Соціологічне дослідження проводила дослідницька лабораторія Rating Lab з 22 листопада по 2 грудня 2023.
Індекс побудований на результатах опитування майже 9 тисяч респондентів в 22-х областях та в Києві, які давали оцінки власним містам і селам за 22-ма показниками. Показники були об’єднані в 5 складових Індексу місцевого благополуччя:
- Емоційне сприйняття свого населеного пункту. Містить: силу, красу, жвавість, цікавість, прогресивність, унікальність свого міста/села.
- Рівень цивільної безпеки. Містить: безпеку дітей, пішоходів, безпечність в темну пору доби, екологію.
- Рівень освіти і медицини. Містить: оцінки дошкільних та шкільних закладів, медичних послуг.
- Впорядкованість свого населеного пункту. Містить: архітектуру, чистоту, розвиненість культурного життя, зон відпочинку, громадського транспорту, якість доріг.
- Економічні можливості. Містить: легкість пошуку роботи, ведення бізнесу, розміри доходів у населеному пункті.
За всіма показниками Херсонська область опинилася на останньому місці, пишуть соціологи.
Хоч Херсонська область отримала від своїх жителів найгірші оцінки за емоційним сприйняттям регіону, херсонщани вважають рідне місто чи село достатньо сильним. Також жителі Херсонської області високо оцінили унікальність свого міста чи села, в якому проживають.
Найкращі оцінки від опитуваних отримав Київ, Львівська і Івано-Франківська області, ідеться в дослідженні.
Російські військові обстрілюють правобережжя Херсонщини кожного дня. А лівобережжя залишається окупованим з 24 лютого 2022 року. Через обстріли на Херсонщині є проблеми зі світлом, газом та водою, у низці прибережних сіл діє обов’язкова евакуація дітей.
Вгору