ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ

15:10 19/12
Стабілізатор напруги Елекс      
14:55 19/12
Після російських обстрілів у Херсоні без опалення залишаються 10 тисяч абонентів      
14:50 19/12
В окупованому Генічеську дітей у школі змусили слухати пісні військових злочинців      
14:32 19/12
15 років і позбавлення звання: експрацівника херсонської колонії засуджено за співпрацю з РФ      
14:29 19/12
Франківський патрульний з колегами врятував життя херсонця в зоні ударів ворожих дронів      
14:24 19/12
Вчора військові РФ двічі намагалися просунутися в бік Антонівки      
14:12 19/12
Росіяни зранку масовано обстріляли Херсон: спалахнули пожежі, пошкоджена критична інфраструктура
   
11:46 19/12
Забудова Нової Каховки — найкраще фото Херсонщини у конкурсі «Вікі любить пам’ятки 2025»      
11:37 19/12
Онлайн казино с бонусами      
22:48 18/12
Что нужно знать о выборе профессиональных мультиметров      
16:49 18/12
Херсонським дітям, яких повернули з ТОТ та Росії, виплатять по 30 тисяч гривень      
16:46 18/12
Каховські підприємці просять Путіна покарати Філіпчука (відео)
   
16:45 18/12
Внаслідок ворожого обстрілу загинув 59-річний херсонець      
16:44 18/12
Очолював окупаційне депо і вивозив зерно: Херсонський суд дав 11 років ув’язнення Андрію Шарлаю      
16:42 18/12
У Херсоні росіяни атакували комунальне підприємство, важко поранена працівниця      
16:40 18/12
На війні загинув житель Козачих Лагерів Василь Трубіцин      
15:25 17/12
У Дарʼївці російський дрон вбив 57-річного чоловіка      
15:23 17/12
Заочні вироки — не формальність: як на Херсонщині судять колаборантів і воєнних злочинців      
15:21 17/12
Через зупинку Херсонської ТЕЦ без тепла залишилось понад 40 тисяч абонентів, обігрівачів мають 2 тисячі      
15:14 17/12
Окупанти атакували з дрона Херсон: 2 поранених, один з низ "важкий"      
15:14 17/12
Отримала 40 тисяч за «зняття порчі»: повідомили про підозру ТікТок-«цілительці» з Херсонщини      
17:27 16/12
Окупаційна влада визнала провал газифікації на лівобережжі Херсонщини - ЦНС      
17:24 16/12
Жителя Херсонщини засудили до 8 років ув’язнення за розпусні дії щодо дитини      
17:13 16/12
З Херсонщини на Урал: трагічна історія українського хлопчика, який зостався сиротою в Росії  
 
17:12 16/12
На Херсонщині росіяни мінують протоки - Волошин      
17:10 16/12
Які можуть бути сценарії відновлення Херсонської ТЕЦ      
12:48 15/12
Люди є, ресурсів бракує: як громадський сектор Херсонщини відновлює громади під обстрілами  
 
11:59 15/12
Військова форма з високою стійкістю до вологи      
11:41 15/12
Перетворили на брухт: українські військові знищили ЗРГК 2С6 "Тунгуска" ворога на Херсонщині      
11:33 15/12
Ворожі війська атакували Корабельний район у Херсоні: пошкоджено гуртожиток університету
   
11:31 15/12
Показувала російські мультики: суд розглядає справу керівниці херсонського дитсадка      
11:30 15/12
Чорнобаївщина попрощалася з Героєм: на війні загинув Юрій Коваленко      
11:21 15/12
Росіяни поширили фейк про “взяття в полон” українського військового у мікрорайоні Корабел      
11:20 15/12
На Херсонщині через російські атаки поранені шестеро цивільних      
11:13 15/12
До Херсона завітав легендарний телеведучий Костянтин Грубич  
 
