Власне кажучи, це не перша їх мандрівка. Зі слів Нікіти, вони намагаються регулярно їздити велосипедом Україною
Сьогодні вони проїжджали Іванівським районом велопрогулянкою, по цікавими місцями Херсонської області.
Як розповіли туристи, їх мандрівка розпочалася з міста Нікополь, далі на Каховку, потім на Асканію-Нову, потім в Генічеськ, а звідтіль в Іванівку, Нижні Сірогози, Кам’янку-Дніпровську, далі – на паромну переправу через Дніпро і знову додому, в Нікополь. Всього вело-туристи подолають більше 600 км.
Маршрут обрано мандрівниками не випадково. Заздалегідь вони запланували та переглянули такі цікаві місця, як пам’ятник Івану Сірку неподалік Нікополя, садибу Фальц-Фейна, Кам’янську січ, також туристи подивилися дерев’яну церкву в селі Дудчани, зроблену без жодного цвяха, звісна річ, що заїхали в Асканію-Нову.
Візит у знамениту Асканію-Нову мандрівників відверто розчарував.
Перш за все тим, що все зроблено платним. Там на всьому намагаються робити гроші. Ніхто не проти платити, але туристам хотілося б більш вільного доступу до туристичних принад Херсонщини. Із безкоштовного в Асканії Новій був лише дендраріум, але на жаль, туди велосипедом не пускають. Та й обійти всю територію пішки проблемно, адже територія парку більше 40 гектарів. Ну і,звісна річ, подіти велосипеди ніде, адже наші туристичні об’єкти більше "заточені” на те, щоб "збити з людей грошей”, а не на облаштування загальнодоступної туристичної інфраструктури.
Власне, на платність всього і вся нарікали наші туристи. Склалося враження, що в цій країні вже приватизували все. Скоро подивитися на Сонце буде коштувати певних грошей – саме таке враження склалося в туристів після відвідування того ж гарячого джерела на Арабатській стрілці в Генічеському районі.
В наших краях вело-мандрівники завітали в Іванівську криницю і далі тримали курс на знаменитий Нижньосірогозький курган Огуз.
Замикає перелік цікавих місць великий пам’ятник помідору в селі К. Дніпровська.
Катерина
Дуже багато зруйнованого! (прим ред. мається на увазі туристичних об’єктів) Той же самий пам’ятник "Тачанка” в Каховці порізаний на метал. Пам’ятник шматують на брухт бронзи.
Не обійшлося у туристів і без проблем. Основні із них це звісно ж, наші любі і дорогі дороги. Мандрувати велосипедом по таким дорогам це просто жах. В тих місцях, де асфальт нормальний, їхати і легше, комфортніше і швидше. Наприклад траса Харків- Сімферополь. Зі слів мандрівників, вона в пристойному стані. Відстань в 40 км по ній вони здолали приблизно за 2 години. А ось автодорога Лепетиха-Генічеськ (т-2209), особливо в районі села Павлівка Генічеського району невимовний жах.
Там і коментувати нічого, адже багато Іванівців знають про стан цього відрізку дороги не по чуткам.
Нарікали наші туристи і на якість ремонтів доріг. Там де були ями – тепер бугри. І невідомо, що гірше – коли та влітаєш в яму, чи підпригуєш на бугру.
Окремо пройшлися туристи по нашим водіям автостранспорту. На дорогах відверте хамство і брутальність. Ніхто не поступається дорогою, не виконують вимог правил дорожнього руху відверто ігноруючи велосипедиста як учасника дорожнього руху.
В цілому молоді люди залишилися вдоволені поїздкою Херсонщиною. Як підкреслила Катерина -у нас дуже гарні місця, багата природа і добрі люди. Не раз прості люди допомагали їм у різних ситуаціях, чи пригощали всілякими смаколиками, як то стиглими абрикосами та іншим.
Як розповіли мандрівники, цієї осені вони планують вело-подорож вже Західною Україною. Потягом до Львова, а там далі знову велосипедом, вже по туристичним принадам Карпатських гір.
"СтепНьюз"