

«У цьому році діти відпочинуть на природних територіях у Калузькій і Смоленській областях, які особливо охороняються, – повідомила окупаційна адміністрація Херсонської області. – Найближча зміна пройде з 24 липня по 3 серпня у національному парку «Угра» у Калузькій області, а друга – з 4 по 11 серпня у національному парку «Смоленське поозер’я». Наразі окупанти набирають групи школярів 10-17-річного віку. Обіцяють, що у Росії їх чекатиме екологічний туризм.
Триває і так звана культурна програма від окупантів. У її рамках, повідомляють пропагандисти, «47 талановитих дітей, активістів у галузі культури, з Альошкінського муніципального округу вирушили у захоплюючу мандрівку у Москву». З 15 по 21 червня у столиці держави-агресорки для них організовуватимуть екскурсії, відвідування театрів, музеїв і виставок. А відібрали їх, пишуть, тому що «протягом всього року ці юні таланти активно брали участь у заходах закладів культури округу, фестивалях, концертах, виставках, відвідували секції і кружки, розвиваючи свій творчий потенціал».
Під час подібних поїздок окупанти агітують талановиту молодь після школи отримувати освіту у Росії, а потім залишатись там працювати. Таким чином з допомогою наших талановитих земляків покращуватимуть свій генофонд. Звісно, що свою етнічну приналежність українці при цьому мають забути.
Богдан СТРАЖАК, Новий день