ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ

15:10 19/12
Стабілізатор напруги Елекс      
14:55 19/12
Після російських обстрілів у Херсоні без опалення залишаються 10 тисяч абонентів      
14:50 19/12
В окупованому Генічеську дітей у школі змусили слухати пісні військових злочинців      
14:32 19/12
15 років і позбавлення звання: експрацівника херсонської колонії засуджено за співпрацю з РФ      
14:29 19/12
Франківський патрульний з колегами врятував життя херсонця в зоні ударів ворожих дронів      
14:24 19/12
Вчора військові РФ двічі намагалися просунутися в бік Антонівки      
14:12 19/12
Росіяни зранку масовано обстріляли Херсон: спалахнули пожежі, пошкоджена критична інфраструктура
   
11:46 19/12
Забудова Нової Каховки — найкраще фото Херсонщини у конкурсі «Вікі любить пам’ятки 2025»      
11:37 19/12
Онлайн казино с бонусами      
22:48 18/12
Что нужно знать о выборе профессиональных мультиметров      
16:49 18/12
Херсонським дітям, яких повернули з ТОТ та Росії, виплатять по 30 тисяч гривень      
16:46 18/12
Каховські підприємці просять Путіна покарати Філіпчука (відео)
   
16:45 18/12
Внаслідок ворожого обстрілу загинув 59-річний херсонець      
16:44 18/12
Очолював окупаційне депо і вивозив зерно: Херсонський суд дав 11 років ув’язнення Андрію Шарлаю      
16:42 18/12
У Херсоні росіяни атакували комунальне підприємство, важко поранена працівниця      
16:40 18/12
На війні загинув житель Козачих Лагерів Василь Трубіцин      
15:25 17/12
У Дарʼївці російський дрон вбив 57-річного чоловіка      
15:23 17/12
Заочні вироки — не формальність: як на Херсонщині судять колаборантів і воєнних злочинців      
15:21 17/12
Через зупинку Херсонської ТЕЦ без тепла залишилось понад 40 тисяч абонентів, обігрівачів мають 2 тисячі      
15:14 17/12
Окупанти атакували з дрона Херсон: 2 поранених, один з низ "важкий"      
15:14 17/12
Отримала 40 тисяч за «зняття порчі»: повідомили про підозру ТікТок-«цілительці» з Херсонщини      
17:27 16/12
Окупаційна влада визнала провал газифікації на лівобережжі Херсонщини - ЦНС      
17:24 16/12
Жителя Херсонщини засудили до 8 років ув’язнення за розпусні дії щодо дитини      
17:13 16/12
З Херсонщини на Урал: трагічна історія українського хлопчика, який зостався сиротою в Росії  
 
17:12 16/12
На Херсонщині росіяни мінують протоки - Волошин      
17:10 16/12
Які можуть бути сценарії відновлення Херсонської ТЕЦ      
12:48 15/12
Люди є, ресурсів бракує: як громадський сектор Херсонщини відновлює громади під обстрілами  
 
11:59 15/12
Військова форма з високою стійкістю до вологи      
11:41 15/12
Перетворили на брухт: українські військові знищили ЗРГК 2С6 "Тунгуска" ворога на Херсонщині      
11:33 15/12
Ворожі війська атакували Корабельний район у Херсоні: пошкоджено гуртожиток університету
   
11:31 15/12
Показувала російські мультики: суд розглядає справу керівниці херсонського дитсадка      
11:30 15/12
Чорнобаївщина попрощалася з Героєм: на війні загинув Юрій Коваленко      
11:21 15/12
Росіяни поширили фейк про “взяття в полон” українського військового у мікрорайоні Корабел      
11:20 15/12
На Херсонщині через російські атаки поранені шестеро цивільних      
11:13 15/12
До Херсона завітав легендарний телеведучий Костянтин Грубич  
 
