Зображення: Вгору
У неділю, 26 липня, вся тимчасово окупована частина Херсонської області зіткнулася з аварійним знеструмленням. Електропостачання припинилося у всіх окупованих громадах регіону, повідомили окупаційні ресурси.
Причиною відключення назвали технологічне порушення в енергосистемі Запорізької області. Станом на 07:30 ранку без світла залишилися всі 13 окупованих муніципальних округів Херсонщини. Серед них: Скадовський, Олешківський, Голопристанський, Генічеський, Новотроїцький, Іванівський, Нижньосірогозький, Горностаївський, Каховський, Чаплинський, Каланчацький, Великолепетиський, Верхньорогачицький і Новокаховський округи.
Окупаційна влада заявила про роботу аварійних служб над відновленням електропостачання, проте термінів повернення світла не назвала. Раніше, 1-5 липня, підрозділи Сил безпілотних систем ЗСУ уразили кілька енергетичних об’єктів на тимчасово окупованих територіях, три з яких розташовані на лівобережжі Херсонської області.
Заступник директора Центру близькосхідних досліджень в ефірі видання «Вгору» зазначав, що ситуація з електрикою на лівобережній Херсонщині залишається нестабільною, особливо у населених пунктах, що знаходяться у 25-кілометровій зоні від Дніпра. За його словами, проблеми з електропостачанням на окупованій території пов’язані з нестачею обладнання, потужності та фахівців.
Це вже не перший подібний випадок для мешканців окупованої Херсонщини, що постійно стикаються з перебоями в подачі електроенергії та невизначеністю щодо їх усунення.
За матеріалами: Вгору