Члени асоціації ІРМА ознайомили українських парламентаріїв з виробництвом ліків на своїх заводах в Індії.
Компанії, що входять до "Асоціацію індійських фармацевтичних виробників" (ІРМА) ознайомили народних депутатів України - членів парламентської групи "Україна-Індія" і парламентських комітетів з питань охорони здоров'я, з питань запобігання та протидії корупції, а також бюджетного комітету з умовами виробництва лікарських засобів на своїх заводах в Індії.
В ході візиту українська парламентська делегація відвідала розташований в місті Гургаон один з R & D (дослідних) центрів фармацевтичної компанії Sun Pharmaceutical Industries Ltd Індії, найбільшого світового виробника генериків.
Топ-менеджери Sun Pharma продемонстрували членам української делегації R & D-центр, в якому проводяться дослідження якості та ефективності препаратів, що випускаються Sun Pharma, а також здійснюється контроль якості субстанцій, що використовуються Sun Pharma.
Sun Pharma також є великим
виробником АФІ (субстанцій): в її портфелі близько 300 найменувань
субстанцій, які виробляються на 14-ти виробничих майданчиках компанії,
експортуються в багато країн світу і використовуються для виробництва
готових лікарських форм провідними світовими фармвиробниками.
В
R&D-центрах компанії працюють близько 2 тис. дослідників. Робота R
& D-центрів сфокусована, в тому числі, на наукових дослідженнях,
спрямованих на підвищення ефективності генеричних препаратів, а також на
розробці нових хімічних речовин і нових систем доставки ліків, зокрема
спреїв і ін'єкційних препаратів. Крім того, R & D-центри проводять
дослідження біоеквівалентності / біодоступності лікарських засобів
відповідно до GCP (належна клінічна практика).
R&D-центри Sun
Pharma були перевірені і схвалені міжнародними регуляторними органами, в
тому числі FDA (США) і європейськими регуляторами.
У портфелі компанії більше 2 тис. молекул антибіотиків, препаратів, які застосовуються в психіатрії, неврології, кардіології, ортопедії, гастроентерології, офтальмології, нефрології, урології, дерматології, гінекології, онкології, при лікуванні діабету.
Компанія також є великим виробником антиретровірусних препаратів для лікування ВІЛ/СНІДу, що поставляються в Україну.
У перспективі керівники Sun Pharma не виключають будівництва заводу в Україні і проектів по локалізації виробництва в перспективі.
Свої виробничі потужності українських парламентаріїв продемонструвала міжнародна фармацевтична компанія Dr.Reddy's, штаб-квартира якої знаходиться в місті Хайдарабад - одному з найбільших центрів Індії, де зосереджений високотехнологічний бізнес, в тому числі фармацевтичні та IT-компанії. У 2015 році компанія Dr.Reddy's була другою за обсягами продажів фармкомпанією в Індії.
Компания Dr.Reddy's спеціалізується в
препаратах для лікування захворювань в сфері гастроентерології,
діабетології, онкології, знеболення і педіатрії. Dr.Reddy's розвиває три
напрямки. Зокрема, виробництво готових лікарських форм і субстанцій (на
шести заводах в Індії, схвалених FDA (США), заводі з виробництва
цитотоксичних продуктів в Мексиці, на заводі в Мірфілде в
Великобританії, також має схвалення FDA, і в чотирьох центрах з розвитку
технологій - два в Хайдарабаді, одному в Великобританії і одному в
Нідерландах). Другим напрямком роботи компанії є випуск генериків (сім
заводів з виробництва готових лікарських форм в Індії і два заводи в
США), а також напрямок біологічних препаратів.
Компанія також веде
розробки нових хімічних сполук і лікарських форм - центр комплексної
розробки препаратів знаходиться в Хайдарабаді.
Керівники компанії Dr.Reddy's підтвердили зацікавленість в роботі на ринку України. Зокрема, компанія буде вітати розвиток проектів по реімбурсації вартості лікарських засобів, які дадуть можливість доступу до широкого кола пацієнтів - в 2013 році компанія брала участь в пілотному проекті з реімбурсації цін на ліки від гіпертензії.
Виконавчий віце-президент компанії Dr.Reddy's М.В.Рамана підкреслив, що незалежно від розвитку державних програм наступний етап зростання Dr.Reddys в Україні буде пов'язаний з впровадженням нових молекул для лікування серцево-судинних і хронічних неврологічних, а також онкологічних захворювань.
