець. Це ті люди, які формують основу нашої держави. І вони мають жити гідно», - заявив Володимир Гройсман на з’їзді партії.
Політик зазначив, що створити середній клас - не просто дати людям більше грошей, а створити умови для гідного життя для усіх, хто цього прагне. Люди мають отримувати якісну освіту, користуватися доступними сучасними послугами, мати достойну зарплату, бути впевненими в економічній стабільності країни та почуватися захищеними. Це пріоритетні завдання «Української стратегії».
РОБОТА ВЖЕ ТРИВАЄ
Створення середнього класу - не новий заклик та популізм. Робота вже розпочалась. Попри перешкоди з боку інших політиків та низьку ефективність роботи парламенту, Кабмін під керівництвом Володимира Гройсмана за три роки заклав фундамент для формування середнього класу в Україні. Результати роботи – зростання економіки на 8,4%, ріст ВПП до 9 трильйонів гривень, інвестиції, експорт та нові робочі місця.
Володимир Гройсман зазначив, що не існує чарівної палички, яка б створила гідні умови життя для людей по усій країні. Це важка, тривала і злагоджена робота усіх органів влади. Кабінет міністрів три роки поспіль робить усе, що від нього залежить, щоб створити в країні якісну медицину і освіту, вільний від бюрократії та корупції бізнес-клімат, ефективну державну систему, справедливі податки та стабільно зростаючу економіку.
Варто підкреслити, що працюючі українці почали більше заробляти. Мінімальна зарплата в країні зросла втричі, а середня – вдвічі. За 3 роки нових робочих місць створено майже на 700 тис. більше, ніж скорочено.
«Треба вже за наступні 5 років створити умови для формування багаточисельного середнього класу. Продовження вже розпочатих реформ дозволить вчителю, лікарю, військовому отримувати вищу зарплатню і жити гідно», - зауважив Гройсман.
Вже створені умови для того, щоб українські вчителі, лікарі, фермери і підприємці працювати у комфортніших умовах і мали вищий дохід. По усій країні ремонтують і оснащують школи. Змінюється і підхід до шкільного навчання – школи починають господарювати самостійно, там менше бюрократизму, більше свободи. Заробітна плата вчителів зросла в 1,5-3 рази.
На тому ж рівні зросла зарплата медиків. Це стало можливим завдяки медичній реформі. Тепер дохід лікаря залежить від його кваліфікації та господарської діяльності лікарні. Трансформація медицини відкрила конкуренцію серед медиків та покращила якість та доступність надання послуг пацієнтам.
Бізнес відчув значне покращення та отримав більш сучасні умови для розвитку. Десятки державних послуг перейшли в онлайн і не передбачають спілкування з чиновниками, що зменшило корупційну складову у веденні підприємницької діяльності. Започаткована допомога фермерам. 7,6 тис. фермерських господарств отримали від уряду 763,9 млн грн на розвиток.
Лідер партії «Українська стратегія Гройсмана» впевнений, що створення середнього класу поверне українців із заробітків додому.
«Я маю на увазі те, що середня заробітна плата в країні буде достатньою для того, щоб люди не виїжджали. І я вважаю, що в середньостроковій перспективі ми це отримаємо. Це стимулюватиме українців повертатися і працювати у себе вдома», - зазначив Володимир Гройсман.
СЕРЕДНІЙ КЛАС ТА ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ МАЮТЬ ЗАБЕЗПЕЧИТИ УСПІХ УКРАЇНИ
Одна із найуспішніших реформ уряду Гройсмана – децентралізація дала можливість для розвитку маленьких міст та сіл. По усій країні громади об’єднуються, щоб ставати сильнішими разом. Об’єднаних територіальних громад вже понад 900, і процес триває. Це означає, що середній клас з’явиться не лише у столиці чи великих містах.
«Передати повноваження і ресурси на місця та створити в Україні справжній середній клас – вважаю це є запорукою успіху України», - заявив Володимир Гройсман на у ефірі телеканалу «Україна».
Створені ОТГ отримали більше грошей. Мовою цифр, доходи місцевих бюджеті зросли у 3,7 рази, з 70 млрд грн у 2014 до 262 млрд грн у 2019 році. Збільшилась й державна підтримка регіонального розвитку до 20,75 мільярдів гривень. Із зростанням бюджетів, громади почали дбати про освіту, медицину, безпеку, рівень комунальних та адміністративних послуг, про дороги та благоустрій. На місцях з’являються нові робочі місця, ростуть зарплати, покращуються умови праці. Невеличкі громади почали конкурувати з великими містами за фахівців і кваліфікованих робітників. І це – великий стимул для людей не полишати місце, де народився та не шукати кращої долі у мегаполісі чи іншій країні.
Володимир Гройсман оголошує середній клас своїм наступним пріоритетом. Він, як і обіцяв, зміг децентралізувати Україну, а отже зможе забезпечити формування справжнього середнього класу. Тим більше, що децентралізація заклала для цього міцне підґрунтя. В «Українській стратегії Гройсмана» впевнені, що сильні громади і розвинений середній клас - основа успішних європейських держав і пріоритети, які забезпечують успіх України.