Сьогодні взяв участь в урочистих заходах, присвячених першому польоту нового багатоцільового вантажного літака Ан-132Д, які проходили на аеродромі "Київ-Антонов” (смт. Гостомель).
Заходи відбулись за участі Президента України Порошенка Петра Олексійовича, народних депутатів України, представників профільних міністерств, Збройних Сил України, ДК "Укроборонпром”, промисловості та науково-технічної спільноти.Зауважу, що програма створення Ан-132 реалізується Державним підприємством "Антонов” за контрактом із замовником з Королівства Саудівської Аравії та в тісній співпраці з Центром науки та технологій імені Короля Абдулазіза та компанією "Taqnia Aeronautics”.
До проекту залучені підприємства авіаційної галузі України та провідні компанії-постачальники авіаційної промисловості світу. У цій масштабній програмі ДК "Укроборонпром” представляє Україну як інтегратора міжнародної співпраці у створенні високих наукоємних технологій.Проект нового українського літака стартував у 2015 році. Тоді Україна й Саудівська Аравія узгодили позиції щодо нового транспортника.
Ер-Ріяд вибрав за основу нового літака Ан-32 і в травні ДП "Антонов” з саудівською Taqnia Aeronautics уклали договір про виробництво Ан-132 в Саудівській Аравії.
Партнери проекту з Саудівської Аравії розраховують отримати Ан-132 у варіантах спеціального призначення – для рятувальних, пошукових та розвідувальних операцій.
За умовами контракту, українська сторона має побудувати перший Ан-132, підняти його в повітря та провести початковий етап випробувань, що забезпечує можливість перельоту цього літака в Саудівську Аравію для демонстрації.
Вартість літака оцінюється від 30 до 50 мільйонів доларів.У Саудівській Аравії в даний момент будується завод для виробництва Ан-132.
Згідно з попередніми оцінками, потреба ринку становить близько 300 таких літаків.
Характеристики АН-132
Новий український літак розроблявся на основі Ан-32, але відрізняється від нього деталями з Британії, США і Канади, які значно покращили його характеристики.
Легкий транспортний літак Ан-132 призначений для перевезення різних вантажів масою більше дев’яти тонн на ближньо- і середньо-магістральних маршрутах.
На ньому встановлена авіоніка американської компанії Honeywell Primus, пропелери британської Dowty Propellers, повітряна система Liebherr-Aerospace Toulouse, а також нові двигуни PW150A компанії Pratt & Whitney Canada потужністю 5071 кінських сил. Фюзеляж АН-132 вміщує двох членів екіпажу, 46 десантників або 75 солдатів, або 27 пацієнтів на ношах і двох медиків.
"Те, що Україна зараз, в ці часи спроможна запускати в небо нові якісні літаки, свідчить про величезний потенціал, який має держава”, - наголосив у своєму виступі Президент України Петро Порошенко. Президент зауважив, що зараз партнерство України і Саудівської Аравії є особливо важливим в умовах розриву коопераційних зв’язків з країною-агресором Росією.
Виконання першого польоту – значний крок у розвитку міжнародної програми Ан-132, з якого розпочинається шлях літака у повітряний простір. Це визначна подія не лише для заводу "Антонов” та ДК "Укроборонпром”, і не лише для України. Це подія міжнародного масштабу.
Від імені Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти хочу висловити щиру подяку ДП "Антонов”, ДК "Укроборонпром” та всім, хто приймав участь у розробці, створенні і випробуванні нашого нового літака та побажати їм успіхів та нових звершень у розбудові вітчизняної авіаційної промисловості!