Хайдерабад – своєрідний центр фармацевтичної промисловості Індії. Крім офісів найбільших фармкомпаній, тут знаходяться і виробничі потужності багатьох індійських фармзаводов. Такої концентрації сприяє, зокрема, політика індійських властей, спрямована на стимулювання інвестицій в проекти локалізації виробництва найбільших світових фармкорпорацій і розвиток власних підприємств. Однією з форм такої підтримки стає формат технопарків з усією необхідною для виробництва інфраструктурою. В околицях Хайдерабада розташовані кілька технопарків, де розміщують своє виробництво фармацевтичні компанії - це сучасні виробничі лінії, оснащені високоефективним обладнанням, складські приміщення, лабораторії контролю якості.
В одному з таких технопарків - "Грін Індастріал Парк" - розташована виробничий майданчик компанії Optimus Generics Ltd, яка входить в структуру групи компаній Organosyn Lifesciences Pvt. Ltd. і випускає готові лікарські форми для працюючої в Україні компанії Organosyn Ltd.
Organosyn займається виробництвом, розробкою та маркетингом якісних брендованих генериків, а її виробничі майданчики на заводі Optimus Generics Ltd мають міжнародні сертифікати провідних країн світу, в тому числі UK MHRA (Великобританія), TGA (Австралія), Health Canada (Канада), GMP (Україна) . Optimus Generics Ltd займається розробкою і виробництвом твердих лікарських форм: капсули, таблетки, саше, порошки для ринків Великобританії, Австралії, Канади, Західної та Східної Європи і спеціалізується в таких напрямках як кардіологія, препарати для лікування захворювань центральної нервової системи, загальнотерапевтичного група.
Члени парламентської делегації побачили повний цикл виробництва, зокрема, популярного в Україні протизастудного препарату - це повністю автоматизована виробнича лінія, обладнана пристроями, що дозволяють відбраковувати неякісну продукцію ще до стадії упаковки.
Генеральний директор Organosyn Манав Джасал повідомив, що Organosyn активно працює в Україні, де у неї є ряд інвестиційних проектів. Зокрема, компанія планувала почати будівництво заводу з виробництва готових лікарських форм, проте в даний час ці плани припинені в зв'язку зі складною економічною і політичною ситуації в країні. У той же час Манав Джасал підкреслив, що Organosyn продовжує розвивати в Україні всі свої напрямки, зокрема напрямок знеболюючих і гінекологічних препаратів, багато з яких є лідерами за обсягом продажів в своїх сегментах. Крім того, Organosyn розглядає можливість розвитку інших напрямків з 2017-2018 рр.
На території цього ж технопарку розташована одна з виробничих майданчиків компанії Aurobindo - однієї з найбільших компаній, що мають повний цикл фармацевтичного виробництва від субстанцій до готових лікарських форм. Aurobindo входить в ТОП-5 фармацевтичних компаній Індії за обсягом продажів і ринкової капіталізації. Згідно з даними міжнародного агентства IMS в США Aurobindo займає восьму позицію в рейтингу найбільших постачальників рецептурних препаратів. В Європі Aurobindo входить в 15 найбільших компаній за обсягом продажів.
Aurobindo входить в число лідерів по виробництву напівсинтетичних пеніцилінів, препаратів для лікування неврологічних, кардіологічних, гастроентерологічних захворювань, а також з виробництва антиретровірусних, антидіабетичних препаратів, цефалоспоринів та інших. Компанія експортує свою продукцію в більш ніж 150 країн світу і поставляє антиретровірусні препарати для найбільших світових організацій, що працюють в сфері охорони здоров'я - Фонд Клінтона, урядовою ініціативою США PEPFAR, ВООЗ та інших.
У компанії Aurobindo працює більше 13 тис. Співробітників в 150 країнах світу.
Ще одним підприємством, яке відвідала українська парламентська делегація, став завод фармкомпанії Lupin, розташований на Гоа - один з 15 заводів цієї корпорації. Всі виробничі потужності корпорації сертифіковані згідно зі світовими стандартами, в тому числі FDA (США), UK MHRA (Великобританія), МСС (Південна Африка), TGA (Австралія), GMP ВООЗ (Всесвітня організація охорони здоров'я), GMP (Україна).
Крім того, Lupin має науково-дослідний центр в місті Пуна (Індія), де працюють понад 200 вчених, які розробляють нові субстанції хімічного і рослинного походження, створюючи нові препарати і лікарські форми.
