Стихійна торгівля на дорогах загального користування
Стихійна торгівля продуктами харчування та сільгосп продукцією, а також встановлення малих архітектурних форм на узбіччі автомобільних доріг - це не тільки адміністративне правопорушення, але і пряма загроза як здоров'ю, так і безпеці учасників дорожнього руху.
Як і будь-яке стихійне явище, вона приносить проблеми і безлад. Сміття, бруд, продукція знаходиться в антисанітарних умовах, витоптані газони і знищені дерева на придорожньої території, створення аварійних ситуацій на дорозі, недобросовісна конкуренція, ухилення від податків, - все це наслідки стихійної торгівлі. До того ж стихійні торговці, на відміну від підприємців, які працюють у правовому полі, не платять податки, які могли б направити на фінансування реконструкції або ремонту доріг.
На сьогодні в області залишається актуальною проблема існування « стихійних » ринків уздовж автомагістралей і інших автомобільних дорогах загального користування поза спеціально облаштованих місць. Хоча курортний сезон і закінчився , але проблема санітарного стану доріг придорожньої території продовжує стояти на першому місці. Це пов'язано з тим , що більшість людей торгують уздовж дороги не сумлінно ставляться до своєї діяльності ( влаштовують сміттєзвалища біля своїх торгових наметів , завершивши торгівлю , не прибирають за собою ні сміття , ні прилавки і т.д.)
В обов'язки Служби автомобільних доріг у Херсонській області входить не тільки утримання доріг, а ще й утримання придорожньої території у технічному і санітарному порядку. На жаль виділених коштів, на дані роботи, катастрофічно не вистачає. Справа в тому, що дорожники змушені витрачати гроші понад запланованих на прибирання сміття яке залишають після себе власники «дорожніх павільйонів», а адже ці понадлімітні кошти могли піти на ремонт або реконструкцію тієї ж дороги.
Працівниками Служби автомобільних доріг у Херсонській області постійно проводитися об'їзд й огляд доріг загального користування для виявлення об'єктів стихійної торгівлі. З «власниками таких торгових точок» проводяться профілактичні бесіди, направляються звернення до місцевих рад і до міліції. Періодично проводяться рейди з представниками облдержадміністрації, міліцією, СЕС.
Після таких рейдів та накладення адміністративних штрафів на протязі декількох днів спостерігається відсутність стихійної торгівлі, але через деякий час торговці знову відновлюють свою діяльність.
У зв'язку з тим, що співробітники Служби автомобільних доріг не мають право складати протоколи про адміністративне порушення, а уповноважені на це служби не можуть щодня патрулювати автомобільні дороги області, та й самі суми штрафів настільки не великі (наприклад, Стаття 160 КУпАП - торгівля з рук у невстановлених місцях тягне за собою накладення штрафу від одного до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17 до 119 гривень) з конфіскацією предметів торгівлі або без такої.), що стихійні торговці продовжують невпинно зводити незаконні архітектурні споруди, відновлюючи незаконну торгівельну діяльність. У результаті своїх дій і безвідповідального ставлення вони забруднюють дорогу і придорожню територію. Створюючи при цьому як непривабливе видовище, так і пряму загрозу безпеки для учасників дорожнього руху.
Информация взята с сайта "Службы автомобильных дорог в Херсонской области" http://ks.ukravtodor.gov.ua/index.php?idnews=111