Чеська неприбуткова організація «NESEHNUT?» розпочинає вже третій українсько-чеський баркемп, який цього разу відбудеться 12 і 13 листопада у Херсоні.
Запрошуємо журналістів на церемонію відкриття 12 листопада о 10:00 у приміщенні Херсонської Центральної міської бібліотеки ім. Лесі Українки (вулиця Потьомкінська, 97).
На подію з’їдуться як досвідчені, так і починаючі громадянські ініціативи, представники й представниці незалежних ЗМІ чи спеціалісти й спеціалістки із проведення громадянських кампаній.
Мета баркемпу - це не лише налагодження зв’язків і посилення співпраці між громадськістю та ЗМІ, але й, зокрема, обмін інноваціями, прикладами хорошої і поганої практики. Своїми враженнями приїдуть поділитися активісти з Чехії, України, Білорусії, Польщі, Угорщини, а також Придністров’я.
У середині листопада пройде в Херсоні Третій українсько-чеський баркемп. Організатором події є чеська неурядова організація «NESEHNUT?» у співпраці з українськими партнерськими організаціями та обласною бібліотекою. «NESEHNUT?» вже не перший рік підтримує в Україні починаючі громадянські ініціативи та незалежних журналістів і журналісток у рамках своєї програми «Шлях ініціативи»[2]. У процесі підготовки події команда організаторів вибрала вже добре знаний концепт баркемпу, на якому учасники й учасниці є також одночасно спікерами, різні лекції й майстер-класи відбуваються паралельно, а тривалість кожного виступу не перевищує півгодини.
За попередніми прогнозами, цього року участь у баркемпі візьмуть близько п’ятдесяти учасників і учасниць, які зможуть відвідати понад дванадцять лекцій і майстер-класів[3]. Свою участь уже підтвердили:
Яна Сміґґельс Кавкова (Чехія), директорка Форуму 50% - чеської громадської організації, яка виступає за рівне представлення чоловіків і жінок у політиці; Ондржей Соукуп (Чехія), журналіст одного із найвпливовіших у Чехії ЗМІ «Економічна газета» (Hospod??sk? noviny); Войтєх Богач (Чехія), незалежний журналіст з Чехії, репортер, сфера зацікавлень якого – Центральна й Східна Європа та Близький Схід; Іво Бистршічан (Чехія), документарист, сценарист і співробітник Чеського суспільного телебачення; Татяна Рев’яко (Білорусь), голова Білоруського дому захисту прав людини й член відомої правозахисної організації «Вясна»; Марк Фодор (Угорщина), директор CEE Bankatch Network, Альона Марчкова (Придністров’я), екс-голова тираспольської правозахисної організації «Апріорі».
Якуб Шімак, координатор діяльності «NESEHNUT?» в Україні, сказав:
«Ми вбачаємо ціль баркемпу не лише в налагодженні взаємних контактів різних активістів і активісток, але й у знайомстві їх із незалежними ЗМІ та досвідченими фахівцями і фахівчинями. Неформальна атмосфера баркемпу – це ідеальне місце для обміну досвідом та ідеями.»
Петр Махалек, співробітник «NESEHNUT?», організатор і лектор баркемпу, сказав:
«Вільне суспільство може існувати лише за наявності активних громадян і незалежних ЗМІ, які й в Україні, і в Чехії є однією з умов розвитку демократії. Ми вважаємо баркемп чудовим інструментом налагодження взаємної співпраці, мотивування, обміну позитивними прикладами та зародження нових проектів і акцій.»
Баркемп відбудеться в рамках довгострокового проекту «Шлях ініціативи» в Україні. До цього часу «NESEHNUT?» вже підтримала в Україні шістнадцять громадянських ініціатив, а саме: допомагала спланувати громадянські кампанії і профінансувала їх проведення 350 тисячами крон,[4] організувала два українсько-чеські баркемпи, участь у яких взяло понад сто людей.
Цьогорічний баркемп вдалося організувати дякуючи підтримці Міжнародного Вишеградського фонду.