Одна з картин, яку ідентифікували музейники, це робота Василя Чорного "Натюрморт з самоваром". При збільшенні фото на етикетці видно ім’я автора та назву роботи, йдеться у повідомленні.
Картина Василя Чорного "Натюрморт з самоваром" Фото: Херсонський обласний художній музей/Facebook
Наступна картина, яку впізнали фахівці - робота Георгія Курнакова "Бузок на вікні". Це третя робота херсонського корифея, ідентифікована серед викрадених.
Картина Георгія Курнакова "Бузок на вікні" Фото: Херсонський обласний художній музей/Facebook
На фото російських окупантів також потрапили три роботи народної майстрині декоративного мистецтва Людмили Петрової: "Радість", панно "Давай, милка, постраждаймо" та "Модниці".
Картина Людмили Петрової "Радість" Фото: Херсонський обласний художній музей/Facebook
Що відомо
- Наукові співробітники Херсонського обласного художнього музею ідентифікували ще одну картину з колекції, яка була викрадена військовими РФ у листопаді минулого року. Це полотно невідомого художника "Морський пейзаж" (Біля берегів Греції) 1907 року.
- Працівники Херсонського Художнього музею впізнали одне з полотен на трьох фотографіях, зроблених у центральному музеї Тавриди наприкінці листопада минулого року. Саме в цей час російські окупанти вивезли колекцію музею з Херсона до Криму.
- Херсонські музейники впізнали на світлинах з Центрального музею Тавриди міста Сімферополь ще три вкрадені російськими окупантами картини.
- 23 травня озброєні чоловіки в цивільному завітали до Херсонського художнього музею, які заявили про "інвентаризацію" колекції.
- 19 липня близько 11 години військові РФ захопили Херсонський художній музей і призначили свою "директорку".
- 1 листопада російські окупанти пограбували художній музей у Херсоні. 3 листопада поліція почала розслідувати справу, яку відкрили за фактом пограбування військовими РФ цінностей Херсонського художнього музею.
- 7 листопада, на сторінці у Facebook Херсонського художнього музею, адміністрація виклала пост про те, що картини, викрадені з військовими РФ, "засвітилися" у Центральному музеї Тавриди у Сімферополі.