16:14 12/12
На Херсонщині створять плантацію оливкових дерев: з Греції вже привезли перші саджанці      
16:11 12/12
У Каховці на ТОТ Херсонщини забили до смерті місцевого жителя, якого раніше катували росіяни      
16:09 12/12
Повідомили про підозру жителю Херсона, який публічно висловлювався на підтримку окупантів      
16:06 12/12
Війська РФ зранку обстріляли Херсон та Зеленівку, є поранені      
Все новости

Архив публикаций

«    Декабрь 2025    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 
СПЕЦТЕМЫ


    «Останній цвях у труну «Асканійського». Окупанти знищують відоме дослідне господарство на Херсонщині

    Адмінбудівля захопленого ДП "ДГ "Асканійське" в селі Тавричанка. Скріншот відео з окупаційних пабліків ---
    Окупаційні пабліки пишуть про масовий забій корів і овець, скорочення працівників і різке урізання зарплат у захопленому росіянами ДП «Дослідне господарство «Асканійське» НААН України, розташованому в селі Тавричанка на лівобережній Херсонщині. Факти знищення державного підприємства, що відбувається просто зараз, Центру журналістських розслідувань підтвердив його законний директор Віктор Найдьонов.

    ДГ«Асканійське» є базовим господарством однойменної державної сільськогосподарської дослідної станції Інституту зрошуваного землеробства НААН України. До російської окупації воно мало близько 10 тисяч гектарів земель сільгосппризначення і 350 працівників, спеціалізується на вирощуванні зернових, олійних та кормових культур, а також тваринництві. 

    Окупанти захопили територію держпідприємства у травні 2022 року, а в грудні  незаконно зареєстрували  у російській юрисдикції.  З того часу в господарстві змінилось кілька керівників. Один із них, як писав ЦЖР, був колаборант Олександр Князєв, який допомагав росіянам  вивозити зібране зерно на залізничну станцію Партизани в Генічеському районі. Звідти зерно безперешкодно вивозили далі на окупований Крим і материкову Росію. Цього року директором російського клону захопленого держпідприємства був призначений Сергій Зайцев, який раніше працював в окупованому Криму. За інформацією ЦЖР,  Зайцев є людиною іншого колаборанта – Бориса Файнгольда, вливового радника гауляйтера Володимира Сальда, який має значний зиск із привласнення майна “віджатих” аграрних підприємств Херсонщини.
    Про розграбування ставлениками окупаційної влади«Асканійського» останнім часом пишуть у місцевих, опозиційних до гауляйтера Херсонщини Сальда і його “команди”, але цілком проросійських пабліках. За даними дописувачів, у підприємстві зараз скорочують працівників і різко урізають зарплати, а худобу нічим годувати і її пускають під ніж.

    «Завезений з Криму в борг силос тварини відмовляються їсти. Триває масовий забій худоби. Знищують молочні породи корів, під ніж йде все без розбору. Вирізається поголів’я овець. Підприємство на межі руйнування. І все це відбувається в прискореному режимі», – публікує повідомлення свого читача один із анонімних телеграмканалів.

    Офіційні окупаційні медіа, які останнім часом випустили чимало бравурних пропагандистських сюжетів і з села Тавричанка Каховського району, і з розташованого в ньому «Асканійського», підтверджують, що ситуація там зараз кепська. Але недобір цьогоріч врожаю директор захопленого «Асканійського» Сєрґєй Зайцев пояснює виключно спекотним літом і сподівається, що  «наступний рік буде більш вологим і прохолоднішим».
    Окупаційний директор "Асканійського" Сєргєй Зайцев. Скріншот відео з окупаційних пабліків --
    Окупаційний директор “Асканійського” Сєргєй Зайцев. Фото: скріншот відео з окупаційних пабліків –
    Інші проросійські пабліки причиною розвалу захопленого господарства називають те, що представники окупаційної влади Херсонщини примусили підконтрольне їм «керівництво» підприємства віддати свою сільгосптехніку у безоплатне користування фірмам бізнесменів-зрадників Сейтумера Німетуллаєва і Сергія Мамаєва (останній та його дружина Лідія Мамаєва, як встановив ЦЖР, діють в інтересах Файнгольда).

