На цьому сьогодні наголосив голова Херсонської обласної ради Олександр Самойленко під час наради, на якій розглядали питання забезпечення якості та доступності надання медичних послуг закладами охорони здоров’я, повідомляє пресслужба обласної ради.
До обговорення долучились перший заступник голови обласної ради – керівник виконавчого апарату Юрій Соболевський, перший заступник голови Херсонської облдержадміністрації Андрій Шибаєв, директор Департаменту здоров’я облдержадміністрації, голова постійної комісії з питань охорони здоров’я, здорового способу життя та курортно-туристичної діяльності Віктор Короленко, в.о заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Роман Головня.
В основному мова йшла про інформування населення щодо надання закладами охорони здоров’я повного переліку платних та безоплатних медичних послуг, медикаментів, які можуть надаватись цим закладом в рамках договорів, укладених з Національною службою охорони здоров’я.
Адже кожен заклад охорони здоров’я, який уклав договір із НСЗУ, зобов’язаний надавати пакет послуг, передбачений умовами, також здійснювати закупівлі лікарських засобів, медичних виробів, необхідних для надання медичної допомоги відповідно до галузевих стандартів.
Олександр Самойленко наголосив, що важливим для медичних закладів є максимальне поширення вказаної інформації у відкритому доступі на різних площинах, зокрема в реєстратурі, приймальних відділеннях, холах, фойє, офіційних сайтах, інформаційних стендах.
Крім того, створено офіційну електронну скриньку [email protected] ДУ «Херсонський обласний контактний центр», де будуть прийматися й розглядатися скарги та пропозиції, які стосуються діяльності закладів охорони здоров’я Херсонської обласної ради.
Також є контактні номери, за якими теж можна звернутися та залишити своє звернення: 0-800-50-40-77, +380552 264-234, +38067 81 91 722.
«Це додаткова комунікація, адже будь-яка яка людина може звернутися зі скаргами та побажаннями стосовно окремих лікарів чи медичних закладів. Це також дозволить об’єктивно аналізувати та перевіряти інформацію. Звичайно, що будуть заслуховуватись усі сторони», – прокоментував Юрій Соболевський.
У свою чергу Віктор Короленко додав: «Заклади охорони здоров’я повинні надавати інформацію максимально глибоко та широко, аби люди могли ґрунтовно надавати звернення щодо, прикладом, неправомірної роботи окремих лікарів чи посадових осіб.