Про це повідомляється на сторінці закладу у Facebook.
Ці картини розпізнали на відео, яке було знято у вересні 2023 року в Центральному музеї Тавриди в Криму пропагандистським телеканалом.
Серед них три роботи українських митців вдалось упізнати за фрагментами зображення, ще два — по авторських підписах на зворотньому боці полотен. Зокрема, картину Володимира Патика "Шахти Червонограду".
Серед ідентифікованих картин також є роботи Віктора Толочка "Тиша", Олексія Кантемірова "На Росі", Миколи Андронова "Ранок" та Віктора Калініна "Той, що розсідлав коня".
За даними закладу, станом на 23 січня 2024 року вдалось ідентифікувати вже 85 робіт, незаконне перебування яких у Центральному музеї Тавриди.
Що відомо про ідентифікацію викрадених армією РФ творів з Херсонського художнього музею
Для ідентифікації викрадених картин, музейники працюють з чотирма базами: це зйомка, яку зробили відразу після викрадення колекції, потім — 1 квітня 2023 року, коли фейкове "міністерство культури Херсонської області" підписувало договір про зберігання музейних робіт з дирекцією Центрального музею Тавриди. Також є два відеосюжети зроблені окупаційним телеканалом, один вийшов наприкінці серпня, другий — на початку вересня, де дирекція розповідає, що вони не злочинці, а рятівники колекції.
12 січня 2024 року фахівці Херсонського обласного художнього музею імені Олексія Шовкуненка ідентифікували 80-ту роботу, яку викрали російські окупанти з колекції музею. Разом із більш ніж 10 тисячами інших творів мистецтва полотно зараз незаконно перебуває у Криму.
suspilne.media