Зображення: Вгору
Українські та американські посадовці обговорюють можливість повітряного припинення вогню. Ця пропозиція є частиною нового раунду мирних ініціатив, спрямованих на припинення війни, про це інформує агентство Reuters.
За даними Reuters, раніше Україна вже пропонувала Росії припинення вогню, проте ці ініціативи були відхилені. Водночас, деякі посадовці вважають, що посилення тиску на економіку РФ через українські удари безпілотниками та ракетами може вплинути на позицію Кремля.
Агентство також повідомляє про можливу зустріч президента України Володимира Зеленського та експрезидента США Дональда Трампа у Вашингтоні у вівторок, 28 липня. Представник Білого дому підтвердив цю інформацію, хоча українське джерело агентства очікує офіційного підтвердження графіку.
Речник Кремля Дмитро Пєсков назвав передчасними коментарі щодо обговорення домовленостей про припинення бойових дій у повітрі, зазначивши, що Кремль не може підтвердити достовірність таких повідомлень.
Президент Зеленський раніше заявляв, що найскладніше питання перемовин стосуватиметься територій. Аналітики Інституту вивчення війни (ISW) зазначали, що російська влада прагне показати себе «охочим перемовником» для зовнішньої аудиторії, аби отримати контроль над усією Донецькою та Луганською областями дипломатичними засобами. Росія також розглядає «поступкою» заморожування нинішньої лінії фронту в Херсонській та Запорізькій областях.
Очільник Херсонської ОВА Олександр Прокудін у матеріалі The Telegraph повідомив, що російські війська контролюють близько 70% Херсонської області, яка розташована на лівому березі Дніпра.
Раніше видання Bloomberg із посиланням на джерела, близькі до Кремля, повідомляло, що Росія більше не розглядає територіальні поступки Україні в межах потенційної угоди про завершення війни. Москва також пов’язує повернення до переговорів із досягненням своїх військових цілей на Донеччині.
Ця ситуація безпосередньо стосується тисяч жителів Херсонщини, які перебувають під окупацією або вимушені були покинути свої домівки, очікуючи на деокупацію значних територій регіону.
За матеріалами: Вгору