«День міста» від Сергія Олефіренко
Проводячи у вересні кожного року у вересні День міста,херсонці організують святкові,радісні заходи, проводять концертні виступи та інші мероприємства.І це дуже добре - ми пам,ятаємо своє народження і вшановуємо його.Але…!
День міста- це подія і сьогоднішнього життя Херсону! Святкуючи його, на мою думку, не варто обмежуватися лише поминанням дати заснування Херсону та, в основному, низки культурних заходів, як це було раніше.
День міста,на мою думку,має бути значущою подією перш за все для сьогоднішнього розвитку міста.
Саме такою подією він може стати за умови розгортання комплексу заходів по розгляду соціальних,економічних, управлінських питань за активної участі в цьому громадськості міста, а самі заходи будуть проводитися весь поточний тиждень протягом 5-6 днів.
День міста, як я бачу, за такою формулою не буде затратнішим ніж попередні святкування, тому що для реалізації комплексу заходів головним ресурсом, що знадобиться , є наявність фахівців ,експертів і приміщень(майданчиків) для розгляду питань поточного життя міста.
За таким форматом День міста може бути і не менш радісним ніж в попередні роки. Концертні майданчики можуть працювати щодня у всіх мікрорайонах міста а свято, як завжди, завершиться великим концертом.
З огляду на це ,пропоную для рогляду під час проведення Дня міста такі питання в комплексі підготовчих заходів:
1. Можливості покращення фінансового стану міста. Резерви збільшення бюджетних надходжень. Посилення раціональності та ефективності використання бюджетних коштів.Участь громадськості в цих процесах.
2. Залучення внутрішніх та зовнішніх інвесторів до розвитку міста. Створення інвестиційних майданчиків в Херсоні, які б надавали інвесторам можливість швидкого включення в фінансово-економічні процеси міста,захищеність від корупційних перешкод та гарантували ефективне використання інвестиційних коштів.
3. Перспективи прискоренного розвитку існуючих виробничих галузей (суднобудування,машинобудування, морські перевозки) , можливості відродження , хоча б частково, традиційних для Херсона виробництв ( ХБК, консервний завод,інше), впровадження проектів сучасних виробництв з великою наукоємкістю і швидким запуском.
4. Що зробити,щоб малий бізнес в місті почав швидко і безперешкодно зростати, а права приватних підприємців були надійно забезпечені і захищені. Які стимулюючі дії потрібно задіяти , щоб малому бізнесу в місті було комфортно, а справним платником податків стало б бути не тільки за честь а й вигідно.
5. Як підняти рівень самоврядування й самоорганізації населення в місті. Який досвід інших міст і країн ми могли б швидко задіяти в самоврядуванні в Херсоні. На часі й питання ефективності роботи депутатського корпусу міста, можливості виборців контролювати його поточну діяльність та своєчасно впливати на своїх обранців.
Цікавим було б розглянути й місце районних рад в самоврядуванні в Херсоні, а також зрозуміти як впливатиме на місцеве самоврядування в місті укрупнення та створення нових громад в рамках адміністративно-територіальної реформи.
6. Наскільки розвинутим та впливовим є громадянське суспільство в місті та як зробити його вирішальним фактором подальшого розвитку Херсона-це питання обговорюється активно в місті і,на мою думку, його просто не оминути херсонцям, особливо враховуючи досить активну поведінку громадянського сектору в місті.
7. Що зробити,щоб візитівкою міста стали талановиті молоді люди, творча та наукова інтелігенція, лідери спорту, громадські діячи та розробники проектів розвитку в різних секторах життя міста.
8. Перспективи соціальної сфери, збереження здоров,я жителів міста, підтримки людей пенсійного віку, ветеранів та інвалідів. Людям старшого віку в місті повинно бути комфортно, увагу до себе вони повинні відчувати повсякденно.
9.Як розвивати сферу послуг в місті- медичних, транспортних, торгівельних, житлово-комунальних,побутових, охорони порядку,зв,язку, екстрених та довідкових служб, щоб максимально задовольняти потреби жителів і щоб вони відчували свою захищеність й повагу до себе .
До рогляду цих та інших, цікавих для громади питань, залучати експертів, представників громадських організацій, керівників підприємств , навчальних закладів, розробників проектів соціально-економічного розвитку, фахівців з інших регіонів країни й, безперечно, представників місцевого самоврядування, депутатського корпусу.
Щодо формату обговорення, то він не повинен бути не чисто дискусійним, а хоча б рекомендаційним для органів місцевого самоврядування, а ,краще за все, із зафіксованими в спільному документі влади і громадськості питаннями для вирішення владою- в інтересах жителів міста.
Ефективність такого формату Дня міста,на мою думку, буде досить високою якщо всі заходи будуть широко висвітлюватися в ЗМІ, їх учасники матимуть змогу для інтерв,ю та виступів в прямих ефірах телебачення й радіо.
І на закінчення. День міста дійсно став би кроком вперед для міста якби за його підсумками було проведено спеціальну сесію міської ради, де були б затверджені до розгляду найбільш значущі для міста пропозиції , висловлені та наопрацьовані під час заходів до Дня міста.Можливо, таку сесію доречно було б провести напередодні останнього, саме святкового дня з його традиційним великим концертом.
Такі мої громадянська позиція і пропозиція.
Сергій Олефіренко
19.06.2015