    Про те, що окупанти довели «Асканійське» до ручки підтверджують і дані з реєстру справ окупаційного «арбітражного суду» ТОТ Херсонщини. Підприємство не оплатило 20,5 мільйонів російських рублів за виконання робіт зі збирання врожаю за договором, укладеним у березні 2023 року з фермерським господарством «Урожай-ІІ» з села Нововасилівка Генічеського району. Тепер останнє подало позов до так званого суду до «ГУП «Асканийское» і намагається відсудити багатомільйонні борги. Наступне судове засідання у цій справі призначене на 15 жовтня.

    Керівником і власником ФГ «Урожай-ІІ» є колаборант Володимир Деркач, рідний брат іншого відомого аграрного бізнесмена Віктора Деркача, депутата Херсонської обласної ради від партії Ігоря Колихаєва «Нам тут жити!». Як розповідав в інтерв’ю ЦЖР Віктор Дебелий, начальник Іванівської селищної військової адміністрації, Володимир Деркач – людина Володимира Сальдо, окупаційного губернатора Херсонщини, якому дали «відмашку» грабувати все, що можна.

    Керівник одного з аграрних підприємств з лівобережної частини Херсонщини на умовах анонімності пояснив ЦЖР, що факт завезення окупантами силосу з Криму свідчить про повну катастрофу з управлінням захопленого господарства. 

    «В «Асканійському» була вся матеріально-технічна база для заготівлі кормів. Землі там теж більш ніж достатньо для виробництва кормів. Виходить, що керувати захопленим підприємством росіяни поставили повних ідіотів, які виявилися не спроможними забезпечити самих себе силосом. До того ж, поголів’я корів можна прогодувати й без силосу, але якісного молока без нього не отримаєш. Окупанти мали можливість в умовах посухи перейти на вирощування інших кормових культур, але чомусь не захотіли. Це означає лише одне: у них стоїть завдання повністю дограбувати і знищити «Асканійське»,
    – сказав співрозмовник ЦЖР.

    Віктор Найдьонов, законний директор ДП «ДГ «Асканійське», в розмові з ЦЖР каже, що він передбачав, що рано чи пізно російські загарбники можуть повністю знищити підприємство. 
    Віктор Найдьонов,  директор ДП «ДГ «Асканійське». Фото: silskinovyny.com
    Віктор Найдьонов, директор ДП «ДГ «Асканійське». Фото: silskinovyny.com

    «Мені відомо, що частину худоби нашої м’ясної породи окупанти вивезли кудись на територію Росії, а решту збираються або теж вивезти, або пустити під ніж. Це буде катастрофою для наших порід корів, адже Асканійський племінний завод вважався одним із найкращих в Україні. Вівці ж у таких умовах можуть вижити, але окупанти чомусь вирізають і їх. Якщо у них вже настільки безнадійна ситуація з кормами, що вони ріжуть овець, то це вже останній цвях у труну «Асканійського»,
    – сказав Віктор Найдьонов.

    За його словами, надії окупаційного директора підприємства Сергія Зайцева на опади і прохолоду марні. Найдьонов навів приклад: до окупації Херсонської області та до знищення росіянами Каховської ГЕС і водосховища кукурудза в «Асканійському» виростала до чотирьох-п’яти метрів у висоту. Зараз же в окупантів цей показник не дотягує і до одного метра.