16:14 12/12
На Херсонщині створять плантацію оливкових дерев: з Греції вже привезли перші саджанці      
16:11 12/12
У Каховці на ТОТ Херсонщини забили до смерті місцевого жителя, якого раніше катували росіяни      
16:09 12/12
Повідомили про підозру жителю Херсона, який публічно висловлювався на підтримку окупантів      
16:06 12/12
Війська РФ зранку обстріляли Херсон та Зеленівку, є поранені      
Все новости

Архив публикаций

«    Декабрь 2025    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 
СПЕЦТЕМЫ


    “Краще життя”: як окупаційна влада звітує гарною картинкою

    Російська пропаганда залучає різноманітні інструменти, аби вводити в оману українців у тимчасово окупованих регіонах. Медіаплатформа “Вгору” проаналізувала способи у які росіяни пропагують “нове життя” на захоплених територіях, і те чому вони не надто добре працюють. 

    Розгалужена структура пропаганди, яка все контролює 

    Російська пропаганда – це розгалужена система різних елементів. За її допомогою розповсюджуються необхідні Росії повідомлення. Ця система охоплює медіа, гілки окупаційної влади та сервіси (наприклад, медичну сферу та роботу МНС), і, звичайно, діяльність колаборантів.


    Це як медійна частина (телебачення, телеграм-канали, друковані “ЗМІ”), так і немедійна. Тобто події, які організовують представники окупаційної влади та колаборанти. Найбільше росіяни люблять долучати до таких піар-акцій дітей, або підкуповувати населення різними формами допомоги включно з житловими сертифікатами. У всіх цих акцій лише одна мета – підтримати меседжі пропаганди. 

    • Усе, що ми бачимо на окупаційних ресурсах, – було затверджено та схвалено. Окупаційна влада не дає можливості опозиційним ЗМІ та журналістам висловлюватися, не показує незгоду місцевого населення з власними діями. Крім того, що пропаганда маніпулює та може вигадувати факти “з повітря”, саме придушення критики робить її пропагандою. 
    • Російська окупаційна влада намагається тримати усе під контролем. У цьому можна переконатися, якщо подивитися на фото з її представниками. На ньому  бачимо попередження, що ведеться відеонагляд, а відео може передаватися  правоохоронним органам. Ймовірно, інше попередження забороняє простим громадянам фіксувати будь-що на фото або відео. 

    Що саме транслюють пропагандисти? 

    Їхні тези наступні:

    • окупаційна влада покращує життя українців на окупованих територіях;
    • ЗСУ зазнають поразки / ЗСУ кривдять місцеве населення; 
    • українська влада залишила херсонців та не допомагає, до неї немає довіри. 

    Саме за цими пунктами російська пропаганда готує повідомлення, які поширює мережею своїх ресурсів. 


    Медіаінструменти російської окупаційної влади

    «Щоби захопити країну, достатньо підкорити собі зв'язок», Роберт Гайнлайн


    Телеграм-канали

    Російська пропаганда створила десятки каналів у Телеграм, які пишуть про окуповану та звільнену Херсонщину. Канали з назвою “Херсон”, а також з назвами населених пунктів Херсонської області підтримують меседжі російської пропаганди за допомогою репостів. 


    Російська пропаганда також копіює українську медіаактивність та нещодавно почала давати легкий контент. Постить фото тварин та військових (але обличчя військових окупанти не показують). 


    Російська окупаційна влада для поширення своїх меседжів також створила акаунти всіх власних гілок влади (наприклад, окупаційної поліції). 


    Сайти 

    В арсеналі пропагандистів і сайти, які розповсюджують новини з Телеграм-каналів, а також розповідають про окупаційну владу. 

    Телебачення 

    Окупанти також мають і колаборантський телеканал “Таврія”, він знімає сюжети в стилі радянського телебачення про владу, яка турбується, та “гарне” життя, яке прийшло разом з окупантами. 


    Газети

    Для впливу на старше покоління українців на окупованих територіях росіяни фінансують друк газет. Наприклад, це видання, які розповсюджуються в окупованих Скадовську та Новій Каховці. Це також газета окупаційної адміністрації Херсона, яка тепер дислокується в окупованому Генічеську. 