Lupin заснована в 1968 році в Мумбаї (Індія). Представництво в Україні діє з 1997 року. Будівництво заводу, який відвідала парламентська делегація, почалося в 2003 році, а вже в 2005 році підприємство вперше пройшло успішну інспекцію FDA (США) і UK MHRA (Великобританії). Всього підприємство підтверджувало відповідність вимогам FDA чотири рази, і три рази UK MHRA. Першим продуктом, виробленим на заводі Lupin на Гоа, став препарат "Лізиноприл" (таблетки) для ринку США.
В цілому завод на Гоа справив для ринків США, Австралії і Європи понад 200 лабораторних серій препаратів. На ринках цих країн, а також на ринках ЄС і України, присутні більше 60 лікарських засобів, вироблених на цьому заводі. В даний час завод Гоа подав 90 заявок на розгляд регуляторними органами США і більше 50 заявок на розгляді регуляторними органами ЄС і Австралії.
Сьогодні компанія Lupin активно працює на ринку України і навіть однією з перших перемогла на тендері із закупівлі ліків через міжнародні організації - програма розвитку ООН (ПРООН, UNDP) оголосила, що купить у Lupin препарат для лікування туберкульозу.
За підсумками візиту члени парламентської делегації домовилися про надання індійськими компаніями гуманітарної допомоги, яка буде спрямована, в тому числі, на потреби українських військовослужбовців, які дислокуються в ряді областей України. Загальна вартість переданих ліків складе більше 1,5 млн грн.
Глава української делегації і співголова парламентської групи "Україна-Індія" Андрій Гордєєв вважає, що індійські препарати, якість і ефективність яких підтверджують міжнародні сертифікати, повинні займати гідне місце на фармацевтичному ринку України.
"В цілому у нас склалося дуже гарне враження, ми побачили сучасні заводи і нові технології виробництва ліків. Потрібно сказати, що Індія може стати хорошим зразком для України в плані просування продукції своїх підприємств на зарубіжні ринки, - сказав він. При цьому депутат підкреслив, що індійські фармацевти довели всьому світу, що є одними з провідних виробників лікарських препаратів. - Якщо їх продукція відповідає всім необхідним стандартам якості, не бачу проблем для їх роботи на українському ринку, тим більше, коли індійські виробники пропоную більш ніж конкурентоспроможні ціни", – вважає депутат.
Рівнем розвитку фармацевтичної промисловості Індії також вражений і народний депутат Сергій Хлань: "Я впевнений, що наші держави знайдуть можливість співпрацювати в сфері фармацевтики. Нам є чому навчитися і що перейняти у цій галузі".
У свою чергу член парламентського комітету з охорони здоров'я Костянтин Яриніч підкреслив, що "Індія сформувала свою національну політику в сфері фармацевтики і дуже строго захищає свій фармацевтичний ринок. Це виражається, перш за все, в тому, що в Індії практично відсутній імпорт ліків, в той час як їх експорт неухильно зростає".
"Заводи, які ми відвідували в ході візиту, організованого за сприяння ІРМА, представляють продукцію найвищої якості - в цьому ми переконалися особисто", - говорить депутат.
Разом з тим К.Ярініч висловив думку, що народні депутати повинні звернутися до Міністерства охорони здоров'я за роз'ясненнями, "яким чином на ринок України потрапляє продукція невідомих виробників, за якість і ефективність яких ніхто не поручиться".
При цьому депутат висловив побажання, щоб умови виробництва парламентаріям показали також провідні українські фармзаводи: "Нам би хотілося відвідати заводи і українських фармпромзводітелей, щоб дізнатися, де вони беруть субстанції і в яких умовах виробляють свою продукцію".
Голова підкомітету з питань бюджетної політики і вдосконалення положень Бюджетного кодексу комітету Верховної Ради з питань бюджету, доктор медичних наук Костянтин Іщейкін зазначив, що забезпечення вітчизняної сфери охорони здоров'я якісними препаратами є стратегічним завданням для України, пріоритет якої стоїть нарівні з питаннями національної безпеки.
"Партнерство з виробниками, яких високо оцінило світове співтовариство і які проявляють небайдуже ставлення до справи, надихає на подальшу плідну та довгострокову співпрацю", - вважає К.Іщейкін.
Готовность продемонстрировать свои производственные мощности украинским парламентариям выразили также входящие в ІРМА фармкомпании Mbiotech, Abryl, Eurolifecare, Alembic и компания Cipla, которую в Украине представляет компания Progress Pharma. Все эти компании имеют высокие стандарты производства и опыт работы по всему миру.
Резюмируя итоги поездки, президент ІРМА др. Менон У.П.Р. подчеркнул, что индийские фармкомпании готовы развиваться в Украине, инвестировать в производство и создание рабочих мест, - сообщил народный депутат Андрей Гордеев.