    «Я все очікував, коли окупанти запустять насоси, щось придумають з відновленням Каховського магістрального каналу і зі зрошенням. Але вони нічого цього не зробили. І не зроблять. Тваринництво ж у колишніх обсягах без люцерни і кукурудзи не зможе існувати. Овець ще вдасться вирощувати, однак усе одно це шлях в нікуди. Тому я ще торік казав: після знищення Каховського водосховища наступним під ніж піде тваринництво. Так, окупанти мали можливість перейти на вирощування інших, більш посухостійких культур, хоча вони й менш поживні, ніж та ж кукурудза. Однак вони чомусь не зробили цього. Що мене зовсім не дивує, бо всі люди з досвідом і знаннями давно виїхали з окупації. В «Асканійському» зараз залишилися лише бездарі й тупорилі колаборанти, які тільки те й вміють, що підлизувати рашистській владі», – прокоментував Віктор Найдьонов.

    Якщо ж окупантам вдасться остаточно вирізати всю худобу і зрівняти з землею ДП «ДГ «Асканійське», про його відродження в довоєнному вигляді після звільнення лівобережної Херсонщини на довгі роки можна забути. 
    Зернозбиральні комбайни окупанти в "Асканійському" використовують також не за призначенням - для очищення зерна, 2024 рік. Фото з окупаційних пабліківЗернозбиральні комбайни окупанти в “Асканійському” використовують також не за призначенням – для очищення зерна, 2024 рік. Фото з окупаційних пабліків
    «Це потребуватиме багато років і колосальних вкладень з донорською або державною допомогою. До того ж, в «Асканійському» була племінна лінійка реліктових порід тварин. Навряд чи в разі повного знищення буде можливість відновити ці унікальні породи», – сказав керівник одного з захоплених росіянами аграрних підприємств Херсонської області.

    Втім, Віктор Найдьонов впевнений, що після звільнення від російських загарбників усієї Херсонської області підприємство вдасться відновити: «Я оптиміст. Усе відновимо».

    На фото зверху: Адмінбудівля захопленого ДП "ДГ "Асканійське" в селі Тавричанка. Скріншот відео з окупаційних пабліків.




    Похожие публикации

    13-06-2024, 15:21
    Гастролер з Криму. На Херсонщині окупанти призначили новим «директором» дослідного господарства «Асканійське» Сєргєя Зайцева
    12-09-2023, 12:14
    «Керує» захопленим дослідним господарством «Асканійське» на Херсонщині – підозрюється місцевий житель
    7-09-2023, 12:10
    Олександр Князєв, призначений окупантами директором захопленого дослідного господарства «Асканійське» на Херсонщині, про якого писав ЦЖР, отримав підозру
    27-07-2023, 12:49
    Перший окупаційний «директор» господарства «Асканійське» на Херсонщині Станіслав Шеремет став гауляйтером села Михайлівка
    19-08-2022, 20:00
    На Херсонщині керівний склад державного дослідного господарства «Асканійське» допомагає окупантам вивозити зерно до росії
    24-06-2022, 12:26
    Інститут зрошуваного землеробства, можливо, переведуть в Одесу
    22-06-2022, 16:55
    Російські загарбники знищують інститут НААН України на Херсонщині
    3-06-2022, 17:59
    На Херсонщині загарбники призначили «директора» дослідного господарства
    23-03-2022, 10:25
    На Херсонщині опублікували перелік підприємств, які займаються насінництвом

    Добавьте комментарий




    0"/>

    ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ

    15:10 19/12
    Стабілізатор напруги Елекс      
    14:55 19/12
    Після російських обстрілів у Херсоні без опалення залишаються 10 тисяч абонентів      
    14:50 19/12
    В окупованому Генічеську дітей у школі змусили слухати пісні військових злочинців      
    14:32 19/12
    15 років і позбавлення звання: експрацівника херсонської колонії засуджено за співпрацю з РФ      
    14:29 19/12
    Франківський патрульний з колегами врятував життя херсонця в зоні ударів ворожих дронів      
    14:24 19/12
    Вчора військові РФ двічі намагалися просунутися в бік Антонівки      
    14:12 19/12
    Росіяни зранку масовано обстріляли Херсон: спалахнули пожежі, пошкоджена критична інфраструктура
       