     

    Російські медіа

    Розповсюджувати пропагандистські меседжі допомагають і “журналісти” з російських медіа та агенцій, наприклад, КП та ТАРС. 




    ВКонтакте та Однокласники

    Контент окупаційних телеграм-каналів і органів окупаційної влади дублюється у ВК та Однокласники. Російська окупаційна влада намагається популяризувати серед населення захоплених територій   заборонений на території України ВКонтакте, де немає українського контенту. 






    Там російська пропаганда розповідає, як організація продуктових ярмарків “сприяє розвитку місцевих підприємців та зміцнює наш регіон, роблячи життя його жителів кращим”. 


    В Однокласниках та ВКонтакте також є групи на кшталт “Херсон – руське місто”. 



    “Діти – наше все”

    Діти – це улюблена цільова аудиторія російських пропагандистів. Усі гілки окупаційної влади, а також політичні сили намагаються використати українських дітей і заради красивої картинки “спокійного життя”, і для того, аби вплинути на них самих та їхніх батьків (ця політика апробована ще за часів Радянського Союзу). Для цього проводять різні події, орієнтовані на дітей, про які потім розповідають окупаційні медіа. 


     


    “Регіони-шефи”

    Копіює російська пропаганда й дії України щодо відновлення територій за допомогою іноземних країн. Тільки от Росія показує, як нібито російські регіони допомагають окупованим. При цьому замовчує, чому саме виникла потреба у відновленні. 


    Чому це також пропаганда? А тому, що, наприклад, Рязанська область та Краснодарський край – це глибоко дотаційні регіони, які залежать від трансферів із федерального бюджету та не можуть самі себе забезпечити: вони більше споживають, аніж виробляють. Проте ця ситуація чомусь не заважає нібито фінансувати ремонти на окупованих територіях з їхніх бюджетів. 



    Російська пропаганда має на меті пригнічувати український опір на тимчасово окупованих територіях. Громадян України продовжують переслідувати російські окупаційні служби, їх викрадають, катують, незаконно позбавляють волі. Водночас пропагандисти намагаються створити картинку “спокійного життя з Росією”, яке таким однозначно не є.





    Похожие публикации

    8-08-2023, 17:35
    У Скадовську росіяни відкрили ще одне відділення окупаційного банку
    30-06-2023, 16:49
    Росіяни вивезли з Херсонщини ще 185 українських дітей
    24-06-2023, 13:49
    На Херсонщині окупанти застосовують до власників затоплених будівель нові методи примусової паспортизації – ЦНС
    12-03-2023, 16:16
    На окупованій частині Херсонщини колаборанти продовжують спроби схиляти на свій бік місцеве населення ? Мінреінтеграції
    6-02-2023, 20:11
    Російська ФСБ почало перевіряти українців на окупованій частині Херсонської області
    3-02-2023, 15:09
    Проєкт «Руський мир»: окупанти пропонують мешканцям Херсонщини підключатися до російських пропагандистських телеканалів
    20-12-2022, 14:59
    Брехня, маніпуляції, марнослівство: про що зараз пишуть херсонські проросійські Телеграм-канали
    10-08-2022, 14:45
    Мародерство, пропаганда та підготовка до псевдореферендуму — що відбувається на окупованих територіях півдня України
    23-07-2022, 11:06
    Окупанти залишили мешканців Херсона без популярних застосунків

    Добавьте комментарий




    0"/>

    ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ

    15:10 19/12
    Стабілізатор напруги Елекс      
    14:55 19/12
    Після російських обстрілів у Херсоні без опалення залишаються 10 тисяч абонентів      
    14:50 19/12
    В окупованому Генічеську дітей у школі змусили слухати пісні військових злочинців      
    14:32 19/12
    15 років і позбавлення звання: експрацівника херсонської колонії засуджено за співпрацю з РФ      
    14:29 19/12
    Франківський патрульний з колегами врятував життя херсонця в зоні ударів ворожих дронів      
    14:24 19/12
    Вчора військові РФ двічі намагалися просунутися в бік Антонівки      
    14:12 19/12
    Росіяни зранку масовано обстріляли Херсон: спалахнули пожежі, пошкоджена критична інфраструктура
       
    11:46 19/12
    Забудова Нової Каховки — найкраще фото Херсонщини у конкурсі «Вікі любить пам’ятки 2025»      
    11:37 19/12
    Онлайн казино с бонусами      
    22:48 18/12
    Что нужно знать о выборе профессиональных мультиметров      
    16:49 18/12
    Херсонським дітям, яких повернули з ТОТ та Росії, виплатять по 30 тисяч гривень      
    16:46 18/12
    Каховські підприємці просять Путіна покарати Філіпчука (відео)
       
    16:45 18/12
    Внаслідок ворожого обстрілу загинув 59-річний херсонець      

    16:44 18/12
    Очолював окупаційне депо і вивозив зерно: Херсонський суд дав 11 років ув’язнення Андрію Шарлаю      
    16:42 18/12
    У Херсоні росіяни атакували комунальне підприємство, важко поранена працівниця      
    16:40 18/12
    На війні загинув житель Козачих Лагерів Василь Трубіцин      
    15:25 17/12
    У Дарʼївці російський дрон вбив 57-річного чоловіка      
    15:23 17/12
    Заочні вироки — не формальність: як на Херсонщині судять колаборантів і воєнних злочинців      
    15:21 17/12
    Через зупинку Херсонської ТЕЦ без тепла залишилось понад 40 тисяч абонентів, обігрівачів мають 2 тисячі      
    15:14 17/12
    Окупанти атакували з дрона Херсон: 2 поранених, один з низ "важкий"      
    15:14 17/12
    Отримала 40 тисяч за «зняття порчі»: повідомили про підозру ТікТок-«цілительці» з Херсонщини      
    17:27 16/12
    Окупаційна влада визнала провал газифікації на лівобережжі Херсонщини - ЦНС      
    17:24 16/12
    Жителя Херсонщини засудили до 8 років ув’язнення за розпусні дії щодо дитини      
    17:13 16/12
    З Херсонщини на Урал: трагічна історія українського хлопчика, який зостався сиротою в Росії  
     
    17:12 16/12
    На Херсонщині росіяни мінують протоки - Волошин      
    17:10 16/12
    Які можуть бути сценарії відновлення Херсонської ТЕЦ      

    12:48 15/12
    Люди є, ресурсів бракує: як громадський сектор Херсонщини відновлює громади під обстрілами  
     
    11:59 15/12
    Військова форма з високою стійкістю до вологи      
    11:41 15/12
    Перетворили на брухт: українські військові знищили ЗРГК 2С6 "Тунгуска" ворога на Херсонщині      
    11:33 15/12
    Ворожі війська атакували Корабельний район у Херсоні: пошкоджено гуртожиток університету
       
    11:31 15/12
    Показувала російські мультики: суд розглядає справу керівниці херсонського дитсадка      
    11:30 15/12
    Чорнобаївщина попрощалася з Героєм: на війні загинув Юрій Коваленко      
    11:21 15/12
    Росіяни поширили фейк про “взяття в полон” українського військового у мікрорайоні Корабел      
    11:20 15/12
    На Херсонщині через російські атаки поранені шестеро цивільних      
    11:13 15/12
    До Херсона завітав легендарний телеведучий Костянтин Грубич  
     
    16:14 12/12
    На Херсонщині створять плантацію оливкових дерев: з Греції вже привезли перші саджанці      
    16:11 12/12
    У Каховці на ТОТ Херсонщини забили до смерті місцевого жителя, якого раніше катували росіяни      
    16:09 12/12
    Повідомили про підозру жителю Херсона, який публічно висловлювався на підтримку окупантів      
    16:06 12/12
    Війська РФ зранку обстріляли Херсон та Зеленівку, є поранені      
    Все новости

    Наверх