    11:46 19/12
    Забудова Нової Каховки — найкраще фото Херсонщини у конкурсі «Вікі любить пам’ятки 2025»      
    11:37 19/12
    Онлайн казино с бонусами      
    22:48 18/12
    Что нужно знать о выборе профессиональных мультиметров      
    16:49 18/12
    Херсонським дітям, яких повернули з ТОТ та Росії, виплатять по 30 тисяч гривень      
    16:46 18/12
    Каховські підприємці просять Путіна покарати Філіпчука (відео)
       
    16:45 18/12
    Внаслідок ворожого обстрілу загинув 59-річний херсонець      

    16:44 18/12
    Очолював окупаційне депо і вивозив зерно: Херсонський суд дав 11 років ув’язнення Андрію Шарлаю      
    16:42 18/12
    У Херсоні росіяни атакували комунальне підприємство, важко поранена працівниця      
    16:40 18/12
    На війні загинув житель Козачих Лагерів Василь Трубіцин      
    15:25 17/12
    У Дарʼївці російський дрон вбив 57-річного чоловіка      
    15:23 17/12
    Заочні вироки — не формальність: як на Херсонщині судять колаборантів і воєнних злочинців      
    15:21 17/12
    Через зупинку Херсонської ТЕЦ без тепла залишилось понад 40 тисяч абонентів, обігрівачів мають 2 тисячі      
    15:14 17/12
    Окупанти атакували з дрона Херсон: 2 поранених, один з низ "важкий"      
    15:14 17/12
    Отримала 40 тисяч за «зняття порчі»: повідомили про підозру ТікТок-«цілительці» з Херсонщини      
    17:27 16/12
    Окупаційна влада визнала провал газифікації на лівобережжі Херсонщини - ЦНС      
    17:24 16/12
    Жителя Херсонщини засудили до 8 років ув’язнення за розпусні дії щодо дитини      
    17:13 16/12
    З Херсонщини на Урал: трагічна історія українського хлопчика, який зостався сиротою в Росії  
     
    17:12 16/12
    На Херсонщині росіяни мінують протоки - Волошин      
    17:10 16/12
    Які можуть бути сценарії відновлення Херсонської ТЕЦ      

    12:48 15/12
    Люди є, ресурсів бракує: як громадський сектор Херсонщини відновлює громади під обстрілами  
     
    11:59 15/12
    Військова форма з високою стійкістю до вологи      
    11:41 15/12
    Перетворили на брухт: українські військові знищили ЗРГК 2С6 "Тунгуска" ворога на Херсонщині      
    11:33 15/12
    Ворожі війська атакували Корабельний район у Херсоні: пошкоджено гуртожиток університету
       
    11:31 15/12
    Показувала російські мультики: суд розглядає справу керівниці херсонського дитсадка      
    11:30 15/12
    Чорнобаївщина попрощалася з Героєм: на війні загинув Юрій Коваленко      
    11:21 15/12
    Росіяни поширили фейк про “взяття в полон” українського військового у мікрорайоні Корабел      
    11:20 15/12
    На Херсонщині через російські атаки поранені шестеро цивільних      
    11:13 15/12
    До Херсона завітав легендарний телеведучий Костянтин Грубич  
     
    16:14 12/12
    На Херсонщині створять плантацію оливкових дерев: з Греції вже привезли перші саджанці      
    16:11 12/12
    У Каховці на ТОТ Херсонщини забили до смерті місцевого жителя, якого раніше катували росіяни      
    16:09 12/12
    Повідомили про підозру жителю Херсона, який публічно висловлювався на підтримку окупантів      
    16:06 12/12
    Війська РФ зранку обстріляли Херсон та Зеленівку, є поранені      
    Все новости

    Наверх